Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Regeneracja wału w e66.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN

    Post Regeneracja wału w e66.

    Witam. Kolejnym etapem w przywracaniu idealnego stanu technicznego w moim BMW będzie regeneracja wału napędowego. Nie demontowałem jeszcze wału w swoim aucie ale już po diagnostyce słuchowej i odczuciach zakładam, że do wymiany mam krzyżak, łącznik elastyczny i wieszak czy podpora wału. Czy ktoś w tym aucie przeprowadzał już taką operację ? Czy nie ma problemów z dostępnością wyżej wymienionych części ? Najbardziej mnie ciekawi dostępność krzyżaka bo słyszałem, że nie są dostępne ale przypadkiem natrafiłem na tą stronę https://www.motointegrator.autotrade...-bta-g9b037bta i wyskoczyło mi że jest ale nie jestem pewien czy pasuje.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Pisałem o wałach w bmw. Poszukaj w moich postach. Każde bmw ma podobny wał. Wymienić krzyżak w bmw to nie jest prosta sprawa, ale się da.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie wierzę ,że masz wybity krzyżak. Co najwyżej podpora wału a łącznik elastyczny to owszem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Pisałem o wałach w bmw. Poszukaj w moich postach. Każde bmw ma podobny wał. Wymienić krzyżak w bmw to nie jest prosta sprawa, ale się da.
    Posty czytałem. Chodzi mi głównie o dostępność części a szczególnie krzyżaka. Bo na allegro do wielu BMW jest ale do e65/e66 nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Nie wierzę ,że masz wybity krzyżak. Co najwyżej podpora wału a łącznik elastyczny to owszem.
    Metaliczny dźwięk przy zmianie biegów przód/tył to co może być innego ? Myślę, że krzyżak ale jak nie to oczywiście fajnie by było ... Rozbiorę to dam znać.
    Ostatnio edytowane przez ARIE(L) ; 15-08-2016 o 07:03

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ARIE(L) Zobacz posta
    Posty czytałem. Chodzi mi głównie o dostępność części a szczególnie krzyżaka. Bo na allegro do wielu BMW jest ale do e65/e66 nie ma.



    Metaliczny dźwięk przy zmianie biegów przód/tył to co może być innego ? Myślę, że krzyżak ale jak nie to oczywiście fajnie by było ... Rozbiorę to dam znać.
    Hej krzyżaki nie kupuje się do danego auta, tylko wyciągasz wał, idziesz do sklepu z krzyżakami i Ci dobierają na wymiar. U mnie na przykład w e32 750 identycznymi wymiarami cechował się krzyżak do Sprintera. Takie dwa wleciały, bo akurat w tym modelu są dwa. Do dziś zero luzu.

    Problem na wale ze stukaniem jest również na wieloklinie, ale skoro czytałeś moje posty to nie będę się powtarzał. Niestety tutaj kwestia jest nienaprawialna.

    miro, wszystko zależy od silnika i pewnie stylu jazdy, u mnie pierwsze luzy pojawiły się przy 200kkm, jak ojciec zanotował. Przy 260kkm jak wymieniałem były oba już mocno słabe.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ten metaliczny stukot ja miałem w poprzedniej 745 i po wymianie łącznika była cisza. Wiem ,że to nie reguła ale ja bym zaczął właśnie od tego . Jak nic nie da to dopiero wtedy bym wał zrzucał.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie trzeba wału demontować, wszystkie luzy sprawdzić można na aucie
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz

    Post

    U mnie mechanik zdiagnozował też łącznik elastyczny. Nie powiem. Czasami przy zmianie z przodu na tył lub odwrotnie usłyszałem metaliczny stukot. Łącznik jak mi pokazał mechanik nadaje się tylko.do kosza. Nie twierdzę na 100%„… że to to, ale zamówilem nowy i na dniach wymienimy i spr czy diagnoza była trafna

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    U mnie też był łącznik elastyczny zniszczony, a pomimo tego stukot pozostał. Wymieniłem cały wał - uszkodzony krzyżak.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jayeti Zobacz posta
    U mnie mechanik zdiagnozował też łącznik elastyczny. Nie powiem. Czasami przy zmianie z przodu na tył lub odwrotnie usłyszałem metaliczny stukot. Łącznik jak mi pokazał mechanik nadaje się tylko.do kosza. Nie twierdzę na 100%„… że to to, ale zamówilem nowy i na dniach wymienimy i spr czy diagnoza była trafna
    metaliczny stukot moze byc spowodowany luzem na frezach na dwoch polowkach walu, szczegolnie slyszalny przy zmianie z D na R lub odwrotnie. mozesz wymienic lacznik i podpore a stukot pozostanie. rozpołów wał i złóż go ponownie przestawiajac na frezach. podpore i lacznik tez wymien...profilaktycznie.

    pzdr

Podobne wątki

  1. [pozostale] Regeneracja lamp przdednich bmw e65 / e66.
    Przez miglanc153 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 11:50
  2. Podpora wału.
    Przez mkoz_1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 11:10
  3. Uszkodzony łącznik wału , podpora wału ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 14:56
  4. Wymiana podpory wału
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •