Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Witam

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk

    Post Witam

    Witam

    Forum 7er czytam jako gość od ponad roku, natomiast nadszedł czas zarejestrować się !
    Obecnie posiadam F30 i e46, natomiast teraz czas na małą zmianę i chcę zakupić e65/e66 :)

    Co do poszukiwań - byłem oglądać już parę sztuk ale niestety ich stan pozostawiał dużo do życzenia...
    Jak tylko uda mi się coś kupić to z chęcią pochwale się na forum :)

    Pozdrawiam !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zielona krówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    304
    BMW
    745 E65
    Skąd
    Poznan
    Witamy owocnych poszukiwań

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Wreszcie mogę się pochwalić 

    Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem e65 3.0d w kolorze Orient blue , rocznik 2004. Auto ma sprawdzony i w miarę realny przebieg 225000 km ( tutaj podziękowania dla Pana z **********), pochodzi z Holandii gdzie miało dwóch właścicieli, a w naszym pięknym kraju jednego ( niestety skrajnie zaniedbał auto) Auto miało lakierowany cały prawy bok , ale było to zrobione w miarę dobrze.
    Co do wyposażenie pozwolę sobie wkleić prosto z Vinu :

    S223A DYNAMISCHE DAEMPFER CONTROL EDC
    S229A DYNAMIC DRIVE Dynamic Drive
    S236A LM RAEDER MIT MISCHBEREIFUNG Obr. BMW, st. le. z ogumieniem mieszanym
    S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
    S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Autom. uruchamianie tylnej klapy
    S358A KLIMAKOMFORT-FRONTSCHEIBE Szyba frontowa klimatyzacji komfort
    S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny
    S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna
    S416A SONNENSCHUTZROLLOS Roleta przeciwsłoneczna tylna /boczna
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
    S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
    S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów
    S453A AKTIVE SITZBELUEFTUNG VORN Klimatyzowane fotele przednie
    S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
    S464A SKISACK Worek na narty
    S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S496A SITZHEIZUNG FUER FONDSITZE Podgrzewanie fotela tylne
    S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów
    S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
    S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu
    S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe
    S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów
    S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
    S601A TV-FUNKTION Funkcja TV
    S607A TELESERVICE VORBEREITUNG Instalacja Teleservice
    S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional
    S612A BMW ASSIST BMW Assist
    S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe
    S638A AUTOTELEFON PROFESSIONAL Telefon samochodowy Professional
    S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
    S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP
    L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy
    S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
    S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
    S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju
    S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie CO2
    S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Dummy-SALAPA
    S964A REQUEST NAVIG. DVD ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji
    S202A STEPTRONIC Steptronic
    S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic
    S245A LENKSAEULENVERSTELLUNG ELEKTRISCH Kolumna kierownicza regul. elektrycznie
    S261A SEITENAIRBAG FUER FONDPASSAGIERE Poduszka bocz. pasaż. na tyln. siedz.
    S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
    S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

    Niestety auto miało trochę bolączek, ale rekompensowała to cena i postanowiłem że doprowadzę je do porządku na swój koszt ( jak się aktualnie okazało dość spory :p przekroczyłem dość znacznie swój zamierzony pakiet startowy ).
    Zaraz po zakupie zawiozłem samochód do swojego mechanika i poprosiłem o diagnozę i naprawę. Prace rozpoczęliśmy od :
    -nowych świec wraz ze sterownikiem
    - nowe termostaty ( oba )
    - nowe tarcze, klocki i czujniki
    - Kompletna regeneracja reflektorów
    -Nowy znaczek na koła, maskę i bagażnik
    -Naprawa klapy bagażnika ( nie zamykała się na guzik z klapy )
    -Wymiana oleju i filtrów
    -Nowy olej i filtr w skrzyni
    -Usunięcie klapek z kolektora
    -Nowe żarniki w ksenonach ( wcześniej były Chińskie)
    -Nowy guzik sterowania szyb ( z tyłu)
    -Regeneracja wtrysku
    -Nowe przewody do turbiny
    -Nowy przepływomierz
    -Podmiana wzmacniacza radia z przodu ( nie było dźwięku w całym aucie)
    -Nowe tylnie wahacze wraz z tuleją pływającą
    -Zakup nowych felg i opon na lato ( OZ Superturismo Dakar Silver 20 cali ). Aktualnie zamówione, do 20 dni mają u mnie być 

    Z rzeczy które jeszcze mi nie grają (zauważyłem je dopiero teraz, po paru dniach użytkowania ) a chciałbym się nimi zająć w bliższej lub dalszej przyszłości.
    -Brak ogrzewania w prawym lusterku
    -Słabe ogrzewanie tylnej szyby
    -Stuki w zawieszeniu podczas jazdy po nierównościach, nie widzę także zbyt dużej różnicy przy zmianach konfiguracji Sport/Comfort. Obstawiał bym tutaj amortyzatory edc . Mechanik twierdzi że nie widzi żadnych luzów czy problemów, ale nie do końca ufam jego osądowi w tym temacie ( a może jestem po prostu przeczulony :p )
    -Wzmacniacz logic 7 prawdopodobnie „zdechłâ€  - brak bassów i dźwięku z tylnych drzwi. Aktualnie poszukuję używki.
    -Co ciekawe : auto nie pokazuje żadnych błędów ( nie wiem czy to wina poprzedniego właściciela który podpicował auto do sprzedaży, czy po prostu jest ok )

    Teraz parę słów oceniających e65 względem e46/f30 które posiadam- komfort , komfort i jeszcze raz komfort. Auto naprawdę duże , wygodne i zaryzykował bym stwierdzenie że jedzie mi się nim przyjemniej niż 10 lat młodszym f30. Oczywiście ma swoje bolączki, jest i będzie droższe w utrzymaniu, ale wydaje mi się że zostanę z 7er na dłużej.

    PS. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie do ww. awarii to prosił bym śmiało o sugestię/informację.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Jeżeli nie czujesz zbytniej różnicy przy przełączaniu trybu między Comfort a Sport to niestety obawiam się, że zamiast amortyzatorów edc masz założone zwykłe. Niektórzy profanatorzy serii 7 postępują tak z uwagi na znacznie wyższą cenę amortyzatorów ze zmienną siłą tłumienia w porównaniu z amortyzatorami zwykłymi (w twoim przypadku obstawiam polskiego właściciela samochodu). Nie wyrzuca Ci żadnych błędów DSC? Nie wyskakuje Ci taki komunikat na wyświetlaczu: ''level control system fault'' lub: ''level control system failure''???;> Z tego co napisałeś to masz już tak naprawdę prawie wszystkie typowe problemy modelu e65 za sobą (oprócz problemu z turbinami i skrzynią biegów), więc myślę że auto posłuży na lata. Gratuluję więc zakupu!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Cytat Zamieszczone przez Drato Zobacz posta
    - Stuki w zawieszeniu podczas jazdy po nierównościach, nie widzę także zbyt dużej różnicy przy zmianach konfiguracji Sport/Comfort. Obstawiał bym tutaj amortyzatory edc . Mechanik twierdzi że nie widzi żadnych luzów czy problemów, ale nie do końca ufam jego osądowi w tym temacie ( a może jestem po prostu przeczulony :p )
    Nie ufaj. Auto na kanał, kolegę za ster, brecha w dłoń, kręcić kołami i szarpać i macać wszystko po 4 razy. BMW to wrażliwe ślicznotki.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Niestety nie wyświetla żadnych błędów ( a szkoda, bo prościej można by zdiagnozować jakiś problem). Czy poprzedni właściciel mógł permanentnie zatuszować takie błędy? Co do ewentualnej podmiany amortyzatorów - jak mogę sprawdzić czy mam dalej amortyzatory edc ? ( z tego co się orientowałem powinna być podłączona do nich wtyczka, i taka wtyczka właśnie jest)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •