Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Statyw do aparatu

  1. #1

    Statyw do aparatu

    Zamierzam nabyć statyw. Chcę prosty, niedrogi ale i nie taki żeby mi się od razu rozpadł. Czytałem że w wielu statywach słabym punktem jest głowica do mocowania aparatu. Z najtańszych jakie znalazłem to firmy HAMA, Velbon, First. Ich statywy można spokojnie kupić do 100zł. Czy ktoś może coś powiedzieć na ich temat? Czy warto?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    nóżki nie mogą być o przekroju koła, duża głowica z możliwością zatrzaskowej stopki i regulacji w trzech płaszczyznach, z hakiem na dodatkowe obciążenie statywu, z poziomicą, i samopoziomującymi stopkami. :P :D
    Gra muzyka

  3. #3
    Ja mam tanią HAMĘ z Carrefoura. W zasadzie wszystkie postulaty, jakie zgłosił WojtekD, są spełnione (ruchoma głowica, zatrzaskowa stopka). Jak do tej pory, działał z kompaktowym Nikonem, teraz dzielnie znosi trudy noszenia lustrzanki i nawet daje radę. Jak nie potrzebujesz na nim wieszać wybitnych ciężarów (ponad 1 kg) to mogę polecić. Anatol na jego temat też mógłby coś powiedzieć ;D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Osobiście polecam Manfrotto

    http://cgi.ebay.co.uk/NEW-MANFROTTO-055XPROB-TRIPOD-488RC2-BALL-HEAD-KIT_W0QQitemZ120387514113QQcmdZViewItemQQptZUK_Cam erasPhoto_CameraAccessories_TripodsSupports?hash=i tem120387514113&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66% 3A2|65%3A3|39%3A1|240%3A1318

    Mam ten statywik i jest naprawdę rewelacyjny, pięknie się go reguluje , a zastosowań ma naprawdę sporo , co widać zresztą po fotkach na aukcji.
    Poprzedni statyw jaki miałem to był jeden ze średnich modeli VELBON'a i również byłem z niego zadowolony, kupiłem go chyba w MediaMarkt , teraz używa go mój ojciec i nie narzeka.
    Jeśli chcesz mieć dobry i tani to chyba VELBON będzie najlepszym rozwiązaniem.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...ja mam od 2 miesiecy "firsta".siega mi do głowy.Dla mnie jest idealny-dałem ok 70zł.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Damias - nie tak dawno miałem identyczny dylemat... Problem taki, że za naprawdę dobry statyw (o jakim pisze Wojtek :P ) spokojnie można dać równowartość tańszych lustrzanek. Dla kogoś kto - jak ja - jest raczej foto-laikiem i ze sprzętu nie korzysta non-stop - jest to mało akceptowalna kwota.

    Generalnie - po wielu porównaniach i przemyśleniach zdecydowałem się na Velbon ULTRA Maxi-L za ok. 300 PLN. Z ważnych dla mnie rzeczy - był prawie w całości metalowy, dobrze wykonany/sztywny, możliwie najwyższy w maksymalnym rozłożeniu i możliwie najbardziej kompaktowy po złożeniu. Ponadto ma możliwość wyjęcia i odwrócenia "szyjki" - co jest ważne przy makrofotografii.

    Ceną za dużą rozpiętość rozłożony-złożony - jest spora liczba segmentów nóżek, co w połączeniu z okrągłym ich przekrojem daje gorszą stabilność niż przy mniej kompaktowych konstrukcjach. Jednak ma to znaczenie raczej przy cięższych lustrzankach.
    Druga wada to taka, że raczej nie ma całkowicie metalowej głowicy (chociaż do solidności wykonania nie mam absolutnie żadnych zarzutów).

    Tyle mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia. Poczytaj jeszcze tutaj, może coś Ci się nasunie odnośnie Twoich zastosowań:
    Recenzja #1
    Recenzja #2
    Poradnik
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Zakupiłem w końcu Velbona CX440. Po na razie krótkim czasie użytkowania mogę powiedzieć że:
    -regulacja głowicy jest płynna,
    -stabilność statywu bez zastrzeżeń, nie gibie sie :)
    -po maksymalnym rozłożeniu wysokość aparatu idealna dla mnie,
    -wszystkie blokady nóżek działają pewnie (przynajmniej narazie),
    -jakość wykonania wydaje mi się pożądna,
    -w komplecie ładny futerał.

    Narazie to tyle plusów, minusów nie zauważyłem, zobaczymy jak się będzie sprawował w dalszej eksploatacji :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Wnioskuję zatem o mianowanie Cie na stanowisko kolejnego fotoreportera 7er, który w śniegu i deszczu w strasznych warunkach będzie relacjonował Nasze spotkania. :D :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •