Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 158

Wątek: bmw e65 740d falujące obroty podczas przyspieszania do 1500 obr

  1. #41
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Czyli zdjąć węzyk ten czarno niebieski z egr-ów i zaślepić je.. I długo tak pojezdzić czy jak coś to odrazu wyjdzie ?? A z tymi zaworami(z wtyczkami elektrycznymi) do których te wężyki czarno niebieskie są podłączone to trzeba podmiankę zrobić by je sprawdzić??

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    najpierw zrob tak jak napisalem i pojeździj odlącz te wężyki o których mówisz i je zaślep, pojeździj i sprawdź czy jest różnica. Zaworów na razie nie ruszaj.

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Dobra jutro działam ,, śrubki mam juz dopasowane do węzyków wrócę jutro z roboty odrazu idę do garażu i będę kombinować :D Oby to było to

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Widzę że ktos zrobił chyba jakis porządek na forach i sa pousuwane nasz wczorajsze konwersacje bo nic nie ma

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Napisze jeszcze raz.. Wiec wczoraj jak wjezdzłem do garażu i nie zakładałem obudowy bo miałęm w planach dziś jechać do kolesia co ma częsci podmienic te zaworki cisnieniowe... Przy zapalonym silniku zdjełem węzyki z dwóch egr-ów i czuć było jak zasysają palec załozyłem spowrotem i słychac było takie buczenie z okolicy filtra powietrza przepływomierz ale tylko z tego od strony kierowcy węzyk zdjełem jeszcze raz i zasysało palec po czym wjechałem do garażu ponownie zdjełem nie gasiłem auta zdjełem i juz ani jeden ani drugi palca nie zasysał ( nic nie było czuć ) I teraz pytanie czy ona maja zasysać cały czas ?? Bo może to one są uszkodzone i z tąd moje problemy .. Nigdy wcześniej tego nie wymieniałem więc niepowiem jak to nawet działa

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    dlaczego wątki zostały pousuwane?

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    No właśnie nie wiem ja ci opisałem sytuacje wchodzę tutaj nie ma tego... ale napisałem ci powyżej o tych zaworkach czy to tak ma być ??


    A więc tak dziś wracając z roboty wstąpiłem do człowieka co naprawia auta z przewagą bmw ( sam ma e65 730d)..Posprawdzał ciśnienia egrów i zaworków sprawdził te filterki tych zaworków co dają ciśnienie na egr-y i wszystko jest ok.. Podłączył kompa i sprawdzał .. I wychodzi na to że za różne wartości strony lewej od prawej w nastawnikach turbin.. Ale wiadomo turbina jest sterowana sygnałem z przepływomierza a tak jak wcześniej wspominałem jeden był już wymieniany przez poprzedniego właściciela bo daty na przepływkach różnia sie od siebie..Po odczytaniu wartości swietdził że nieprawidłowość jest na stronie gdzie jest ta stara przepływka( nie widział jej daty ) .. I może to ona tutaj jest winna i powoduje takie jaja ... Badz któryś z tych czujników co idą od egrów do IC i są na tych rurach metalowych..
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 28-09-2016 o 15:42

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    sprawdzał też wtryski? Czytałem dużo wczoraj, że wtryski też powdowują falowanie.
    Co do przepływek odłączałeś je i jeździłeś bez podłączonych przepływek i napisałeś że problem nadal występował- jeśli tak to nie jest wina przepływek.....
    Niech sprawdzi wtryski

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    palekkk musisz edytować posty, bo admini pewnie się wkurzają i dlatego usuwają.

    Wykonaj dokładnie procedury zaproponowane przez KleMarine03 i napisz jakie efekty. Dobrze pisze, że jak wypiąłeś wtyczki i jechałeś bez przepływek, a nadal falowało, to nie one będą winne (były przecież wyłączone, a dalej auto falowało). Według mnie, skoro obie są odpięta, a zakładam, że mierzą poprawnie (czyli różnie dla jednej i drugiej strony), to znaczy, że turbo ssie nierówno, albo masz nieszczelność na tej stronie.

  10. #50
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    No właśnie s iagnelem ta iste i musze jeszcze rozkminic te zainstalowanie i wtedy będę mógł sam posprawdzac bo juz mnie to trochę denerwuje te falowanie. Co do przepływek to odpinalem i dalej falowalo... Sto tysięcy rzeczy jest do sprawdzenia i na to trzeba mieć bardzo dużo czasu o to chodzi..

Podobne wątki

  1. [silnik] Błąd podczas przyspieszania, problem z głośnikami bmw e65 730d pomocy!
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 12:58
  2. [elektryka] Falujące obroty 3.0d e65
    Przez Karlos730d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 20:17
  3. [silnik] falujące obroty e65
    Przez szyna1pl@wp.pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 22:35
  4. Falujące obroty tylko podczas jazdy
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 22:21
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •