Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: wywalenie eml

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław

    Post wywalenie eml

    Mam pytanie. Orientuje się ktoś co trzeba przerobić w wiązce silnika i jak, żeby podłączyś mechaniczną przepustnicę zamiast eml. Chodzi o to, że w aucie była orginalnie linka i teraz też ma być, ale wiązkę silnika którą kupiłem do m30 jest od eml-a. Jak to ugryźć??


    Jeszcze teraz tak sobie pomytślałem, ze moze dawca wiązki nie miał eml, ale różnica jest taka, ze w przepustnicy mam wtyczkę okrągłą z 6 pinami, a w wiązce płaską na 3 piny. Wiązkę zmieniałem, bo orginalna która była w tym silniku miała inną wtyczkę do podłączenia do instalacji niż ta w budzie.
    Ostatnio edytowane przez konradmic ; 04-10-2016 o 18:49

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Różnica między wtyczką na przepustnice czyli tps nie wynika z EML okrągła wtyka od wersji automat płaska wersja manual.
    Zmień wtyczke połącz kolory zostaną ci 3 kable wolne. Ale sprawa jest bardziej złożona Wiązkę od automatu musisz oszukać bo na manualu ci nie będzie odpalać.
    Wstukaj w google e32 zmiana z automatu na manuala tam jest opisane gdzie zrobić zwore acz kolwiek ty pewnie bedziesz musiał ją zrobić bliżej ecu bo pod wajchą raczej nie będzie kabli od wybieraka.
    Jednym słowem trochę kibel najlepiej szukać wiązki z manuala zaoszczędzi to czas i nerwy.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    Tylko problem w tym, ze ja mam automat... :/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Zrób zdjęcie silnika przy przepustnicy. Być może masz skrzynię jeszcze mechaniczną co by mogło tłumaczyć płaską wtyczkę TPS.
    Edit:
    Dobra wiem o co chodzi czyli jest na odwrót masz automat i kupiłeś wiązkę od Manuala, była wtyka okrągła teraz jest płaska tak?
    Bo na początku zrozumiałem że to wiązka ma okrągłą wtyczkę a twój tps jest na płaską z 3 pinami.
    Więc jak wyżej szkoda zachodu z kombinowaniem. Bo w wiązce z manuala brakuje sporo kabli do poprawnego działania nie tylko silnika ale i skrzyni. W odwotną stronę można to zrobić bo nadmiar kabli zostaje i nie przeszkadza co innego w drugą jak potrzebnych przewodów poprostu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 05-10-2016 o 14:56

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    Heh... Czyli proponujesz kolejne poszukiwania wiązki silnika? Tej co teraz zamontowałem to już się naszukałem, żeby miała właściwą wtyczkę do budy... :/

    Dokładnie wrzuciłem silnik m30b35 ze skrzynią 4hp24 do budy gdzie był taki sam silnik, ale z manualem. Problemy zaczeły się już na etapie wtyczki wiązki silnikowej tej co idzie do budy (okrągłej), bo w wiązce przy silniku miałem na 25 pinów, a gniazdo w budzie na 20 pinów. Dlatego zmieniłem wiązkę, a tu kolejny problem :/
    Ostatnio edytowane przez konradmic ; 05-10-2016 o 18:44

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A rozumiem czyli szukałeś wiązki na odpowiednią ilość pinów no i znalazłeś z tym że od manuala a poprzednia jaka była oryginalnie czym różni się od kupionej? dlatego w budzie masz mniej pinów choć trochę to dziwne że buda ma nie odpowiednią mniejsza liczbę pinów. A z którego roku samochód?
    Zima tuż tuż więc może do wiosny ugryziesz temat jeśli chcesz automat musisz kupić wiązke z automatu do silnika jak i samochodu ponieważ potrzebna ci wiązka do lewarka biegów przewód kick down i wiązka od komputera skrzyni biegów która jest zresztą sprzężona z komputerem silnika, prawdopodobnie wiązka do zegarów też ma mniej pinów.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 05-10-2016 o 19:31

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    Sprawa wygląda tak, że w wiązce która była orginalnie z silnikiem było 25 pinów, a w budzie 20 pinów. nie wiem czy jest to związane własnie z tym, że był to automat, czy też z czymś innym. Ato jest z 89 a silnik ze skrzynią z 90. Na upartego mógłbym pociągnąć całą wiązkę z dawcy, ale chciałbym tego uniknąć, bo wiadomo z czym to się wiąże. Tym bardziej, że dawca to krótki, a ten to long.

    W sumie wiązki różnią się wtyczką do bydy, wtyczką do przepustnicy i luźnymi wtyczkami przy komputerach.

    Teraz pytanie czy w każdym aucie z automatem była wtyczka 25 pinowa a nie 20?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Rozkoduj sobie może lepiej Vin lub przynajmniej zobacz tabliczkę pod maską czy piszę 735i czy też 735ia będziemy wiedzieli czy to był automat przerobiony na manual czy też od zawsze manual.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    To zawsze był manual niestety... Swoją drogą, 7er i manual, fuuuuj.....

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez konradmic Zobacz posta
    To zawsze był manual niestety... Swoją drogą, 7er i manual, fuuuuj.....
    mi tam manual pasuje:) a swoją drogą long i manual to taki mały rarytas:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •