Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Klimatyzacja - przestaje chłodzić w korku (upalne dni)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Post Klimatyzacja - przestaje chłodzić w korku (upalne dni)

    Czołem,

    Ciekawostka, stoję*sobie ostatnio w korku, upał konkret powyżej 30*, temperatura na blacie ładnie w pionie, po dłuższym postoju wskazówka nieśmiało zaczyna wychylać się*w kierunku czerwonego pola, przypuszczam że załącza się*drugi bieg wentyla klimy, temperatura na blacie spada i wtedy... przestaje mi lecieć zimne powietrze w aucie, czuję*że w aucie robi się bardzo wilgotne powietrze, szyby delikatnie zaczynają się pocić. Ruszam delikatnie, klima znowu działa i chłodzi elegancko, temperatura cieczy cały czas w normie. Macie pomysł co jest nie tak? :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja miałem nieco inaczej choć podobnie. Klima zaczęła losowo włączać i wyłączać się, aż w końcu zupełnie przestała działać. Najpierw było raz na tydzień, potem raz na dzień, aż w końcu nie uruchomiła się wcale. Przyczyną był podobno czujnik ciśnienia, ten przy osuszaczu. Tak przynajmniej stwierdził fachowiec, który przy okazji zregenerował mi też kompresor (na moje wyraźne życzenie). Taki trop ode mnie ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A że tak zapytam... po co regenerowałeś kompresor ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Ja miałem nieco inaczej choć podobnie. Klima zaczęła losowo włączać i wyłączać się, aż w końcu zupełnie przestała działać. Najpierw było raz na tydzień, potem raz na dzień, aż w końcu nie uruchomiła się wcale. Przyczyną był podobno czujnik ciśnienia, ten przy osuszaczu. Tak przynajmniej stwierdził fachowiec, który przy okazji zregenerował mi też kompresor (na moje wyraźne życzenie). Taki trop ode mnie ;)
    Hm, ciekawy trop. Czyli jak dobrze rozumiem czujnik ten w przypadku zbyt dużego ciśnienia odłącza kompresor od klimy przez co brak zimnego powietrza z nawiewów. Pytanie tylko dlaczego w układzie jest zbyt duże ciśnienie? Wentyl nie wyrabia tak jak powinien? :-) Chłodnicę od klimy wymieniałem jakiś czas temu i wydaje się, że powinna jeszcze posłużyć.

    Przyłączam się do pytania Dzudy odnośnie kompresora, czy regeneracja przyniosła jakieś wymierne korzyści? Fajniej chłodzi?
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    A że tak zapytam... po co regenerowałeś kompresor ?
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32 Zobacz posta
    Przyłączam się do pytania Dzudy odnośnie kompresora, czy regeneracja przyniosła jakieś wymierne korzyści? Fajniej chłodzi?
    Regenerowałem, bo to w zasadzie ostatnia część układu, której jeszcze nie wymieniałem, a od kiedy mam auto (8 lat) nic w kompresorze nie robiłem. Regeneracja zrobiona profilaktycznie, choć okazało się, że się przydała, bo łożysko ktoś kiedyś kleił na klej (O_o), a luz na wałku powodował, że ubywało czynnika. Poprawy efektywności nie zauważyłem, natomiast ciszej pracuje łożysko. No i przede wszystkim mam chyba z klimatyzacją spokój, bo nie ma się już co zepsuć.

    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32 Zobacz posta
    Pytanie tylko dlaczego w układzie jest zbyt duże ciśnienie? Wentyl nie wyrabia tak jak powinien?
    To nie ciśnienie rośnie, a uszkodzony czujnik podaje wadliwą wartość ciśnienia. Dlaczego tak się dzieje i jaki ma to związek z podnoszeniem temperatury nie mam pojęcia. Nie wiem nawet czy to rzeczywiście jest jakieś rozwiązanie w Twoim przypadku. Opisałem tylko mój problem, który wydaje się być zbliżonym.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Okej, będę*szukał. Dzięki za info :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Regenerowałem, bo to w zasadzie ostatnia część układu, której jeszcze nie wymieniałem, a od kiedy mam auto (8 lat) nic w kompresorze nie robiłem. Regeneracja zrobiona profilaktycznie, choć okazało się, że się przydała, bo łożysko ktoś kiedyś kleił na klej (O_o), a luz na wałku powodował, że ubywało czynnika. Poprawy efektywności nie zauważyłem, natomiast ciszej pracuje łożysko. No i przede wszystkim mam chyba z klimatyzacją spokój, bo nie ma się już co zepsuć.


    To nie ciśnienie rośnie, a uszkodzony czujnik podaje wadliwą wartość ciśnienia. Dlaczego tak się dzieje i jaki ma to związek z podnoszeniem temperatury nie mam pojęcia. Nie wiem nawet czy to rzeczywiście jest jakieś rozwiązanie w Twoim przypadku. Opisałem tylko mój problem, który wydaje się być zbliżonym.
    Na postoju zawsze cisnienie rosnie, w czasie jazdy jest mniejsze, nawet ze sprawnym wentylatorem

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,651
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    Na postoju zawsze cisnienie rosnie, w czasie jazdy jest mniejsze, nawet ze sprawnym wentylatorem
    Dokładnie.

    Czujnik ciśnienia może być ok. On rozłącza kompresor jeżeli ciśnienie w układzie jest za niskie (bodajże poniżej 1.8 bar) lub za wysokie - powyżej 30bar.
    Ciśnienie na postoju mogło wzrosnąć ponad 30bar, bo np. masz trafiony przekaźnik niższego biegu.
    Czy wraz z wciśnięciem przycisku klimy załącza się wentylator na niższym biegu?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Miałem podobny objaw kiedy zepsuty był rezystor wiatraka klimy. Nie włączał się wcale. O dziwo, temperatura silnika była ciągle w pionie.

    Po wymianie rezystora czy się stoi czy się jedzie, chłodzi tak samo dobrze.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Jakoś przed początkiem lata sprawdzałem wentyl i rzeczywiście się kręcił, dzisiaj sprawdzę*czy nadal działa pierwszy bieg przy załączaniu klimy :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

Podobne wątki

  1. 3.5-podniesiona temperatura w korku
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 19:19
  2. Dziwne zachowanie w upalne dni
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 00:46
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 15:27
  4. navi przestaje dzialać
    Przez Risorius w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:08
  5. M62TUB44 - temperatura silnika - 87-90°C w korku?
    Przez lukasz740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •