Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 51

W±tek: Czym usczelniæ krawêdzie drzwi tak jak to by³o w orginalê w E36 ?

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Sk±d
    Augustów

    Post Czym usczelniæ krawêdzie drzwi tak jak to by³o w oryginale w E36 ?

    Tak jak w temacie je¶li by¶cie mogli doradziæ czym poci±gn±æ te krawêdzie ponownie drzwi jakim rodzajem masy/silikonu bo my¶la³em ¿e mas± uszczelniaj±c± co siê nanosi pêdzlem ale w tym przypadku lipnie bêdzie wygl±da³o wed³ug mnie ?I jeszcze jedno pytanie czy w Aso s± dostêpne os³ony termiczne bo na stronie nie mogê znale¼æ pytam ogólnie czy do jakiejkolwiek generacji s± os³ony termiczne do dostania bo w mojej E36 s± tragiczne a na popularnych portalach aukcyjnych nie lepsze od moich je¶li nie to jakie¶ blaszki trzeba bêdzie dorobiæ do os³on niæ innego chyba siê nie wymy¶li ?
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 13-08-2016 o 21:49

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar rexman
    Do³±czy³
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Sk±d
    Irlandia

    Post

    Do uszczelniania krawêdzi drzwi u¿ywa³em kleju do szyb. Jest on zazwyczaj czarny, a konsystencja jak silikon.
    Podpowiem, ¿e warto przyci±æ pod skosem "dzióbek" koñcówki. W oryginale jest za ma³y otwór i wyciskana warstwa jest za cienka.
    Najlepiej gdyby drzwi le¿a³y na jakim¶ stole. Wtedy ³atwiej jest po³o¿yæ taki "wa³ek" podobny do oryginalnego.
    Przypuszczam jednak, ¿e bêdziesz dzia³a³ w pozycji le¿±cej lub schylonej i wykonanie ³adnego ¶ciegu mo¿e ¶rednio wygl±daæ.

    Ale nie ma siê co za³amywaæ. Wtedy jest jeszcze ratunek. Spsikuj±c powierzchniê rozcieñczonym p³ynem np. do naczyñ, próbowaæ formowaæ ¿±dany kszta³t przeci±gaj±c mokrymi palcami. Tak ja robi³em, ale bêdê my¶la³ nad jakim¶ narzêdziem, które by nada³o równy kszta³t.
    Zostañ dawc± szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Sk±d
    Augustów
    Dziêki rexman za podpowied¼ i zgad³e¶ bêdê robi³ to na zamontowanych drzwiach na aucie bo i tak b³otniki musia³em zdj±æ bo pod nimi siê dzieje i mia³y b³otniki burchelki i id± nowe wiêc z krañcami drzwi nie mam problemu z szlifowaniem ich .I jeszcze jedno pytanko czy jest z jakie¶ firmy dobry preparat do profili zamkniêtych bo z APP jest zbyt rzadki i nic to nie daje szczerze mówi±c ?I jeszcze co¶ mi siê przypomnia³o z jakiej blachy i grubo¶ci wykonaæ doln± czê¶æ mocowania podno¶nika bo z lewej strony nie ma go w ogóle tylko sk±d wzi±æ takiej grubo¶ci blachê bo z orygina³u te¿ ju¿ koniec produkcji czê¶ci ca³ego mocowania ?
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 14-08-2016 o 21:30

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar rexman
    Do³±czy³
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Sk±d
    Irlandia

    Post

    Przypomnia³ mi siê ten silicon... szukaj tego, albo innego o podobnych w³a¶ciwo¶ciach:

    https://images-na.ssl-images-amazon....YL._SY300_.jpg




    A do profili zamkniêtych, to co¶ z Novola...

    http://kolorysta.pl/public/assets/NOVOL/GRAVIT-640.jpg
    albo Wurth.
    Zostañ dawc± szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Sk±d
    Bielsko
    poliuretanowa masa klej±co uszczelniaj±ca np. z bola


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - ¦lesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na naj³adniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Sk±d
    Augustów
    Dziêki ponownie za podpowiedzi rexman i kruger32 bo testowaæ lepsze specyfiki bêdê na moim E36 i chce mieæ zrobione to dobrze a trzeba mieæ lepsze rozeznanie w tego typu produktach tym bardziej ¿e po e36 bêdê robi³ audi 79.r i bêdziemy j± ca³± piaskowaæ i wszystko trzeba nanie¶æ na nowo a lepiej czym¶ z wy¿szej pó³ki jeszcze zastawiam siê z tym mocowaniem podno¶nika chcia³em siê wycwaniæ jeszcze tak ¿e w E38 jest takie samo rozwi±zanie mocowania podno¶nika w progu lecz z orygina³u nic takiego nie widzê a na forach trójki nic nie znalaz³em na temat samych mocowañ ¿eby je kto¶ dorabia³ co¶ siê wymy¶li najgorzej ¿e otwór na dole jest tak jakby pó³ okrêgiem nie jest idealnie okr±g³y w mercedesie otwory na nowe progi robili¶my wiert³em choinkowym a tu nie mam pojêcia .
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 15-08-2016 o 18:59

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Z ca³ym szacunkiem ,ale koledzy podali produkty z dolnej pó³ki. Jak chcesz to zrobiæ porz±dnie i na lata to proponujê Ci firmê Wurth https://eshop.wurth.pl/Kategorie-pro...gid/pl/PL/PLN/

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Sk±d
    Augustów
    Jeszcze mam do was pytanie bo krañce progów tam gdzie s± podno¶niki w lecia³y nowe progi i czy jest taka mo¿liwo¶æ aby nanie¶æ na nie farbê czy masê tak jak by³o w oryginale czy po prostu baranek bo originale nie by³ to baranek .Na forach trójki nic nie znalaz³em .

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Sk±d
    Augustów
    Drogi trochê gips ¿eby kupowaæ na samo E36 pistolet ale pogadam ze szwagrem przecie¿ na pewno by siê przyda³o na audi je¶li chce je piaskowaæ wtedy dwóch na pó³ cena zobaczê ogólnie razi³ by mnie baranek na progach w E36 tym bardziej ¿e tylko s± wstawiane wstawki i trzeba by³o zdzieraæ resztê tej masy szlifierk± ze specjaln± tarczk± któr± u¿ywam która nie ¶cina i szlifuje na g³adko .

Podobne w±tki

  1. [E32] Cabrio... tak by³o, ale tym razem Polska Edycja i Polska Cena :D
    Przez grim w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:03
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 21:02
  3. Czym tak naprawdê ró¿ni siê 735 i 744 ??
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 15:45
  4. nie wiem czy by³o ale dawno tak siê nie u¶mia³em<hahaha&g
    Przez Dzuda w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •