Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ elektryka] Światła do jazdy w dzień

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    [ elektryka] Światła do jazdy w dzień

    Zauważyłem takie foto.




    I pomyślałem aby dodatkowo do ringów przerobić halogeny (dzięki silnemu światłu ringów i tak ich nie używam podczas mgły)
    I teraz moje pytanie czy da się włożyć jakąś silną diodową żarówkę w halogeny aby komputer nie marudził czy muszą być zastosowane przy tym jakieś przetwornice...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Wszystkie komunikaty mozna "wylaczyc" programujac sterownik swiatel
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    a tak nie do tematu to proszę bardzo ktoś mnie jechał za sposób montażu a są producenci którzy wręcz sprzedawają ten patent ;p


    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4

    Re: Światła do jazdy w dzień

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Zauważyłem takie foto.


    Obrazek

    I pomyślałem aby dodatkowo do ringów przerobić halogeny (dzięki silnemu światłu ringów i tak ich nie używam podczas mgły)
    I teraz moje pytanie czy da się włożyć jakąś silną diodową żarówkę w halogeny aby komputer nie marudził czy muszą być zastosowane przy tym jakieś przetwornice...
    Może głupio zapytam, ale co ma prezentować przedstawione foto? Bo ja widzę auto z włączonymi postojówkami i halogenami....

    A co do komunikatów, to najlepiej przeprogramować sterownik (tak jak to Greg38 napisał) zamiast uskuteczniać pajęczarstwo.

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    coboss chyba chodzilo o to ze te halogeny swieca intensywnie na niebieskawo a nie tak jak to ori maja tylko nie wiem czy on czasami nie ma tam wstawionych xenonow jakis w te halogeny i dlatego tak mu swieci ;(
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Tak też to zinterpretowałem.... Tylko nasze ukochane prawo dość jasno określa, jak używać świateł.... Stąd moje pytanie, co ma przedstawiać foto, bo jeśli światła dzienne, to raczej się nie uda....

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    nie nie chłopaki chodzi mi o przeróbkę tych halogenów tak aby świeciły lekko i na biało. Byle były widoczne w słoneczny dzień. Nikt mi przecież nie zabroni przerobić halogenów na światła dzienne?!?

    Niestety same ringi nie dają zbyt mocnego światła gdy świeci w nie bezpośrednio słońce, jak wiadomo rozświetla w tedy światło słoneczne odbłyśniki i sprawia że ringi są dość słabo widoczne. Oprócz tego oczywiście nie spełniają wymagań prawnych. Nie są to dodatkowe światła lecz postojówki ;/ co prawda policja jeszcze się do tego nie doczepiła ale trafie na niewyżytego młokosa i zgarnę mandat. Mam zamiar dołożyć latem dodatkowe ringi przeznaczone do E38 po lifcie takie są mniejsze i ładnie uzupełnią podstawowe (już sprawdzałem i montaż mi się uda ale takie są dostępne tylko w niemczech i teraz wychodzą bagatelne sumy :/) te dodatkowe ringi podłącze do przewodów od halogenów w ten sposób będą włączane oddzielnym włącznikiem a fakt że będą DUO sprawi że będą grube i bardzo dobrze widoczne... I mega szpanerskie :D)

    Za przeróbkami pójdzie dokładka zderzaka od Alpiny skro halogenów już nie będzie i muszę jeszcze zmienić kierunki na gładkie aby wizualnie wszystko pasowało :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ..Nikt mi przecież nie zabroni przerobić halogenów na światła dzienne?!?...
    Zabroni kodeks drogowy.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    serio? :) a widziałem już jakieś peugeot-y i takie tam jeżdżące w ten sposób.
    Jak by to nie sprawiło problemu mógłbyś przytoczyć dany fragment kodeksu?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    O tym, jak mają działać poszczególne światła, mówi rozporządzenie Ministra Transportu (a dokładnie jakiś załącznik do tego rozporządzenia). Kiedyś szukałem tego dokumentu, aby ustalić, jak mają działać światła dzienne. Jest tam napisane, jakie są wymogi co do odległości takich świateł oraz jak powinno być to zrealizowane od strony elektrycznej. W załączniku do tego rozporządzenia jest np. napisane, że światła dzienne z przodu muszą być włączane razem z tylnymi postojówkami.... Jak zwykle nasz ustawodawca jest mądrzejszy od wszystkich innych państw, gdzie takie światła mają się świecić tylko z przodu....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •