Witam wszystkich forumowiczów, oraz miłośników marki.

Co prawda nie ma 7-ki, ale tez mam BMW:) obecnie posiadam e39 528i m52b28, wcześniej miałem e34 m20b20 (do dzisiaj żałuje ze sprzedałem kilka lat temu za 1500zl , nie była w super stanie ale..... szkoda gadać, dzisiaj miałbym fajnego youngtimera, polak mądry po szkodzie) siostra miała e32 730 z rzędową "szóstką".

Natrafiłem na wasze forum po tym jak zacząłem szukać informacji o modyfikacji map, wszystko zaczęło się od tego, jak znajomy zaczął upgrade swojej toyoty cariny z silnikiem 3sgte, założył większe turbo, kute tłoki, przekładkę pod głowice, mocne szpilki itp itd, miał założonego ecu mastera, ale po długim braku zasilania, stracił pamięć i wszystkie mapy, po pierwszym starcie ecu wytworzył jakaś mapę, ale auto w ogóle nie jechało, turbo dmuchało 1bar a auto stało w miejscu, postanowiłem mu pomoc i znalazłem na necie czyjaś mapę od tego silnika z podobnym doładowaniem, przepisałem wartości do tabeli i toyota ożyła, naprawdę zaczęła ciągnąc, na 3 kopci laczki, ale to jeszcze nie to, nie chcemy uszkodzić silnika, szukałem szkolenia z ecu, ale jest w Krakowie, 600km ode mnie, kosztuje klocka, jestem świeżym ojcem, wole ta kasę na córkę przeznaczyć niż na szkolenie, które będzie tylko dla mnie, i tak naprawdę nie będę się tym zajmował zawodowo, myślałem ze gdzieś coś ktoś podpowie, jak sie tworzy mapy, wiem ze dobrze by było mieć sonde ze wskaźnikiem afr itp, ale chociaż podstawy szukałem i nic, ktoś tylko na forum podsumował, ze był na takim szkoleniu ale nie warte tej kwoty... i nagle wasze forum i post kolegi Koko_tuned.
ogólnie mam w planie kupić e30, założyć uturbiony m50b25 n/v, dlatego potrzebna mi była jakakolwiek wiedza.

pozdrawiam wszystkich, kocham BMW bo ma charakter, a im starsze tym lepsze:) marzenie to taka zaturbiona "szóstka" jak z linku poniżej:)

https://www.youtube.com/watch?v=KWKBOmHnxJM

trzeba marzyc:D

3majcie sie:)