Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: olej w układzie chłodzacym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    26
    BMW
    bmw e30,e34,e38,e70
    Skąd
    Nowa Sól

    Post olej w układzie chłodzacym

    730d 184kM.Witam. W marcu wymieniłem chlodniczkę oleju bo puszczała. Zanim ją zmieniłem to jeździłem chyba ze dwa miechy i jeszcze nie wiedziałem że to ona nawaliła. Mechanik mi ją wymienił. Moc wróciła, fajnie się jeździło. jeżdżę niewiele. sporadycznie. Gdy zrobiłem dystans w którąś niedziele 200 km i zrobiłem obsługę auta, to co zobaczyłem jak się wylewa olej ze zbiorniczka, nogi się ugięły. Oleju trochę ubyło z silnika, ale nie wiele. Olej po trasie ciężko sprawdzić bo jest mało na bagnecie. Dopiero gdy auto ostygnie widze faktyczny stan, najlepiej na drugi dzień ale zanim go odczytam to pierwszy raz wyciągam bagnet cały w oleju, cały plastik.(jest więcej niż min. a raz jest 3/4) Na zimno nie równo chodzi, układ czyszczę raz na tydzień, napływa nowy olej, ale z wolna. Mechanik mi powiedział że te silniki i uszczelki sa pancerne i że układ się oczyszcza. Posiadam to auto 4 lata, zawsze robie wszystko tip top i sprawdzam, mam firmę transportową, dbam o fury. Czy możecie się wypowiedzić więcej w temacie???? już szukałem tu na forum, ale nie widziałem tego problemu w 3.0 d ,.,.,

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują niestety na przepaloną uszczelkę pod głowicą. Olej w układzie chłodzenia to wręcz sztandardowy objaw tej usterki. 3.0d to rzeczywiście pancerne silniki nie tylko w e38 ale i w e65. Ile twoja ma nalatane,że takie objawy???;>

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    26
    BMW
    bmw e30,e34,e38,e70
    Skąd
    Nowa Sól
    Sprowadziłem auto z Hamburga na własną rękę, miała jedną właścicielkę. Miała wtedy przejechane ok 227 tys. ale już wtedy słabo było widać informacje wyświetlane na liczniku. Na dzień disiejszy nie wiem ile jest przejechane bo piksele się całkiem przepaliły. NIgdy przez te cztery lata jej nie przegrzałem, sprawdzałem płyny i wymiany na czas. Raz w roku nad morze 660 km i raz w góry 240 km. Zanim wezmę się za głowice to jeszcze kilka razy oczyszczę układ i pojade na stacje na zbadanie spalin. oczywiście korek musze zamówić w ASO, bo zauważyłem że została na nim tylko jedna uszczelka. Dam znać później co już zrobiłem

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Powiem tak, ja miałem podobnie tylko w benzynie i innym bmw (e34) puściła mi uszczelka pod głowicą i olej poszedł do płynu,
    Po zrobieniu uszczelki z planowaniem głowicy czyściłem układ chłodzenia z 5 razy różnymi sposobami, było tego masła do cholery i jeszcze po roku od wymiany co jakiś czas osadzało się to masło w zbiorniczku i musiałem co jakiś czas czyścic go szmatką nawiniętą na kiju.

    Wiec nie panikuj od razu, bo tego masła jest ciężko się pozbyć od razu...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    26
    BMW
    bmw e30,e34,e38,e70
    Skąd
    Nowa Sól
    Tak na razie robię. Czyszcze układ i obserwuje olej. Tak naprawdę to ten stary olej ma się gdzie odłożyć zanim się go wyczyści; nagrzewnica, kanały, chłodniczka, węże. Poczekam jeszcze zanim podejmę ten ostateczni krok z głowicą. Dzięki, pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Stawiam na chłodniczkę oleju, przerabiane w kilku 3.0d.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja tez, + wszystkie przewody gumowe, bo zobaczysz zaraz zaczną puszczać i strzelac,

Podobne wątki

  1. [silnik] Ciśnienie w układzie chłodzenia
    Przez Jeremi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 21:20
  2. olej w układzie chłodzącym 3.0d
    Przez Piotrek730d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 06:43
  3. wymiana płynu w układzie
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 18:35
  4. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 02:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •