Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [E65] - 750i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk

    Post [E65] - 750i

    Witam

    ostatnio przeglądając oferty e65/e66 zobaczyłem takie oto cudo :

    http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6yx5GP.html

    Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się ok, dlatego też postanowiłem zadzwonić do sprzedającego.

    w trakcie rozmowy zaniepokoiły mnie dwie sprawy :

    - Sprzedający upiera się ze w silnikach 4.8 nie ma już problemu ze sławną cieknącą rurką ( forum mówi coś innego)

    - Na zdjęciach wnętrza widać że są tylko trzy " pokrętła " klimy - z tego co się orientuje oznacza to zwykłą klimatyzacje - natomiast sprzedający upiera się żę jest dwustrefowa.


    Może ktoś z was wie coś o tym aucie , ew o samym sprzedającym ( ponoć specjalizują się w bmw ) ?


    Dziękuje i Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Z tego co wiem problem z rurka jest w każdym N62. I masz rację to nie jest klima dwustrefowa. I zauważ jeszcze brak zmieniarki po prawej i uboższa wersja wyświetlacza (wąski ekran), myślę że z wypasem audio jest tam bieda. Poproś o vin. Rozkodujesz sobie wyposażenie
    Ostatnio edytowane przez jayeti ; 29-08-2016 o 11:48

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Śliczne kolorki, szkoda tylko ze mała navi, ale można przerobić przecież. Co do klimy to facet ma racje, to jest 2strfowa tylko ze prawa strona nie może ręczne regulować nawiewu i tyle .
    Rurke trzeba wymienić w każdym 4,4 i 4,8 ale jeżeli przebieg prawdziwy to powinieneś mieć spokój bo na bank juz dawno była wymieniano. Z tego co wiem to co około 160 tyś padają. Ale to też w sumie nie tragedia. Naprawa kosztuje około 1,5 - 2 tyś. Oczywiście nie jest to mało pieniędzy ale w stosunku np do wymiany rozrządu w A8 to jest chyba nawet taniej :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    A jak kwestia przebiegu ?. Zakładając że jest prawdziwy, a auto było prawidłowo serwisowane, to nie powinien być to problem dla silnika ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przebieg raczej oryginalny. Polifty mają słabsze łańcuchy. Wypadałoby już sprawdzić, czy zbytnio się nie rozciągnęły. Słabe wyposażenie za taką cenę. Musiałby być naprawdę, naprawdę igła. Rurka w 4.8, tak jak koledzy pisali, też pada (u mnie to była pierwsza rzecz, jaką robiłem przy przebiegu 250tys. km). Do tego dochodzi kwestia uszczelniaczy. Czy były robione. Jak nie ma kwitów, nie łudziłbym się.

    Nie dałbym się też naciągać, że auto ma detailing zrobiony i dlatego cena wyższa. Ładny lakier nie sprawia, że auto jest w lepszym stanie technicznym ;) 40 tys pln to maks co bym za nie dał tylko i wyłącznie wtedy, gdybym był absolutnie pewny, że uszczelniacze są zrobione.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    W każdym E65 może paść rurka i mogą paść uszczelniacze, ale nie są to naprawy wykonywane co 10 tyś, wiec jest też duże prawdopodobieństwo, że na niego nie trafi.
    Jechać oglądać, jak zadbane to targować i brać. Nie świrować.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    11
    BMW
    E65 750i 2005r.
    Skąd
    Polska
    Ważne żeby nie kopciła a już na pewno nie na niebiesko. A z własnego doświadczenia wiem,że wystarczy tylko spuścić olej ja tego nie zrobiłem i 1,5 miesiąca auto w naprawie doktor zrobił swoje. Uważam, że cena do wyposażenia trochę wysoka. Brak wentylacji w fotelach, mała NAVI, ale to zależy już od ciebie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Przedzwonię do niego jeszcze raz i zobaczę jak wygląda sprawa ceny ( oczywiście konkretne negocjacje to już na miejscu po ewentualnych oględzinach auta).

    PS. Jeśli ktoś z was chciał by sprzedać swoją e65/e66 to jestem otwarty na propozycje ( dowolny silnik, wyposażenie do dogadania, koniecznie jasne wnętrze).

    Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk
    za tą cenę wygląda ok.

    olej w silniku kolejny serwis za 25.000 km :)

    Ja bym na twoim miejscu przy tej cenie auta, uderzyłbym do BMW check ostatnio z klientem szukali 730d polifta i fajny egzemplarz się trafił.

    Za bodajże ok. 400 zł mogą Ci sprawdzić dokładnie ten samochód i zbić na ewentualne naprawy.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ładna. Jedz oglądać. Navi na dużą za parę stówek zmienisz,aczkolwiek ja miałbym na to wyje..ne. Przerost formy nad treścią. Cena dobra za autko,środek śliczny. Jak technicznie ok i nie bita to bym się dwa razy nie zastanawiał. Powodzenia!

Podobne wątki

  1. [e65/e66] 750i
    Przez lunatyk22 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2016, 20:39
  2. [zawieszenie] Wymiana tylnego amortyzatora E65 750i
    Przez Rafelek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 15:43
  3. [silnik] bmw e65 750i czy warto
    Przez rogalex w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 21:50
  4. [skrzynia] E65 750i gear engage without brake possible
    Przez -=WOJT=- w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •