Cześć,

szukam od paru dni odpowiedzi na moje pytanie, ale nic nie znalazłem więc skieruję zapytanie tutaj :) Sprawa wygląda następująco. Mam u siebie czujniki prakowania które powinny działać, a niestety tak jakby nie działał przód (nie słychać dźwięku). Tył działa, słyszę w głośniczku tylnym dźwięk. Sprawdzałem czujniki "palcem" i wszystkie "tykają". Przy odpalaniu auta nie ma ciągłego pisku, wszystko jest w normie. Wymieniałem moduł PDC który jest z tyłu i też nic to nie dało, dalej przód nie działa. Ponoć znajduje się jeszcze jeden dodatkowy głośnik od PCD z przodu, rozkręcałem zabudowę dolną kolumny kierowniczej ale tam nic nie było (tak wyczytałem gdzieś na forum) i brak już mi pomysłów co to może być. Jeśli jest ktoś w stanie odpowiedzieć na te pytanie to będę wdzięczny, a mianowicie:

1. Czy istnieje dodatkowy "gong" od PDC, tak jak mamy z tyłu pod roletą po stronie prawej, a jeśli istnieje to gdzie się znajduje.
2. Czy układ PDC może być uszkodzony, nawet jeśli nie słychać ciągłego sygnału podczas odpalania, i w jaki sposób inaczej zdiagnozować uszkodzenie.
3. Czy posiada ktoś schemat układu elektrycznego podłączenia PDC.


Z góry dziękuję za odpowiedź :)