Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e38 PDC przód

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin

    Post e38 PDC przód

    Cześć,

    szukam od paru dni odpowiedzi na moje pytanie, ale nic nie znalazłem więc skieruję zapytanie tutaj :) Sprawa wygląda następująco. Mam u siebie czujniki prakowania które powinny działać, a niestety tak jakby nie działał przód (nie słychać dźwięku). Tył działa, słyszę w głośniczku tylnym dźwięk. Sprawdzałem czujniki "palcem" i wszystkie "tykają". Przy odpalaniu auta nie ma ciągłego pisku, wszystko jest w normie. Wymieniałem moduł PDC który jest z tyłu i też nic to nie dało, dalej przód nie działa. Ponoć znajduje się jeszcze jeden dodatkowy głośnik od PCD z przodu, rozkręcałem zabudowę dolną kolumny kierowniczej ale tam nic nie było (tak wyczytałem gdzieś na forum) i brak już mi pomysłów co to może być. Jeśli jest ktoś w stanie odpowiedzieć na te pytanie to będę wdzięczny, a mianowicie:

    1. Czy istnieje dodatkowy "gong" od PDC, tak jak mamy z tyłu pod roletą po stronie prawej, a jeśli istnieje to gdzie się znajduje.
    2. Czy układ PDC może być uszkodzony, nawet jeśli nie słychać ciągłego sygnału podczas odpalania, i w jaki sposób inaczej zdiagnozować uszkodzenie.
    3. Czy posiada ktoś schemat układu elektrycznego podłączenia PDC.


    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Głośniczek jest pod schowkiem po stronie pasażera, razem z innymi.( o ile dobrze pamiętam).
    Da się wejść Inpą w PDC, żeby coś zdiagnozować?

    napisane na smartfonie z pobitym ekranem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Można diagnozować jak i kodować moduł PDC. Można ustawić głośność i jeszcze multum innych parametrów.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Czyli kolego Inpa i wio :-)

    napisane na smartfonie z pobitym ekranem.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin
    Dzięki koledzy, idę do garażu i zaraz będę grzebał. Muszę zainwestować w INPĘ :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Gong od przedniego pdc w e38 jest na płycie pod deską rozdzielczą po stronie pasażera. W E39 i w E46 jest po str kierowcy. Na pewno masz tylko gong uszkodzony bo jak by któraś czujka była uszkodzona to system całkowicie wyłącza działanie PDC i wtedy na wyłączniku pod klimatronikiem miga kontrolka. Może te zdjęcia Ci pomogą.
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/1064871

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin
    Okazało się że głośniczek przedni po wyjęciu był spalony. Połączyłem głośniczek 0.5W 8ohm przez rezystor 100 ohm i działa. Zaraz zamówię używany bo dźwięk jest jakby inny. Dzięki za pomoc! :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Tak myślałem. Innej opcji nie brałem pod uwagę. :)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •