Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E38 Woda w schowku i na wykładzinie pasażera.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica

    Post E38 Woda w schowku i na wykładzinie pasażera.

    Problem pojawia się już 3 raz. Tylko po obfitych ulewach lub całodniowych opadach deszczu. Ostatnio miałem wodę nawet w schowku. Mam szyberdach ale słupki i podsufitka jest sucha, więc to chyba nie jest zatkany odpływ szyberdachu. Moje e38 to lift 2000r. i mam jeszcze oryginalną szybę z popękaną uszczelką wokół oraz podszybie również zjadł ząb czasu, czy może przez tą uszczelkę lub podszybie lecieć woda. Czy stawiacie raczej na zatkany jakiś odpływ wody?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Stawiałbym na zatkany odpływ.
    Otwórz szyberdach na maks i spróbuj przedmuchać odpływy sprężonym powietrzem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    Dzięki jutro to sprawdzę, jeżeli odpływ faktycznie jest zapchany i przepcham go kompresorem to którędy powinien wylecieć ten syf? Zgaduje że gdzieś pod autem :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    21
    BMW
    740iL
    Skąd
    Rzeszów
    Cześć dołączę się do problemu ostatnio byłem na myjni na orlenie i wszystko było oki ale jak ruszyłem z miejsca zaczęła mi się wylewać woda z zaznaczonych strzałkami miejsc po obydwu stronach. Posiadam szyberdach lecz podsufitka była sucha(jest możliwość że jakoś się polało i nie zalało podsufitki?) Te odpływy pod serwem i pod bezpiecznikami idzie przepchnąć od strony nadkola? Bo ostatnio rozgrzebałem nadkole, stronę od kierowcy i nie bardzo było dojście. (chyba że kiepsko zaglądałem)


    http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/5...you1dIEfvQta5y
    Ostatnio edytowane przez edek852 ; 14-11-2016 o 16:27

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Panowie mam taki problem.. Tylko podczas moznego deszczu tzn ulewy leci mi woda na podłogę pasażera w narożniku i raz naleciało do schowka, przy myciu auta na myjce6orzy normalnym deszczu jest sucho, po zdjęciu osłony słupka przedniego poduszka jest delikatnie wilgotna ale nachylając się pod schowek widać jak krople wody pojawiają się na boku. Odpływ raczej czysty bo woda dołem leci jak naleje z butelki ale gdzie po drodze wpada do środka, dmuchajac kompresorem zauważyłem że powietrze wydostaje się spod tej wciskanej uszczelki wokół szyby, sama szyba oryginał i sucha na bokach pod słupkiem. Czy możliwe że wężyk jest uszkodzony i woda leci bokiem? Po za tym ani w prawy ani w lewy odpływ nic nie mogę włożyć żeby przepchnąć, jest twardy opór.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    A nie ma na podszybiu po otwarciu maski odpływów które są zatkane ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    Zatkany odpływ z szybra, odpływ jest właśnie w tej uszczelce szyby z boku. Kup sobie pancerzyk z linki w rowerowym ( taki 3 mm) i wciskaj od dołu, ewentualnie jakiś drut na długość tej uszczelki. Poza tym odepnij 3-4 spinki od podszybia z tej strony zobacz co tam siedzi, bo możesz mieć tam po prostu błoto.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    A jak daleko idzie ten przewód co odprowadza wodę? Kończy się gdzieś na wysokości połowy szyby czy idzie dalej? I on nie jest w środku słupka tylko pod listwą szyby? Po otwarciu dachu jak leje wodę prosto w odpływ to widzę jak pod autem woda leci ale też widać krople wody jak nachyle się pod schowek i po boku się skrapla

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn
    W moim przypadku woda do schowka wlewała przez przez wlot powietrza do kabiny. Pojemniki na filtry kabinowe na masce się przepełniały przy chluśnięciu wodą np z wiadra na masę i przepuszczały część wody do wlotu powietrza w kabinie.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] e65 WODA NA CHODNIKU PASAŻERA
    Przez PIRATTO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-11-2020, 15:06
  2. [wnętrze] Woda pod dywanikiem z przodu od pasażera i kierowcy
    Przez skub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-05-2019, 08:19
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 23:58
  4. [wnętrze] Dziwny przełącznik w schowku pasażera
    Przez kubex95 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 13:13
  5. [wnętrze] Dziwny przełącznik w schowku
    Przez Yogi_B-Boy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •