Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Słaba kompresja na jednym cylindrze :-(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    55
    BMW
    E32 730 V8 :-)
    Skąd
    Lublin

    Post Słaba kompresja na jednym cylindrze :-(

    Hej!

    Z pomiaru kompresji wyszło mi na wszystkich cylindrach między 12,5, a 15, a na cylindrze nr 2 tylko 4,5 :-(

    Podpowiedzcie co może być najbardziej prawdopodobną przyczyną? Mi się wydaje dziwne, że tylko jeden cylinder więc liczę na zawieszony hydropopychacz, mam nadzieję, że skoro tyko jeden cylinder to raczej nie pierścienie albo pęknięta głowica?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Kamera endoskopowa albo rozbiórka. Raczej na forum nic Ci nie wymyślimy.
    Ostatnio u mnie w robocie kumpel miał właśnie około 4.5 I okazało się, że jest dość głęboka rysa na cylindrze, pewnie się pierścień ukruszył.

    Popychacze na twardo się nigdy nie wieszają, a szczególnie w postacii szklanki jakie masz w M60.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    55
    BMW
    E32 730 V8 :-)
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kamera endoskopowa albo rozbiórka. Raczej na forum nic Ci nie wymyślimy.
    No wiem przecież ;) Bardziej chodziło mi o to czy może jest jakaś częsta bolączka tych silników właśnie powodująca kłopoty ze sprężaniem.


    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ostatnio u mnie w robocie kumpel miał właśnie około 4.5 I okazało się, że jest dość głęboka rysa na cylindrze, pewnie się pierścień ukruszył.
    No nie pocieszasz muszę ci powiedzieć :-(

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Te silniki nie mają bolączek z tym związanych poza modelami wczesnymi z powłoką Nikasilową, ale to by wyszło wcześniej niż po 20 latach.

    Ale nie masz co panikować, zrób endoskopię I będziesz wiedział. Taki motor używany to grosze, robisz głowice I rozrząd I masz silnik na następne 20 lat. Wszystko zależy od przeznaczenia auta.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 16-08-2016 o 11:44
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    czy mogl sie porysowac cylinder, jakas drobinka metalu czy cos od dlugo niezmienianego oleju
    jest to mozliwe?

    czy moze bardziej to kwestia jakiegos problemu w glowicy? co byloby szczesliwszym przypadkiem
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 16-08-2016 o 11:46

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    cylindry delikatnie są zazwyczaj porysowane, nawet przy przebiegach 100kkm to widać. Ale nie ma to żadnego znaczenia, bo I tak to uszczelnia olej.

    Większe rysy to już obecność ciała obcego z różnych względów. Wystarczy ziarnko piasku, fragment nadpalonego zaworu itd itd.

    Długo niezmieniany olej raczej nie ma tu nic do rzeczy, tutaj szybciej leci wał z panewkami.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    55
    BMW
    E32 730 V8 :-)
    Skąd
    Lublin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ale nie masz co panikować, zrób endoskopię I będziesz wiedział. Taki motor używany to grosze, robisz głowice I rozrząd I masz silnik na następne 20 lat. Wszystko zależy od przeznaczenia auta.
    No ja wiem, czy grosze? Poza tym nie wiem czy jest sens kupować używaną niewiadomą, czy nie lepiej robić swój.

    No, chyba, że za te "grosze" znalazłbym B40, to co innego

    Przeznaczenie auta na razie to doprowadzenie go do pięknego stanu żeby się raz na jakiś czas dla przyjemności przejechać , na codzień jeżdżę czym innym.
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 16-08-2016 o 12:50

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    jesli masz rysy na cylindrze to nie bedziesz mial wyyboru jak kupic uzywany caly silnik
    bo to sie kompletnie nie kalkluje w takim motorze jak 3.0

    moze jakby mu zalac olej gestrzy to by pomoglo? moze polsyntetyk? 10w40 ? albo 10w30
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 16-08-2016 o 13:21

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    No ja wiem, czy grosze? Poza tym nie wiem czy jest sens kupować używaną niewiadomą, czy nie lepiej robić swój.

    No, chyba, że za te "grosze" znalazłbym B40, to co innego

    Przeznaczenie auta na razie to doprowadzenie go do pięknego stanu żeby się raz na jakiś czas dla przyjemności przejechać , na codzień jeżdżę czym innym.
    Napisałem tak dlatego, że z cylindrem w przypadku Alusilu nic nie zrobisz(tak tak, można zdjąć I napylić od nowa, koszt od cylindra 1k w górę, nikt nie wie ile to podziała). Chyba, że chcesz się bawić w toczenie I tulejowanie. A dobry blok potrafi kosztować 400 PLN.

    Całe silniki to 1 do 1.5 kPLN za B40, więc w kategorii BMW i V8 to są grosze. Wtedy taki używany rozbierasz I robisz w nim co chcesz I na co Cię stać I masz auto na lata.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 16-08-2016 o 14:27
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    55
    BMW
    E32 730 V8 :-)
    Skąd
    Lublin
    Prawdę mówiąc powoli się skłaniam do swapa na B40, ale to już raczej na wiosnę, teraz nie wiem czy zbiorę kasę. Aczkolwiek jakbym znalazł dobry B40 w cenie jak piszesz, to bym pomyślał już teraz Może wiesz coś o takim? Bo na Allegro (tak, wiem, że to żadne źródło, ale na razie nie mam ani czasu ani chęci szukać więcej) nie widzę nic poniżej 3kpln...

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca na jednym cylindrze
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 21:48
  2. [silnik] 740d brak kompresji na jednym cylindrze....
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 08:38
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 15:38
  4. kompresja na cylindrze. WAZNE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:29
  5. [mechanika] 730i R6 - słaba kompresja: REMONT czy WYMIANA?
    Przez thewildone86 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •