Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Falowanie obrotów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom

    Post Falowanie obrotów

    Dorodzy Klubowicze i urzytkownicy pięknego auta jakim jest e65.
    Jestem nowym abywcą 730d z 2003r, kupiłem auto z kilkoma wadami niestey... Zamierzam o wszystkich pisać tu po kolei. Teraz chcę opisać problem skrzyni biegów oraz falowania obrotów.
    Otóż w moim e65 występuje falowanie obrotów ogólnie w całym zakresie obrotomierza, no może na wysokich obrotach nie oraz na biegu jałowym czyli wolnych obrotach. (podczas przyspieszania na maxa obroty nie falują) Przy stałej prędkości obroty faluja o okło 200-300obr.min +/-. Poza tym uważam iż skrzynia przerzuca czasami biegi co najmniej dziwnie, (jest to mój pierwszy automat i nie mam punktu odniesienia) czasami jest to bardzo płynne a czasami nie aż tak bardzo, poza tym rzadko, ale jednak zdarza sie szarpnięcie może nie jakieś olbrzymie ale mimo wszystko.
    Uważam również że auto nie ma aż takiej mocy na przełomie obrotów 4000-5000 czy to normalne? dość długo mu zajmuje zmiana biegu na wyższy, z powodu wolnego wkręcania sie silnika na obroty.
    Zaznaczam że mam uszkodzony zawór EGR, który z resztą w najbliższym czasie zablokuję, ale ktoś mi powiedział że przez ten właśnie zawór może brakować mu mocy właśnie na wyższych obrotach. Czy to prawda?
    Proszę o pomoc oraz poradę, może ktoś miał już taki problem i sobie z nim poradził.
    Poprzedni właściciel powiedział iż to jest wina sprzęgła. Ktoś inny zasugerował iż może to być problem elektroniki lub sterownika skrzyni biegów.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Jeżeli chodzi o falowanie obrotów to zdecydowanie objawy wskazujące na zużyty konwerter. Regeneracja tego elementu to koszt ok. 700 - 1000zł nie wiem tylko czy z wyjęciem konwertera z samochodu czy bez (albo będziesz musiał do zakładu dostarczyć sam konwerter albo podjedziesz autem i oni sami sobie go wyjmą). Co do szarpnięć to być może wystarczy strickowanie skrzyni (poszukaj tematu: ''skrzynia biegów - trick'' na forum), chociaż ja na Twoim miejscu wymienił bym miskę olejową wraz z olejem i z filtrem oraz przeprowadził jazdę adaptacyjną, skoro i tak konwerter masz do robienia. Jeżeli chodzi o brak mocy w górnych partiach obrotów to musisz pamiętać, że to diesel w dodatku 3.0 i on nie będzie dynamiczny w tym zakresie obrotomierza:) Najszybciej diesel jedzie w dolnej granicy obrotów, gdy pomaga mu turbosprężarka. Jeżeli jednak nadal twierdzisz, że i tak samochód powinien jechać szybciej to możesz sprawdzić czy nie ślizga ci się sprzęgło, bo być może konwerter przytrzymuje trochę po zmianie biegu.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Każdy diesel z jednostopniowym turbo między 4000-5000obr słabo idzie. Nawet wielostopniowe sprężarki to nie do końca rozwiązują, bo istnieje coś takiego, jak "zwłoka zapłonu" dla tego typu paliwa. To nie benzyna, żeby ładnie ciągnął w pełnym zakresie obrotów.

    Resztę napisał Ci BartekG. Ja bym najpierw sprawdził, stan oleju w skrzyni. Ja wymieniałem olej w zeszłym roku, bo padłem ofiarą typowej usterki tego auta - cieknąca miska olejowa skrzyni. Przedwczoraj poprawiałem korek, bo w nowej misce znowu zaczął cieknąć. Masa do misek olejowych tym razem poszła w ruch (nie będę znowu wymieniał całości, bo i tak pewnie za rok będzie trzeba ją robić).

    Skrzynię ściągają za ok. 450-700zł. Ostatnio sam musiałem wymienić uszczelniacz wału, ale wcześniej zrobiłem wywiad, bo się zastanawiałem, czy tego nie oddać. W serwisie BMW powiedzieli mi 1.000EUR za samą robotę. Do tego musisz doliczyć konwerter albo regenerację i olej z nową miską; fajnie też pomyśleć o okularze i reszcie klamotów do mechatroniki. Ja bym jednak nie robił regeneracji, tylko kupił nowy. 1000zł za regen w porównaniu 2000zł za nową część... Dla mnie wybór jest prosty, bo jego wymiana to sporo roboty. Całość wyjdzie Ci koło 4.000zł i będziesz miał z bani.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-09-2016 o 19:46

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Ok. Dziękuję za podpowiedzi, póki co zacznę od tego nieszczęsnego konwentera. Będę informował was o pracach i osiągnięciach.
    Tu u mnie ściągają skrzynię chyba nawet za 350zł ale niedługo będe wszystko wiedział. Pzdr.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    95
    BMW
    740D
    Skąd
    Torun
    Daj znac kolego jak u Cb z naprawą bo w moim nowym nabytku tez falują obroty podczas jazdy ze stała predkoscią i podejrzewam konwerter.Chcialbym go zrobic i od razu wymienic olej z miska.Ciekawi mnie jaki to koszt no i jeszcze musze w okolicach Torunia znalezc kogos ogarniętego..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez PapaCostas Zobacz posta
    Daj znac kolego jak u Cb z naprawą bo w moim nowym nabytku tez falują obroty podczas jazdy ze stała predkoscią i podejrzewam konwerter.Chcialbym go zrobic i od razu wymienic olej z miska.Ciekawi mnie jaki to koszt no i jeszcze musze w okolicach Torunia znalezc kogos ogarniętego..
    Ostatnio orientowałem się co do kosztów operacji dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów wraz z regenracją konwertera. W Poznaniu wygląda to następująco:
    a) zestaw miska olejowa z filtrem i 10 litrami oleju (wszystko ZF) - 1000zł
    b) dynamiczna wymiana oleju w skrzyni - 300zł
    c) regeneracja/naprawa konwertera - 700zł
    d) koszt całkowity: 2000zł
    POZDRAWIAM

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy do 2000 obrotów, falowanie obrotów, bogata mieszanka
    Przez pono w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 04:01
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 08:27
  3. [silnik] Falowanie obrotów e38 2.8
    Przez skandyone w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 21:12
  4. [silnik] Falowanie obrotów 728
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 14:19
  5. Falowanie obrotów i telepanie
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 11:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •