Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 219

Wątek: E32 750iL palenie oleju, płukanie/czyszczenie silnika z nagarów po długim postoju

  1. #61
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    No i ja mam NGK.

    Przewody zmienione. Długość kabla do cewki oczywiście za mała przez co musiałem je puścić nie przez plastikowe korytko... Już mi się coś takiego nie podoba.

    Przejechałem 10km i nie zauważyłem żadnych spadków mocy ani nic. Tyle, że nim jeszcze telepie na postoju. Odkręcając korek od oleju jest minimalna zmiana w pracy silnika. Pewnie łapie gdzieś lewe powietrze bo już mi nic innego do głowy nie przychodzi.

    Błędów w DME i EML brak co cieszy.

    Jedynie kontrola trakcji mi się włącza ale nie mogę się połączyć z modułem ABS. Może z samym modułem jest coś nie tak.
    Trochę dziwne z tą długością tego przewodu, bo u mnie jest ok. Może coś zmienili w designie. Nawet są na tyle długie, że sobie lekko wiszą, tak jak oryginał.

    Ciężko powiedzieć, jeżeli mówisz, że telepie jeszcze to może pojeździj trochę, niech trochę popracuje. Możesz jeszcze rozebrać i wyczyścić przepustnice jak Ci pisałem, one też mają duży wpływ na kulturę pracy.

    Jeżeli chodzi o lewe powietrze, uchyl trochę zaworki od odm i zobacz jak się zmienia. Tutaj najładniej ciągnie lewe powietrze, idealnie za przepływomierzem.

    Z tym ciśnieniem sprężania to dobry trop, ale w zastanym silniku i tak książkowe nie będzie. A skoro ciągnie równo to pali na wszystkie.

    Moduł ABS nie jest podłączony do złącza diagnostycznego, z tego co pamiętam poprawili tego buga dopiero po lifcie, czyli gdzieś w 92 roku wraz z silnikami M60. Przerabiałem to. Można sobie samemu podciągnąć, kiedyś na krótko to zrobiłem i działało, a w wiązce przewodów brak :) Zresztą na schematach ładnie widać, że moduł ABS nie jest podpięty.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 15:37
    pozdrawiam Bartek

  2. #62
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Zaobserwowałem coś dziwnego. Mianowicie gdzieś jest chyba przebicie.

    Jak telepie sobie na wolnych i włączę radio to w radiu "słychać" tą nierówną pracę silnika.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #63
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A zobacz w takim razie jak wygląda ładowanie alternatora? Wygląda mi to na upaloną którąś z diód i sieje po zasilaniu. Może od tego też wariują kompy silnika.

    Alternator masz wymieniany jak mówiłeś, oby to nie było coś grubszego, może ktoś już na to wpadł...

    Może jakiś magik tam już grzebał w tej elektryce kiedyś.
    pozdrawiam Bartek

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ładowanie na kolana nie powala. Ok 13,65 V. Czy był wymieniany tego na 100% nie wiem. Ale wygląda ładnie więc tak przypuszczam.

    Może odłączę najpierw przewód od 1 cewki potem od 2 i zobaczę czy w którymś momencie przebicie w radiu przestanie być słyszalne?

    Edit:

    Strona 1-6 gdzieś daje przebicie. Na stronie 7-12 nie ma trzasku w radiu. Na stronie 1-6 jest... Nowe kable, palce, kopułki, świece... Gdzie tu przebicie?
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 12-10-2016 o 15:52
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #65
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Ładowanie na kolana nie powala. Ok 13,65 V. Czy był wymieniany tego na 100% nie wiem. Ale wygląda ładnie więc tak przypuszczam.

    Może odłączę najpierw przewód od 1 cewki potem od 2 i zobaczę czy w którymś momencie przebicie w radiu przestanie być słyszalne?
    Możesz spróbować w sumie.

    Coś mi tu jednak nie pasuje w tym wszystkim. A jak jedziesz i obroty są większe to w radiu nic nie słychać?
    pozdrawiam Bartek

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Te zakłócenia mogą być od słabej masy anteny lub kiepskiej jakości przewodami zapłonowymi. Na starych przewodach też miałeś zakłócenia?

  7. #67
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Może faktycznie któryś przebija z przewodów i stąd ta nierówna praca jak mówisz. U mnie są ok, no ale może już teraz te przewody robią gorzej niż kiedyś.

    Chociaż ja tego efektu nie miałem nigdy, a przebijało na różnych przewodach różnie.

    Przebija zazwyczaj do obudowy filtra oleju na tym banku, zobacz to. Drugie miejsce przebić to jak wiązka z kopułki wchodzi na listwę plastikową. Innych miejsc nie ma. Pryśnij wodą i zobaczysz jak jest.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 16:11
    pozdrawiam Bartek

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wziąłem do ręki kontakt spray i wyczyściłem cewkę masy które były w zasięgu mojego wzroku. Zajrzałem jeszcze do 6 przewodu gdzie jest impulsator czy dobrze go złożyłem i też przepsikałem.

    Efekt jest taki, że w radiu dźwięk przebicia ustał.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #69
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To fakt, wszystkie przyłącza cewek też kiedyś czyściłem tak proforma.
    pozdrawiam Bartek

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Widzę, że jedynie przy dodaniu gazu lekko zatrzeszczy w radiu. Janmor... Tanie były to nie będę na razie wydziwiać.

    Chodzić chodzi. Teraz trzeba dalej ogarniać a do wiosny będę szukać beru z nowymi impulsatorami.

    Tak sobie myślę, czy nie przeprowadzić synchronizacji DME. Gdzieś coś mi się obiło o uszy. Pomoże to w czymś?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Podobne wątki

  1. [silnik] Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 19:55
  2. [silnik] Elementy aluminowe silnika czyszczenie - piaskowanie czy malowanie
    Przez capoZe32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:59
  3. Zacieranie silnika na postoju :)
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 09:24
  4. Płukanie silnika przy wymianie oleju
    Przez x-factor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 09:27
  5. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •