Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 158

Wątek: bmw e65 740d falujące obroty podczas przyspieszania do 1500 obr

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Patrz na klapki, które robił Sebek: http://7er.pl/showthread.php/44617-B...h-pomocy/page5


    Cytat Zamieszczone przez palekkk Zobacz posta
    Wiem że zaraz trafią sie hejterzy którzy napiszą po co kupowałes takie auto jak nie masz na naprawę no ale bez przesady...
    Dla mnie to sranie w banie. Jakby było mnie stać na takie auto, to bym kupił nowe albo max trzy latka, a nie auto 10-letnie. Ja bym zdjął kolektor i martwił się o uszczelkę dopiero, jak się pourywa. Jak nie będzie trzymać, to silikonem można to reanimować i będzie lepiej trzymać, niż nowa uszczelka.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    No grubo syf ładny kiedyś jak wyjmowałem kolektor ssacy z e39 bo miałem 2.5d to takiego syfu nie było ale tam jeszcze nie miałem klapek zawirowań.. Ale jak u siebie czysciłem egry to jeden był juz wymieniany bo widać że nowy zreszta miałem fakture od poprzedniego własciciela na jego wymiane oczywiscie serwis bmw gdynia :) I w tym nowym egrze nie było prawie nic a w drugim galancie zawalone az skrobałem wiec w kolektorze może również byc ciekawie

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk
    mam takie objawy w moim 745i

    u mnie zdiagnozowany konwerter (przebieg 265k km)

    https://www.youtube.com/watch?v=BVrCt92xPDw

    tez ZF6HP26

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Cytat Zamieszczone przez pixel1988 Zobacz posta
    mam takie objawy w moim 745i

    u mnie zdiagnozowany konwerter (przebieg 265k km)

    https://www.youtube.com/watch?v=BVrCt92xPDw

    tez ZF6HP26

    Kolego powiem ci że moja mama ma audi a6 i w niej własnie uszkodzony jest konwerter to wygląda to troche inaczej bo przy tym falowaniu obrotami towarzyszą takie wibacje co uslizg do góry obrotomierzem to odrazu wibracja tak samo jest to że jedziesz np 3 bieg i sa takie momenty że jej przeciagnie bieg z powiedzmy 2 tyś do prawie 3 i wejdzie taki uskok lada moment będzie to naprawiać badz regenerować a u mnie w bmw czegoś takiego nie ma.. Jawnie są błędy podcisnieniowe a jak auto było podłaczane przez człowieka co pracuje w salonie bmw w warszawie to powiedział że na 100% to nie jest konwerter bo jest inne zachowanie ... Oczywiście dzwonisz do mastra co robi skrzynie biegów automatyczne i on odrazu ci mówi pani jest to uszkodzone i tamto nie jeden obrazu wymienił konwerter i odpisuje że dalej jest to samo a wiadomo że ta robota nie kończy sie na wyjęciu konwertera dochodzi do tego miska z uszczelka olej ta wtyczka itd .. A podeslij swoj filmik zobaczymy jak to wyglada -

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Dzis nagrałem filmiki z jazdy a dokładnie z dojazdu do pracy..Nie jest to ciągła jazda ze stała prędkościom jazda z hamowaniem rozpędzaniem ale myśle ze wszystkie parametry będzie widać tylko jak przełączam w inpie na te pierwsze parametry co jest ładowanie obroty silnika to tam jest engine nominal speed i tam jest ciągle wykrzynik .. Co to oznacza ?? Zerknijcie jak możecie może ktoś cos podpowie wypatrzy nieprawidłową pracę
    https://youtu.be/fMZDL5nytHE
    https://youtu.be/NXoTO_kPnKY
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 20-09-2016 o 10:15 Powód: lepsza tresc

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    ,,Jak nie będzie trzymać, to silikonem można to reanimować i będzie lepiej trzymać, niż nowa uszczelka.,,
    buahahahahaa
    silikonem to ty możesz uszczelniać łazienkę -.-
    ale ludzie mają pomysły

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    dobra panowie powrócimy do tematu bo robi sie zamieszanie.. Ktos podejrzy filmiki i napisze czy cos widzi na tych nagraniach...
    A co do falowania to przed chwilą jak wróciłem z pracy nagrałem jeszcze jeden filmik falowania obrotów na biegu jałowym falowanie na filmiku wystepuje od 11 sek filmu do 20stej .. Tak jak widać auto stoi zapięte jest Parkowanie
    https://www.youtube.com/watch?v=q5h5VEmZDog
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 20-09-2016 o 23:08

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    ,,Jak nie będzie trzymać, to silikonem można to reanimować i będzie lepiej trzymać, niż nowa uszczelka.,,
    buahahahahaa
    silikonem to ty możesz uszczelniać łazienkę -.-
    ale ludzie mają pomysły
    Ależ oczywiście, że silikon lepiej uszczelni. No to powiedz co miałem zrobić? Znowu kupić nowe uszczelki, żeby znowu kupić nowe i tak w kółko? Ja silikonuję auto znacznie częściej, niż łazienkę i u mnie to super zdaje egzamin. W Corsie żony zasilikonowałem obudowę filtra oleju i już 20.000km śmiga bez problemu. Bardziej patrzę na efektywność rozwiązania, a nie na "poprawność serwisową". Popatrz lepiej jak dzisiaj są budowane silniki np. AMG. Mało gdzie masz tam już uszczelki. Wszystko idzie na silikon.

    Co do falowania... Sprawdziłeś wtryski ISTĄ wg instrukcji twin7?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 22-09-2016 o 19:07

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Jeszcze niesprawdzalem ale to jakby np wtrysk był strzelony to powodowało by te błędy ppdcisnieniowe ?? Ten koleś z serwisu BMW co mi podlaczal to mówił że widać że dwa są słabsze bo pamiętam jak mówił o tym

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Błędy podciśnieniowe? Nie wiem co to takiego, ale jeśli mówisz, że od padniętego wtryskiwacza jakiś błąd wyskoczy, to wątpię. "Dwa słabsze" to dosyć względne pojęcie. Gdzieś na innym forum, chyba Forda, widziałem, że właśnie miał falowanie obrotów od ledwo żyjącego jednego wtrysku. Sprawdzić nie zaszkodzi, a ISTA jest naprawdę user friendly.

Podobne wątki

  1. [silnik] Błąd podczas przyspieszania, problem z głośnikami bmw e65 730d pomocy!
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 12:58
  2. [elektryka] Falujące obroty 3.0d e65
    Przez Karlos730d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 20:17
  3. [silnik] falujące obroty e65
    Przez szyna1pl@wp.pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 22:35
  4. Falujące obroty tylko podczas jazdy
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 22:21
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •