Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: [17] 17 " w e38 ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    [17] 17 " w e38 ??

    zależy mi na komforcie a że mieszkam w dziurawym miescie (jak chyba większość z nas) o wielkich felgach mogę zapomnieć. Mam na razie 16 tki, które zostawiam sobie do zimówek a na lato znalazłem to :
    http://www.allegro.pl/item239364466_..._limited_.html

    co Wy na to? Czy nie za bardzo krzykliwe?
    Fajne jest to że mocowanie śrub jest czarne i tego nie widać dzięki temu felga robi wrażenie większej optycznie.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    E 32
    Skąd
    Opole / Wrocław
    Allegro za felgami przeglądałem w ostatnich dniach kilkunastokrotnie i znam chyba wszystki jakie sa wystawione :D Mi osobiście one się podobaja i sam się nad nimi zastanawiałem do swojej. Lecz akurat nie wiem czy do e32 by pasowały, tam lepiej wizualnie z rantem jest. Zaś do e38 moim zdaniem powinny ładnie wyglądać...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    powiem Ci że ostatnio w strzegomiu przyglądałem się felgom na autach i pomimo tego samego rozmiaru zupełnie inaczej wyglądają. Jedne wyglądały jak 16 a inne jak 18" a wszystkie to 17-tki. Dlatego myślę że w tym przypadku może uda się 18"-look??

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    E 32
    Skąd
    Opole / Wrocław
    Tylko zawsze zwracaj uwage na jakim aucie felga '17 jest założona. Bo na dużych autach jest własnie często złudzenie ze jest mała felga a na mniejszych autkach '17 robi wrażenie większej. Zatem żeby to dokładnie określić trzeba by było zmierzyć. Ale wydaje mi sie że to złudzenie optyczne. Czyli to co mówiłem...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    taaaa.... tylko ze na tym M6 na zdjeciach sa 19-tki oryginalne a nie 17-calowe podrobki... sprzedawca juz na wstepie robi z Ciebie wała...

    18-tki w E38 to minimum, zmiana z 16-tek na 17-tki to strata pieniedzy - i tak beda male i tak... a 2000zł na podrobki + opony - moim zdaniem pieniadz wyrzucony w bloto - gwarantuje Ci ze efekt bedzie zaden... bedzie wysoki balon opony tak jak w 16-tkach wiec kolo bedzie wygladac marnie... kup za te pieniadze lepiej 18-tki uzywane oryginaly - napewno beda duzo lepiej wygladac, a twardo tez nie bedzie bo E38 ma taka srednice kola, ze i tak przy rozmiarze 18 cali zostaje duzo opony...

    moj typ to takie od E65 (bardzo rzadkie niestety):


    oryginaly M:


    albo takie od E60 (po prawej):


    jeszcze jedno - te 17-tki maja szerokosc 7,5 cala czyli tak jak oryginalne 16-tki BMW... to jest szerokosc optymalna na opone 215 lub 225 - taka waska opona w E38 napewno dobrze nie bedzie wygladac... jednym slowem kompletnie wyrzucone pieniadze, nie kupuj tych podrobek...

    18-tki te co pokazalem maja szerokosci odpowiednio:
    - 8 cali przod i tyl
    - 8 cali przod i 9,5 tyl
    - 8 cali przod i 9 tyl
    wiec mozna juz wsadzic opony ktore beda porzadnie wygladaly - szczegolnie do drugich i trzecich, gdzie na tyl wchodzi laczek 255 bez problemu a na przod 235 - i wtedy ladnie wyglada... a na komforcie wiele nie stracisz

  6. #6
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    I pamiętaj ,że to włoszczyzna albo jaiś inny szajs .Więc jazda po mieście równa sę częste prostowanie .Lepiej zainwestuj w jakieś orginały (Ronal,BBS,eMka) co gwarantuje trwałość...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    E 32
    Skąd
    Opole / Wrocław
    No to jest fakt. Nie ma raczej opcji żebyś kupił nowe orginalne '17 za 1700 zł...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Bonopingwin jak chcesz komfort to załóż sobie 18. Opony jest tan masakrycznie dużo, więc nie ma obawy że uszkodzisz felgę na pierwszej lepszej... No chyba że wjedziesz w wąwóz :D :D

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Potwierdzam że 17" to najgorszy rozmiar w E38 :)
    Bierz 18" można kupić już za 2000 pln te które ja miałem -3 fotka. Jeździ się na nich naprawde komfortowo!
    Qbek to mistrz od felg i opon więc Ci chłop dobrze radzi :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    Qbek to mistrz od felg i opon więc Ci chłop dobrze radzi :D
    Qbek lubi pochwały :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •