Dziękuje wszystkim za pomoc! Niestety 760i to jedyny silnik którego nie brałem po uwagę. Koszty utrzymania przynajmniej x2 w stosunku do innych e65 skutecznie mnie odstraszyły :). Co do omawianej tu 750i, poprosiłem Pana z ********** o pomoc w sprawdzeniu tego pojazdu. Powiedział że już próbował współpracować ze sprzedającym, niestety ponoć te współpraca pozostawiała dużo do życzenia i parę razy w rożnych sprawach mijał się z prawdą.... Oczywiście zaznaczam że nie ma to nic wspólnego z pojazdem, który może być jak najbardziej w porządku. Dlatego też ze względu na odległość i pewne nieścisłości odpuściłem to auto.
Życie natomiast nie znosi próżni i parę dni temu pojawiło e65 730d 2004 w mojej okolicy. Auto było przyzwoicie wyposażone, na pierwszy rzut w miarę wszystko ok. Dlatego też po raz kolejny zadzwoniłem do bmw check, i umówiliśmy się na dokładne sprawdzenie auta. W trakcie przeglądu wyszło parę mankamentów ale auto też nie jest nowe. Główne problemy : to absolutna cisza w aucie ( wzmacniacz logic 7 ?) , brak mocy silnika ( nie wyświetlał żadnych błędów ( oprócz świec i termostatu, natomiast ma prawie 14 sekund do 100 co znacznie odbiega od normy), no i rzeczy użytkowe jak klocki,tarcze, oleje itd.
Ponegocjowałem cenę tak by mieć zapas na naprawy i dobiliśmy targu :) Także w tym momencie jestem szczęśliwym posiadaczem e65 :)

Ps. Pierwszy serwis na ten moment wyceniany jest na 7000 pln ( auto jest w mobil-klimat, wiem że nie są tani ale od dwóch lat w miare serwisują mi moje wszystkie bmw), także przestroga dla tych którzy tanio chcieli by utrzymać te pojazdy że warto mieć małą górkę tak by potem nie zdziwić się nagle :P