Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problemy z odpaleniem w niskiej temp

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    Problemy z odpaleniem w niskiej temp

    Witam wszytskich
    pisze w imieniu dobrego znajomego - jest właścicielem BMW e38 728 w manualu . Od pewnego czasu pojawił się bardzo uciążliwy problem . Otóż - jeżeli temperatura jest poniżej 10stopniC aby odpalić autko należy"piłować" samochodzik i po ok 3ch próbach morderczego odpalenia samochód odpala - po takim odpaleniu , należy pojeździć tym samochodem ok 20 min - aż temperatura silnika osiągnie "pion" , cały czas trzymając silnik na ok 2 tys obrotów , inaczej gaśnie i nie ma szans aby go odpalic , kiedy już temperatura silnika jest w "pionie" , samochód można zgasić-przy gaszeniu silnik drga jak w żuku. Po takim zabiegu silnik odpala od szczału i nie ma żadnych problemów. Problemy pojawiają się takie same jak np postoi ok 1 h przy tem poniżej 10stopni C (temperatura ze wskazań komputera samochodowego). Czasami , po piwerwszym odpaleniu silnik wogóle nie wkreca sie na obroty powyżej 2 tys i wtedy jedynym możliwym "systemem" na późniejsze dzialanie silnika jest rozgrzewanie na postoju:(:(:(:(:(:(:(:(:( . Wsyztskie objawy znikaja jak jest powyżej 12 stopniC , wtedy z silnikiem nic sie nie dzieje . Szukalem problemu na forum , dowiedzialem sie o wymianie czujnikow -tylko tak -samochód ten miale wymienione na nowe-sondy lambda, komputer spawdzony , czujnik położenia wału , czujnik głowny?????????-takie dane zostały przekazane od mechanika dla amojego znajomego , ale problem jest dalej ..... dlatego postanowilem zapytac o ten problem w tym miejscu -może ktoś mial coś takiego .

    Dziekuje za pomoc i czas jaki poświęcicie czytając ten problem .

    pozdrawiam i zycze miłego dnia .

  2. #2
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Sprawdziłbym czujniki temperatury w głowicy i bloku, a jak czujnik położenia wałka rozrządu? Czy był sprawdzany?
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    witam
    tak czujnik położenia wałka rozrządu , byl wymieniony , ale to o czym wspomniales , najprawdowpodobniej nie . Dam znać o takiej opcji , jeżeli bede wiedzial co bylo przyczyna oczywiście poinformuje ,

    dziekuje za pomoc

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    podepnę się pod temat.
    U mnie podobny objaw, jednak nie wiem czy dzieję się tak poniżej 10 stopni. W moim przypadku zauważyłem problem w deszczowe dni kiedy auto ostygnie. Jak w nocy popada to rano mam problem z odpaleniem. Czasem muszę kręcić nawet "-naście" razy. Czujnik wałka rozrządu, termostat i świece wymienione. Podejrzewam którąś z cewek.
    Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •