Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: e38 m73 759, wentylator klimy dziwnie sie zachowuje, pomocy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    Kruger dzieki za pomoc
    bylem dzis znow na serwisie,zwrocilem uwage na to visco ktore i tak bylo nowe (hella/behr)
    i takie jak powinno

    a jednak nie pracowalo jak trzeba

    akurat na postoju zalapalo wygladalo ze wszystko jest ok, ale po moich namowach mechanik przygladal sie dlugo jak zwalnia i w koncu zatrzymal je po prostu reka

    zamowili 2 takie samo a to beda reklamowac

    jak zaskoczy to sie kreci, ale czescie nie zaskakuje

    wiec to jest winowajca
    a wentylator klimy parcuje jakos mniej zaleznie od temp, bardziej zalezny jest od klimy
    wiec jak jezdze na klimie to jest lepiej bo jakos to sobie dochladza


    mam nadzieje ze ta temp z ktora jezdzilem, czyli 110-112
    nie spowodwala nic zlego, w koncu wskazowka i tak zawsze w pionie byla

    czekam do wtorku na nowe visco i mam andzieje ze i problemy z przegrzewajaca sie skrznia przejda


    ile to czlowiek sie musi nameczyc zeby przywrocic takie auto do pelnej sprawnosci :)
    w serwisie to juz maja mnie chyba dosc, taki upierdliwy jestem, jak nie to to tamto :)
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 27-08-2016 o 12:56

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    maly update dla ciekawskich, moze sie przydac, visco wymienilem2x na nowe, bo myslalem ze jedno bylo uszkodzone
    ale 2 zachowuje sie identyko...

    visco sie nie odpala bo komputer nie otwiera termostatu i nie leci na chlodnice, specjalnie trzyma wyzsza temerature

    jak pusci i dodatkowo zalaczy wentylator elektryczny to temp potrafi mi zejsc do 92-95 stoni w ciagu kilkunastu sekund
    i znow powoli sobie rosnac wiec uklad chlodzenia na pewno jest wydolny skoro potrafi tak sie schlodzic

    nie rozumialem tylko zasady dlaczego raz potrafi schlodzic raz nie
    nie rozumialem dlaczego na autostradzie silnik non stop trzyma 108-110 stopni
    a czasami potrafi w miescie zejsc do 95, niezaleznie czy na dworze jest 15scie czy 30sci i czy mam wlaczona klime

    teraz rozumiem, tak musi byc
    a tu jest to wyjasnione
    http://intercars.com.pl/pliki/PLK/DT38www.pdf

    gdzie opisane sa zasady dzialania termostatow i opisany jest system chlodzenia w bmw v8 v12

    mozna tam sie dowiedziec, ze do 130kh/h i przy malym obciazeniu komputer utrzymuje 110 stopni i to jest normalne
    i u mnie tak wlasnie jest, potrafie zrobic 250km po autostradzie gdzie temeratura nigdy nie spadnie ponizej 108-110
    niezaleznie czy jest 30stopni czy 15 na zewnatrz

    a w miescie ni stad ni z owad w korku nagle zrobi sie 95, bo zalezne to jest od obciazenia i od temp granicznej, jak przekroczy 111-112 to komputer reaguje dopiero, jak wlacze klime podgrzeje uklad to tez, komp zareaguje i schlodzi
    dlatego paradokslanie, z klima szybciej sie schladza bo szybciej chodochodzi do tem gdzie komp reaguje, a bez klimy potrafi nawet miec wiecej


    jezdzac z testem 07 staralem sie nie przeciazac silnika z obawy przed wzrostem cisnienia zeby mi cos nie strzelilo
    i to pradoks, bo wtedy nigdy nie wymusze schlodzenia, dopiero jak wzrosnie obciazeie silnika
    czyli wcisne ten gaz ostro, silnik sie schlodzi :) nie trzeba sie przejmowac, 110stopni to nic zlego
    te auta to mega piece :)

    tu jest wszystko sterowane elektronicznie, zalezne od wielu czynnikow dlatego pozornie nie widac prawidlowosci, ale po rzeczytaniu tego pdfa zrozumialem ze to jest poprawne


    te 105 stopni to najwyrazniej srednia
    ja mam obecnie skoki od 90 do 112 i zauwazylem ze temeratura na zewnatrz nie ma kompletnie zadnego wplywu na temp silnika
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 29-09-2016 o 12:35

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Silnik gdy ma wyzsza temp. spala mniej paliwa.
    Komputer decyduje czy jesteś w stanie silnikowi zaszkodzić czy może tak wysoką temp. utrzymywać.
    Niska temp silnika - zdecydowanie dluższa żywotność silnika, ale BMW wie ze silniki przezywają budy wiec można pokatować je temp.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    610
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Na innym forum był podobny temat. Skończyło się wymianą termostatu z wersji na Afrykę.
    Była tam mowa o tym, że im wyższe ciśnienie (nie tylko w układzie chłodzenia), tym wrzenie płynu (wody) następuje później.
    Fizyka z podstawówki mi się przypomniała...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    przy najblizszej okazji chyba zmienie ten termostat dla swietego spokoju albo z przedlifta albo na afryke

Podobne wątki

  1. [elektryka] wentylator klimy e38
    Przez majster33 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2018, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •