Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Czym usczelnić krawędzie drzwi tak jak to było w orginalę w E36 ?

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Niestety w garażu i ojciec chce jedno warstwę dać trochę grubiej żeby później z polerowaniem nie było problemu .A chodzi mi dokładniej o firmę .A co u nas w sklepie to ci nie powiem dokładniej bo teraz jak coś to biorę w Suwałkach bo i wygodniej z bazą z czytują kolor laserem i przynajmniej mocno przybliżony do oryginalnego jest kolor i taniej niż w Augustowie .
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 02-01-2017 o 20:14

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    To do zczytywania nazywa sie spektrofotometr. To nie laser tylko w tym są jakieś ledy itd itd. Ja pracuję tu i wszystko robimy z firmy Valspar http://www.lakiernictwo-gach.pl/inde...ernicze&news=1

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Dziękuje za naukę przy okazji wszyscy mówią laser więc laser teraz będę wiedział spektrofotometr .Już bym chciał żeby było po lakierowaniu ,paski z masy już położyłem pistoletem było mocno prze....ne jeszcze tam gdzie na drzwiach od góry do dołu to fajnie szło ,ale u dołu na tylnych przekichane na przednich nie najgorzej bo szeroko się otwierają .

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    No E36 już pomalowane a dokładniej wczoraj mówiłem że tylko matowanie podkładu ale zapomniałem o zakonserwowaniu jej bo zabezpieczony dół miałem podkładem i epoksydem .Miałem się do ciebie miro odezwać przed malowaniem w sprawie czy przetłoczenie taśmą zrobić czy taką gumą np z APP która nie za bardzo robi robotę z ojcem stwierdziliśmy że użyjemy uszczelki co się uszczelnia drzwi .Ale co dobrany kolor spektrometrem to nie dobieranie z katalogu jest idealny jeszcze tylko spolerować i będzie piknie i ojciec będzie miał swój kup i zrób samochód marzeń i drugie auto tylno napędowe pierwszy był polonez .Firmy wybrałem Dyne na bazę i lakier a rapa Troton i fluidol też z trotona .A progi poszły pod kolor zdecydowałem się trochę wygląda prowokująco lecz zarazem ciekawie i wiele razy dostane pytanie co ty położył na te progi .Tłumiki pomalowałem farbą na wysokie temp na czarno .Wahacze i inne ozdobniki na błyszczącą czerń .Zdjęcia wrzucę jutro i ciekawe E36 ktoś u mnie w Augustowie kupił sedan ,mpakiet,sześciocylindrowy i najlepsze daytona violet .

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Daj jutro te foty. Jestem ciekaw ja teraz wyglada.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Tutaj zdjęcia http://www.fotosik.pl/u/Lord58/album/2394406 i jeszcze później prześle film bo zdjęcia w 100 procentach nie dają tego połysku progów .Najbardziej jestem zadowolony że udało nam się wyjąć prawe nakole rozpierakiem hydraulicznym bo było trochę stuknięte przez poprzedniego właściciela i nie trzeba było nie wiadomo jak wyrównywać szpachlą najpierw z włóknem węglowym a na koniec uniwersalną .Pytanie przy okazji bo kopiłem nowy numer auto świat classic i w artykule panowie redaktorzy usiedli strasznie na szpachlowanie a artykuł dotyczył szpachlowania i cynowania a czy cynowanie przez ogrzewanie cyny nie przegrzewa blachy ? Wiadomo spawanie blach też wytwarza temperaturę ale nic nie wymienili z minusów cynowania co nie ma ich oprócz że jest pracochłonne ale szpachlowanie też jest pracochłonne jeśli ma być dobrze zrobione .Jutro jeszcze postaram się zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcia będzie czas bo dziś go nie było .
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 04-02-2017 o 21:30

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cynowanie jest lepsze ale musi robić to ktoś kto to umie robić i się mu przede wszystkim chce bo jest to faktycznie pracochłonne. Nieuniknione jest i tak szpachlowanie wtedy ale to już raczej kosmetycznie. Stosuje sie to jednak w miejscach gdzie dostęp do wyklepania jest utrudniony . Najważniejsza jest w takich przypadkach wgniecenia umiejętność klepania ale to też trzeba umieć ,dlatego są blacharze i blacharze. Jak ktoś ma fach w ręku i w dobrze wyklepie to uwierz mi ,że szpachla jest również w formie kosmetyki.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    To jak się cynuje to przed cynowaniem znaczy pod nią zabezpiecza się blachę czy po prostu nie trzeba dopiero jak się wykona się cynowanie ? Przyrządów też chyba nie ma jakiś skomplikowanych : palnik przenośny ,cyna ta do cynowania i ten przyrząd do równania nie wiem jak to nazwać .Czyli cynowanie to coś podobnego jak spawanie mosiądzem np : na proga w E36 tam gdzie otwór na podnośnik to z ojcem zalewaliśmy mosiądzem. A jeśli chodzi o E36 to spolerowaliśmy prawie cało ojciec usunął zaciek na drzwiach kierowcy pod klamką .Jeszcze muszę zdjąć kierownicę i dać do obszycia i lewarek biegów .I taki Adam ma poszukać zderzaka na przód mi jeśli nie znajdzie to będzie na razie tak jak jest bo jest pęknięty trochę bo poprzednik miał stłuczkę nie groźną w drugą E36 .

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dla mnie trochę za ostra ta struktura na tym progu. Podkładowaliście tego baranka czy na niego bezpośrednio malowaliście ?

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Jestem świadomy tego jak to wygląda tylko pokończył mi się podkład i jak powiedziałem że jeszcze chcę jedną puchę kupić to ojciec powiedział że już bez przesady i odpuściłem na dołach błotników wyszło łagodnie ale też coś z początku nie chciało iść dopiero po którymś razie poszło . I chce z drugie strony już zaczynać Audi szwagra i w rok się wyrobić bo z siudemą też nie chce nie wiadomo ile czekać bo jakieś rdzy na niej nie ma parę miejsc jest prawe nadkole tylne minimalnie ,narożnik pod lampą tylną lewą i o dziwo tylko drzwi pasażera plus wyciągniecie wgniecenia na nich i błotniku prawym który idiota zrobił mi na czwarty dzień posiadania siudemy .

Podobne wątki

  1. [E32] Cabrio... tak było, ale tym razem Polska Edycja i Polska Cena :D
    Przez grim w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:03
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 21:02
  3. Czym tak naprawdę różni się 735 i 744 ??
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 15:45
  4. nie wiem czy było ale dawno tak się nie uśmiałem<hahaha&g
    Przez Dzuda w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •