Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Volkswagen Phaeton - Czemu to nie przerośnięty Passat.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Po co ten temat w ogóle na tym forum zaistniał to nie rozumiem.
    Pewnie dlatego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	7.3 KB
ID:	8790

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Miałem i nie kupię juz nigdy więcej. Niby fajne ale bardzo kłopotliwe. Żyje swoim życiem,elektronika przekombinowana i naprawdę dokucza. Nie ma nic wspólnego z A8. Mimo możliwości taniego zakupu bardzo drogi w utrzymaniu i serwisowaniu. Ceny części w ASO drogie jak diabli a używki ciężko dostać w dobrym stanie.
    Kiedys sie interesowalem Phaetonem. Moglbys podac jaki miales silnik i przykladowe ceny czesci i usterki jakie sie zdarzyly?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Phaetona jest tak mało, że mimo znaku VW na grilu nie mogę przestać patrzeć. Ta wielka locha mi się podoba. Teraz wyszedł następca o nazwie Phideon, ale tylko na rynek azjatycki. Tak czy siak. Mega autko.

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Kiedys sie interesowalem Phaetonem. Moglbys podac jaki miales silnik i przykladowe ceny czesci i usterki jakie sie zdarzyly?
    Szczerze to nie chce mi sie nawet o tym myśleć a co dopiero pisać. Zarejestruj sie na str phaetonforum i poczytaj sobie sam.
    Usterki są powtarzalne.
    Ja dziennie rano wyjeżdzając nim tylko czekałem co znów sie stroli w tym aucie. Kolega też miał fejtka i praktycznie te same problemy. Przede wszystkim elektronika. Psuje sie i dokucza na potęgę. Jest bardzo zaawansowana lecz nie dopracowana w modelach do 2007 roku. Przerosła inżynierów. Trzeba ogarniętego elektronika i schematy ,żeby sobie z nia radzić. Często pomagało odpięcie akumulatora od elektroniki :)
    Jeżeli już Phaeton to tylko po 2007 roku czyli po lifcie.
    Dla mnie to VW i koniec. Jak ktoś chce to niech kupuje...jego sprawa.
    Ja bym już nie kupił,ale to moje zdanie.
    W E65 nie ma tych problemów. Wiadomo,raz na pół roku jakiś błąd może wyskoczyć ale nie codziennie lub co dwa dni. Trzeba nie mieć układu nerwowego przy tym aucie czyli phaetonie.
    Te ceny tych aut z czegoś wynikają jeżeli to auto jest w ładnym stanie z niedużym przebiegiem a w cenie dwa lata młodszego golfa

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jak na każdy temat to o ja sie wypowiem

    Przyjechał do mnie ostatnio ojciec kolegi, kupił Tiguana 2.0 TDi z 2009 czy 2010 roku, nawet nie wiem , nie interesuje mnie to, oobejrzałem, straszna kicha ale OK zostawiam to dla siebie, pytam ile zapłacił a on ze 42tys.... 42TYS pukam sie w głowe po cichu, to X5 mozna za to kupic, i to po lifcie z super wypasem. Ale OK mysle, sa i kliecie na VW. i

    ..i doszedłem do wniosku ze to nie VW jest drogi a BMW tanie. Bo tak. każdy pospolity chłop chce cos z VW, czy skode czy audi co dla mnie aktualne modele są mega gównami. Ciasne, twarde i psuje sie non stop. W sumie gdyby nie grupa VAG to nie miał bym z czego zyć. Ale to moje zdanie.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4

    Post

    Krzywy, jak możesz porównywać Tiguana (który jest zwykłym VW i jego wnętrze wygląda tak, jakby był przystosowany do wożenia ziemniaków na rynek) do ręcznie montowanego Phaetona? Byliśmy delegacją polskiego klubu w szklanej manufakturze w Dreźnie naszymi Phaetonami, zostaliśmy wpuszczeni na taśmę montażową, to w jakiej ciszy i spokoju pracują monterzy jest nie do pomyślenia. Zero pośpiechu, śrubka po śrubce, wszystko jest elegancko montowane. Phaeton to wysoka liga samochodów, choć większość twierdzi "gorszy brat A8". To auto z A8 nie ma nic wspólnego, jest od niego po prostu lepsze. W tym samym miejscu, wspólnie z Phaetonem montowany jest Bentley Flying Spur.

    Miałem i kupię kolejnego. Niestety znalezienie zadbanego 4.2 to nielada problem, V10 TDI strach kupić (w moim przypadku), a 3.2 to nie jest odpowiedni motor do masy tego samochodu. W dodatku społeczność będąca na forum PCP to nie zwykli klubowicze. To jedna wielka rodzina. Nie widziałem w żadnym innym klubie takiego klimatu jak tam.



    Kto ma fejsbuka, zapraszam, zdjęcia z Manufaktury: https://www.facebook.com/19051728434...61789880551906
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Świetna wypowiedź Pawliko, właśnie niedawno zarejestrowałem się na forum Phaetona, ponieważ przymierzam się do zakupu trzeciego "Pyśka"

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Pawliko ,powiadasz jedna rodzina ..........aż mi się mdło robi jak to czytam. No tak ,jak wszyscy wszystkim w du.e wchodzą to jedna rodzina.
    Jak na forum można dosłownie wszystko i moderator ani tym bardziej admin na nic nie reagują to jest fajnie....co? Żenada tam jest i nic więcej
    Panowie sorry za OT ale w końcu i tak jest to dział NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    P.S Pozdrów proszę Marcinka (POZ) bo do tego człowieka akurat mam bardzo duży szacunek.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Panowie, a jak z systemem audio w Phaetonach? W porównaniu np. z E65?

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W pierwszym Phaetonie miałem zwykłe nagłośnienie, grało znośnie, w drugim miałem najwyższe audio z dsp, grało rewelacyjnie i według mnie lepiej niż nagłośnienie w E65, tyle że w swojej E65 nie miałem Logic 7 tylko te nagłośnienie półkę niższe.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Kusi mnie kusi... Nawet 3.2 jest spoko do toczenia.

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Volkswagen VIN
    Przez lockbud w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 13:58
  2. Vw phaeton v10 tdi
    Przez slowik871 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 20:42
  3. [E65/66] Tak pomyślałem któregoś dnia czemu nie??" zrób to sam " i rozkręciłem e65
    Przez benekpol w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 02:43
  4. Silnik M72 czemu nie trafił do E38 ?
    Przez NikosWariat w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 08:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •