Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 24

W±tek: e38 zamontowa³em chiñsk± navi , zdjêcia i opis z monta¿u navi 16:9

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post e38 zamontowa³em chiñsk± navi , zdjêcia i opis z monta¿u navi 16:9

    witam wszystkich forumowiczów !

    Po d³ugich poszukiwaniach informacji jak i czy sie da wogóle zamontowaæ chiñsk± navi z aliexpress do e38 ,nie znalaz³em konkretnych odpowiedzi czym¶ popartych a jedynie " daj sobie spokój " nie spasuje" tandeta" itd.

    zdecydowa³em sie pomimo to zamówiæ i ztestowaæ samemu wszystko


    wiec od poczatku...

    zamówi³em navi dedykowan± do e39 bo do e38 nie znalaz³em , okaza³o sie ze nie spasuje po bedzie zachaczac oko³o 3cm o silniczek sterowania klapa nawiewu pasa¿era ale o tym czyta³em z mo¿e tak byæ wiec nie zdziwi³o mnie to .
    rozebra³em navi i okaza³o sie ze ta¶my do lcd sa na tyle d³ugie ze bez problemu bez zadnych przeróbek da sie ja zamontowaæ

    do monta¿u akurat w moim przypadku musialem rozgrzebac znaczn± cze¶æ wnetrza poniewa¿ ciag³em kable rca do baga¿nika bo mam nie standardowe audio


    chcac koniecznie zachowaæ funkcjonalno¶æ fabrycznych opcji ( kasowanie spalania, fabryczny tel. , webasto) zakupi³em fabryczne bc , i je przerobi³em ( szlifujac haha ) i w³o¿y³em je w miejsce szufladki na kubki .







    jak widaæ radio pasuje niemal idealnie. poprzednio mia³em 4:3 navi i pozostawi³em ramkê ale musia³em ja poddac przeróbce , rozszlifowaæ na boki. nawet ¶rubki pasja w otwory fabryczne.

    co do samego dzia³ania navi to jestem mega zadowolony i ¿a³uje ¿e wczesniej sie nie zdecydowa³em na zakup.
    dotyk dzia³a bardzo lekko , ca³a navi p³ynnie , nigdy nic sie nie przycie³o .

    posiada
    -wy¶wietlacz hd
    -1bg ram
    -czterordzeniowy procesor
    -z przodu dwa sloty na karty pamieci , 2 x 32gb max
    -wyjscia rca 4x + wyjscie na subwoofer + pe³ny , 9-cio kana³owy equalizer ( dla mnie nieoceniona rzecz ! )
    -2x z ty³u wyjscie usb ( dysk twardy , modem inernetowy)
    -wifi wbudowane
    -bluetootch
    -dekoder can bus

    po po³aczeniu tel. z radiem mo¿na normalnie dzwonic wybierajac/odbierajac po³aczenia z radia , wystarczy raz sparowaæ telefon z urzadzeniem.
    je¶li chodzi o internet to mo¿na pod³aczyæ modem internetowy taki jak np w laptopie , jednak ja nie mam , wiec internet udostepniam z telefonu przez wifi do urzadzenia i np. s³ucham muzyki z you tube , korzystam z google, opery . co ciekawe dzia³a nawet facebook i massenger w tle czyli np. jesli mamy powiadominie na fb czy wiadomosc na massenger to wyskakuje nam informacja .

    sterowanie z kierownicy dzia³a normalnie , nie trzeba nic programowaæ itd.
    nawigacja ma bardzo mocny sygna³ , nawet w tunelach nie gubi zasiegu czy parkingach podziemnych. standardowa nawigacja która dosta³em gratis jest 3D , dzia³a barzo dobrze , jest nawet lektor po polsku . w zasadzie jak i ca³e menu radia.

    zamontowa³em odrazu kamerê cofania , ku mojemu zdziweniu w³acza sie automatycznie tryb kamery na radiu po wrzuceniu wstecznego ( wyglada na to ¿e leci po can'ie sygna³ )

    odno¶nie kosztów i zamówienia.
    po klikcienciu na aliexpress odpowiednika kup teraz zap³aci³em w z³otówkach dok³adnie 1380z³ za radio z wysy³k± , po oko³o 5 dniach by³o u mnie (dhl) przy czym okaza³o sie ze musze dop³acic za c³o 102z³ , zap³aci³em kierowcy i ju¿ mog³em sie cieszyæ radiem ! dokupi³em jeszcze kamerê cofania 42z³ i kable rca 2 x 5m , za 150z³ .

    narazie wady jakie dostrzeg³em to :
    - nie dzia³a zwyk³e radio , nie ma naszych czestotliwo¶ci
    -podswietlenie jest odrobine za mocne , i po w³aczeniu ¶wiate³ nie dzia³a ¶ciemnianie podswietlenia , jednak jak bede mia³ czas to sobie to przerobie .

    i jeszcze w zasadzie dla mnie to nie wada ale warto wspomnieæ - aby zamontowaæ radio musia³em zrezygnow±æ z czytnika dvd. dla mnie to ¿aden problem bo mam bluetootch, karty pamieci ,internet itd.

    mam nadzieje ¿e komu¶ sie moje wypociny przydadz± ! pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 21-08-2016 o 13:24

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar niestepne
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i by³o jest e53 4.4 i e65 3.6
    Sk±d
    M³awa
    Dobra robota ja nie mam cierpliwo¶ci a te¿ musze nowe kable mieæ do bagaznika puszczone na szczê¶cie znalaz³em o dziwo u siebie w Miescie typa który pod³±czy mi taki sprzêt za jeden zielony banknot podziele siê wra¿eniami jak wszystko zostanie uruchomione.
    Pozdro neo386
    Ps dzieki za wszelakie info jakie da³e¶ na priv bo pewnie inaczej bym sie nie zdecydowa³.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    4
    BMW
    E34
    Sk±d
    Warszawa
    dobry patent jedyny minus dla mnie dosyæ znacz±cy ¿e nie chula po prostu zwyk³e radio. ale szacun za robotê bo ju¿ samo d³ubanie w tapicerce wymaga du¿o cierpliwo¶ci a co dopiero instalka multimedialna.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    forum od tego jest ¿eby sie dzieliæ wiedza i sobie pomagaæ , i ulepszaæ nasze 7 ;-) wiec je¶li co¶ by¶cie potrzebowali ,mieli pytania itd to o ile bede w stanie to pomogê chetnie ;-)

    no szkoda ze radio nie dzia³± , ale ko¿ysta³em z niego nie ca³e dwa tygodnie bo pracuje za granica wiec mo¿e poprostu jeszcze nie rozgryz³em jak zmienic te fale na fm. bede jeszcze pisa³ z chiñczykami bo mam kontakt z sprzedawca ;-) na aliexpress atmosfera lepsza ni¿ na naszym allegro hahaha

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Baja
    Do³±czy³
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Sk±d
    Warszawa
    Bardzo fajnie wysz³o. A samo radio pokazuje opcje dostêpne w BC 4:3

    Wys³ane z mojego SM-G920F przy u¿yciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Sk±d
    Wo³ów
    Jeszcze móg³by¶ daæ linka do aukcji albo dok³adny model radia napisaæ to niektórym pomo¿e siê zdecydowaæ.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Baja Zobacz posta
    Bardzo fajnie wysz³o. A samo radio pokazuje opcje dostêpne w BC 4:3

    Wys³ane z mojego SM-G920F przy u¿yciu Tapatalka
    niestety nie , dlatego przenios³em oryginalne bc w miejsce uchwytu na kubki i tak kasuje spalanie czy odpalam webasto.

    tu macie link do aukcji . przegrzeba³em ca³y aliexpress i to jako jedyne jest identyczne jak oryginalna du¿a navi, jest du¿o innych ale albo maja inny delikatnie front ( najlepiej widac patrzac z boku) albo nie maja takich dobrych parametrów np. 1 gb ram czy wyswietlacz hd. jeszcze mo¿na sie targowaæ z nimi , mi dorzucili mapy 3d i komplet ³y¿ek plastkowych do rozbierania wnêtrza .

    http://pl.aliexpress.com/item/Androi...08.0.58.D3Hbg9

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Sk±d
    Racibórz
    Jeden Lech wystarczy³, czy wiêcej potrzeba by³o?

    fajnie wysz³o, podoba mi siê.
    rozumiem ¿e fabrycznego tunero wzmacniacza siê ju¿ nie u¿ywa, czyli musia³e¶ przeci±gn±æ kable g³o¶nikowe do ty³u (lub przeci±gn±æ g³o¶niki do przodu) ?

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez pacraf Zobacz posta
    Jeden Lech wystarczy³, czy wiêcej potrzeba by³o?

    fajnie wysz³o, podoba mi siê.
    rozumiem ¿e fabrycznego tunero wzmacniacza siê ju¿ nie u¿ywa, czyli musia³e¶ przeci±gn±æ kable g³o¶nikowe do ty³u (lub przeci±gn±æ g³o¶niki do przodu) ?
    oj jeden to zdecydowanie za ma³o... haha

    tak fabryczny tuner jest do wywalenia, wzmacniacz,zminiarka itd.

    ja mam audio przerobione ,wszystkie g³osniki mam nie oryginalne i wzmacniacze nie ori. w bagazniku , do tej pory mia³em tak ¿e z tunera w bagazniku mia³em wypuszczone rca i do wzmacniaczy sz³o , a teraz ci±g³em rca od radia z przodu do wzmacniaczy w bagazniku.

    jesli wszystko jest w serii i jest:
    - radio zwyk³e to jest najprosciej bo tylko wtyczki sie wpina i nic sie nie trzeba ciagn±æ do ty³u.
    -fabryczna 4:3 lub 16:9 to trzeba do navi doplacic za kabel specjalny i sie go ciagnie od radia do bagaznika i tam wpina zamiast tunera jako zasilanie do g³osników , bo jest navi to w³asnie w baganiku jest wzmacniacz fabryczny , a jesli radio fabryczne to wzmacniacz ma w sobie i jest prosciej bo wszystko jest z przodu.


    jeszcze jedno - je¶li by kto¶ ciagno³ rca kable z produ do ty³u to tylko .... dachem! pod³og± sa z obu stron zak³ucenia , u mnie musia³em pu¶cic po s³upku i pod podsufitk± aby by³a cisza , a kable mia³em dobre , izolowane potrujnie

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    S³ubice
    Navi firmy SION? Jak tak to mam has³o do ustawieñ fabrycznych i mo¿esz sobie dostosowaæ klawisze skrótowe i razem z tym mo¿esz (bo teraz tego nie masz) przyciemnienia a nawet wy³±czenie monitora. Ja zamontowa³em te radio trochê inaczej bo dorobi³em ma³e k±towniki z alu i ca³y napêd przesun±³em w lewo ale jest po³±czony z reszt±. Ale mo¿na tak i tak, grunt ze nie wywali³e¶ silniczka jak co niektórzy idioci. Dziwi mnie tylko ¿e nie dzia³a Ci radio bo u mnie ¶miga. Gdyby po jakim¶ czasie radio zaczê³o Ci siê samo wy³±czaæ (efekt jak przy wrzuceniu wstecznego) to daj znaæ napiszê Ci jak to rozwi±zaæ.

    BTW:
    "zamontowa³em odrazu kamerê cofania , ku mojemu zdziweniu w³acza sie automatycznie tryb kamery na radiu po wrzuceniu wstecznego ( wyglada na to ¿e leci po can'ie sygna³ )" - nic z tych rzeczy...ale póki dzia³a nie przejmuj siê jak to dzia³a, wa¿ne ¿e dzia³a...mniej-wiêcej rok:D

Podobne w±tki

  1. Og³oszenie z e38 - opis i zdjêcia (dramat)
    Przez Pawe³ 7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 06:24
  2. [navi] NAVI nie dzia³a tak jak trzeba
    Przez gaga74 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 18:57
  3. [navi] Zmiana navi, podpinanie navi od podstaw, BT w E38 itp
    Przez Beni0 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 02:57
  4. [ AV/navi] navi nie widzi satelit (mk3)
    Przez Risorius w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 19:09
  5. [navi] Codowanie Navi, Tel., ModulSwiatel (poczesci), Czytni
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •