Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Centralny z pilota

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektryka] Centralny z pilota

    Witam serdecznie mam pytanko odnosnie centralnego...czy istnieje mozliwosc podpiecia sie pod moduł komfortu tak by domykał on szyby i szyberek z pilota...ma 2 alarmy fabryczny i jakis drugi który zamyka mi drzwi z pilocika...co bym musiał dokupic aby to zadziałało....
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    możliwość oczywiścei jest ja tak mam zrobione ale jak to nie wiem oddałem to warsztatu żeby alarm założyli (nie miałem origin. alarmu tylko centralny) i zrobili mi to od razu

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Moduł komfortu pewnie masz w wyposażeniu ,aby sprawdzić zamknij drzwi kluczykiem i potrzymaj parę sekund kluczyk w pozycji zamknij,oczywiście przy otwartych oknach,powinno zamknąć
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Moduł mam na 100% bo sprawdzałem tylko kwestia jak go połączyc z centralka alarmu by działało
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Należy zmierzyć miernikiem na którym pinie zmienia się napięcie lub opór w module komfortu, i do tego podpiąć radiolonie (z przekaznikiem) która będzie sterowała tym pinem w trybie bistabilnym :) pytania priv ; )

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Moduł sterowania centralnym zamkiem znajduje się pod tylną kanapą po stronie kierowcy. Jest to czarne pudełko z 3 kostkami (czarna/żółta/zielona). Jesli posiadasz elektryczne szyby, szyberdach lub jest to wersja Touring to możesz podłączyć też domykanie szyb i otwieranie tylnej klapy z pilota. Ja ta zrobiłem u siebie.. Jest to banalnie proste i wystarczy wiedzieć gdzie się wpinać..

    Sterowniki centralnego zamka w BMW są sterowne PLUSEM. Dlatego interesuje nas rozpis ze sterowaniem plusowym. Potrzebujemy kable ze sterownika (kolory zazwyczaj standardowe ale patrz instrukcja sterownika!!)

    - czerwony (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - czarny (masowy do masy auta)
    - żółty (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - żółty z białym paskiem (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - biały z zielonym paskiem (sterownie zamknięciem zamków w module auta - pin 7)
    - biały z czarnym paskiem (sterownie otwarciem zamków w module auta - pin 16)
    - fioletowy (domykanie szyb napięciem 0,6V - czyli nie dla BMW bo tutaj potrzebujemy 12V przez 30 sek.)
    - brązowy x2 (kierunkowskazy L i P podłączane pod przewody plusowe kierunkowskazów)
    - pomarańczowy (dodatkowy kanał podający stałe 12V, a po wciśnięciu przycisku podający masę)
    - czerwony z czarnym paskiem (na tym kanale pojawia sięchilowo 12V) tym podłączamy się w kabel szary za przyciskiem otwierania w klapie (lub w szybie jak ktoś woli) lub wlew paliwa.
    - zworka lub przewód przecinamy i dzieki temu syknał zamkniecia trwa 30 sekund i domyka nam szyby i szyber..

    Powyższy rozpis mówi mniej więcej jaki kabel za co odpowiada.

    Przypominam: pin 7 dla zamykania, a 16 dla otwierania w żółtej kostce.







    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar gsm191
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    95
    BMW
    e38 m60b30
    Skąd
    Nowy Sącz
    Jeżeli masz podłączone zamykanie/otwieranie z pilota to domykanie szyb i szyberdachu jest banalnie zrobic:) Jeżeli Twój sterownik ma opcje konfortu (podtrzymuje napięcie przez zazwyczaj 35sek od zamknięcia samochodu) to wpinasz go pod ten sam przewód który jest odpowiedzialny za zamykanie drzwi. Oczywiście w BMW domykanie sterowane jest ''+''. Jezeli Twój sterownik wysyła na przewód konfortu ''-'' to musisz zastosować przekaźnik z cewką 12V (ja u siebie wykorzystałem z VW akurat taki miałem pod ręką;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Witam!
    Kupiłem sterowanie centralnym z pilota i mam rozpiskę wszystkiego jak podłączyć, tylko mam dwa pytania.
    1sze, to czy trzeba lutować te przewody przy pinach w module, czy można się dostać do przewodów jakoś, żeby tam się wpiąć szybkozłączką?
    2gie Centralka ma osobny przewód do domykania szyb. Pisze, że po zamknięciu auta pilotem, na tym przewodzie pojawia się impuls masy przez 20sek. Z zastrzeżeniem, że max obciążenie to 0,5A. Zda to egzamin w E32, czy nie bardzo?
    Pozdrawiam

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •