Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 219

Wątek: E32 750iL palenie oleju, płukanie/czyszczenie silnika z nagarów po długim postoju

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    musisz zamówić 1,2,3,4,6, bo węże 3 I 4 są zakrzywione I nic innego nie podpasujesz.

    no to Kuba potwierdziłeś temat, że chyba trzeba zajrzeć do kompów w celu poprawy pracy M70 albo lepiej się nie da.

    Myślisz, że 3 i 4 będzie wymagało wymiany? Musze zobaczyć w jakim stanie są te węże. Bo jak wystarczy je dobrze wyczyścić i nie mają dziur to czemu by nie miały zostać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jestem w sumie pewny, że jak ich nikt nie wymienił to są sparciałe. A tutaj nieszczelność prowadzi do lewego powietrza. Zawsze możesz najpierw sprawdzić.
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ale wystarczy, że wejdzie na 1000 RPM i już jest równo. Nie ma co wariować, te auta mają technologicznie ponad 30 lat.
    Oczywiście, że tak. Technologicznie to pewnie grubo ponad 30 lat.
    Ale i tak jak ktoś wsiada i jedzie, kto miał do czynienia tylko z 4 cylindrami, jest zachwycony aksamitnością pracy tego silnika :-)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta



    Nr 1,2,6. To chcę zamówić jeżeli chodzi o odmę. Czy coś jeszcze? (Oczywiście x2).

    Trochę jestem rozczarowany w takim razie kulturą pracy albo jej brakiem w M70. No i ta słyszalna praca wtryskiwaczy... Jak tu zrobić test monety :(

    Kultura pracy jest, ale tak jak napisał Bartek, ta konstrukcja ma 30 lat więc trochę tolerancji jej się należy z naszej strony.

    Co do testu monety to nawet jak się nie przewróci w czasie kręcenia rozrusznika to natychmiast zostaje zdmuchnięta wiatrakiem. Tak to u mnie wygląda.

    Jak robiliśmy nagranie do TVN Turbo to było ze 20 dubli :D

    Ale kilka "czystych" odpaleń ze stojącą monetą udało się nagrać. Był upał więc wisko non stop spięte.

    Co do odmy to ja zamawiałem jeszcze rurki nr 3 i nr 4

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No i jest pięknie!!!

    Wtryskiwacze sprawdzone. Są ok. Wyjąłem świecę z 6 cylindra. Okazało się, że jest zalana benzyną. Wyczyściłem i zamieniłem miejscami ze świecą nr 3 (akurat wygodnie było ją wyjąć).

    Po odpaleniu auto chodzi tak jak to sobie wyobrażałem. Nie telepie, nie słychać tak wtrysków jak poprzednio (6 pewnie głośno pracował bo zalewał).

    Odpaliłem auto w zamknięciu i nawet dało się wytrzymać.

    Temat układu zapłonowego mogę uznać za zakończony na ten moment

    BTW. Zajrzałem do rurki nr 3 i zaworka nr 6 przy okazji zamiany świec. Rurka czysta jak łza a zaworek 6 spełnia swoją rolę czyli przepuszcza od strony dolotu a zatrzymuje w 2 stronę.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #26
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Możesz się sytuacji przyglądać, bo nie zalał się bez powodu. Może ten wtrysk przepuszcza lub zawiesza. Generalnie auta z wtryskiem wielopunktowym są nie do zalania jak wszystko jest sprawne.

    Jakby co, to Ci wtrysk wyślę, ma kilkanaście Bosha na zapas. Na pewno sprawne, ale nowe nie są.
    pozdrawiam Bartek

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No i przechwaliłem

    Cały czas jest jakiś problem ze stroną 1-6. Wywala błąd zapłonu. Co zaobserwowałem, to skąd się bierze ta zamułka. Odcina prawą stronę, potem ją chyba włącza. Jak odcina to nie ma zasilania na cewki od strony 1-6 no i odcina pompę paliwa. Ze schematów na szybko zauważyłem, że to jest układ sprzężony.

    Nie wiem teraz czy winny jest DME strony prawej czy pompa paliwa, czy kable zapłonowe.

    Ale kurde nie zauważyłbym praktycznie, że nie pracuje na jednej stronie. Gdyby nie komp i to zmulenie przy dodawaniu gazu.

    Aha. Jest jeszcze tak, że jak odpalę za 2 razem to jest np ok albo samo się odmuli.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ano widzisz, nie ma lekko :)

    Zrób tak, będzie Ci łatwiej. Odłącz wtryski drugiej poprawnej strony, żeby Cię nie myliła i pracuj tylko na tej stronie złej. Będziesz zawsze widział kiedy zakuleje. Tylko odepnij wtryski, a zostaw układ zapłonowy. Będzie komp dostawał sygnał z impulsatora i nie będzie wariował.

    Na tej złej stronie przede wszystkim sprawdź impulsator, czy ma rezystancję statycznie około 400 ohmów jak pamiętam, może być też 600.

    Później pasowałoby sprawdzić, czy daje sygnał poprawny, co potwierdzi pracę układu zapłonowego na tej świecy, czyli cewka też ok. Tutaj niestety oscyloskop lub miernik częstotliwości w multimetrze.

    Nie ma takiej możliwości, że komputer wyłącza daną stronę sam, nie ma w tym silniku żadnego trybu awaryjnego. Jeżeli jest paliwo i iskra to dana strona zawsze będzie paliła lepiej lub gorzej. Jedynym wyjątkiem są problemy z impulsatorem w komputerach po lifcie, czyli Motronic 1.7. Jeżeli impulsator nie działa to silnik natychmiast gaśnie. Ale jeżeli przerywa to silnik też przerywa, co wygląda mi na sytuację u Ciebie. Należy pamiętać, że niedomaganie układu zapłonowego dla kompa to to samo co przerywanie impulsatora, bo jak nie zapali na tą świecę z impulsatorem, to nie będzie prądu w przewodzie i impuls się nie zaindukuje.

    Szedłbym tą stroną.

    Natomiast nie jestem pewien, że w tym roczniku masz system poliftowy, a w przedliftowym można impulsatory zupełnie odłączyć i działa wszystko na wtrysku grupowym, zupełnie jak w M30. Możesz to szybko sprawdzić, odłącz oba i spróbuj zapalić, powinna załapać na sekundę i zgasnąć, efekt powtarzalny za każdym razem. Wtedy masz na pewno Motronic 1.7.

    To mulenie co mówisz to po prostu brak pracy tej złej strony, nic więcej. Zatem paliwo, iskra oraz impulsator(w przypadku potwierdzenia posiadania Motronica 1.7). Jak żadna z tych rzeczy to będzie poważniej i trzeba mocniej poszukać. Może być też regulator ciśnienia paliwa uszkodzony i nie daje stabilnego ciśnienia 3 Bar na listwie.

    Wrzuć jeszcze przewód od cewki do kopułki w peszel, bo na starych przewodach lubi przebijać do obudowy filtra oleju od pasażera, a do profilu blaszanego osłaniającego zbiornik spryskiwaczy z drugiej.

    Auto pali nawet z odpiętymi sondami lambda, więc to też nie to.

    Ale jest jeszcze jeden trop, jak jesteś pewny, że odcina pompę paliwa i sterowanie cewki, to jest to możliwe, tylko w przypadku braku sygnału z impulsatora(Motronic 1.7) ORAZ/lub czujnika położenia wału korbowego. Odepnij te wtyczki, pomierz wszystkie te czujniki, impulsatory i czujniki wału powinny mieć po kilkaset ohmów. Może tam zaśniedziało, pryśnij Kontaktem.


    Sprawdź wszystko i daj znać.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-10-2016 o 19:08
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wg ETK po moim VIN wychodzi, że jest DME 1.7. Niby od 09.1990 wychodziło czyli się już łapie.

    Nie pomyślałem o impulsatorach a to może być właściwy trop.

    Jak mi tą jedną stronę odcina to ewidentnie nie ma zasilania ani jednej cewki z tej strony. Wtedy wyjąłem bezpiecznik pompy paliwa i nie było różnicy. Wskazuje to chyba właśnie na DME 1.7

    Studiuję właśnie Bentleya i trochę zgłupiałem powiedz mi, albo najlepiej pokaż jak powinny być podłączone te kable do impulsatorów tam pod wlewem oleju. Co tam jeszcze jest podłączone?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #30
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W Bentleyu są zamienione na krzyż, nie dziwię się, że zgłupiałeś zupełnie jak ja kilka lat temu :)

    Tam są dwa impulsatory i dwa czujniki położenia wału korbowego. Po kablach dojdziesz, które to które, bo już nie pamiętam. Ale pisałem o tym w kilku tematach, więc jak chce Ci się szukać...

    Czyli jesteśmy w domu, niestety impulsatorów nie da się kupić oddzielnie, ale też mam na zapas :) Tylko, że w listopadzie dopiero mogę Ci wysłać...

    Aaaa da się kupić, jedyne 500 PLN na Litwie :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-10-2016 o 19:48
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 19:55
  2. [silnik] Elementy aluminowe silnika czyszczenie - piaskowanie czy malowanie
    Przez capoZe32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:59
  3. Zacieranie silnika na postoju :)
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 09:24
  4. Płukanie silnika przy wymianie oleju
    Przez x-factor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 09:27
  5. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •