Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: BMW e66 750li Śladowe ilości oleju w płynie chłodzącym, błąd p0021

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Skąd
    Legnica

    Post BMW e66 750li Śladowe ilości oleju w płynie chłodzącym, błąd p0021

    Witam wszystkich

    Mam problem z moim BMW e66 750li, od jakiegos czasu ubywa mi oleju i mam też go troche w zbiorniczku płynu chłodzącego (praktycznie na lustrze płynu i na bocznych sciankach zbiorniczka), dodatkowo ostatnio wyświetlił mi się błąd check engine P0021 "A" Camshaft Position - Timing Over-Advanced or SystemPerformance (Bank 2), Mam też wrażenie, że po odpaleniu po nocy samochód minimalnie drga (obroty na postoju 1100, pozniej 800, 700) gdy włącze bieg już jest wszystko normalnie i nie czuć nic niepokojącego. Czy miał ktoś może podobne problemy?? Jestem z Legnicy i potrzebowałbym jakiegoś dobrego mechanika z okolic, jakby ktoś znał.
    Dodam jeszcze, że w aucie niedawno zamontowałem LPG

    Z góry dzieki za odpowiedzi :)
    Ostatnio edytowane przez Tiaa92 ; 05-08-2016 o 10:11

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    uszczelka pod glowica, albo i w gorszym wypadku peknieta glowica

    przegrzales silnik, moze ten gaz sie przyczynil to tego
    a moze juz takie auto kupiles ale nie zauwazyles

    na pewno gruba robota sie szykuje

    z 5-8tys ogarniecie tego

    ale jak juz zdejmujesz glowice to wypadaloby zrobic inne rzeczy...
    wiec koszty rosna lawinowo
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 05-08-2016 o 11:57

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Skąd
    Legnica
    Witam
    Odswieze trochę temat,a wiec mój mechanik powiedział że wydaje mu się też, że jest to wina uszczelki, ale nie jest pewny w 100% (nie podejmie się też naprawy) i stąd moje pytanie, czy jest możliwość potwierdzenia tego za pomocą jakiegoś sprzętu?? Chodzi mi o to czy jakbym pojechał np. do ASO BMW to czy mogliby oni potwierdzić to w 100%, że jest to wina uszczelki, ewentualnie znacie jakieś warsztaty które potrafiły by postawic pewna diagnozę i podjąć się takiej naprawy jeżeli się ona potwierdzi?? Potrzebuję dobrego mechanika najlepiej z okolic Legnicy, ewentualnie okolice (Wrocław,Zgorzelec,Bolesławiec itp.)

    Z góry dzięki za odpowiedzi

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W Zgorzelcu masz kolegę BOSS, jest kontakt na forum, świetnie ogarnia E65 :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Olej w chłodnicy to raczej na stówe głowica hmm

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    213
    BMW
    E32 750iL High Line
    Skąd
    Chodzież
    Blog
    8
    Bez demontazu głowicy nie ma fizycznej opcji czy to uszczelka czy też sama głowica ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A no no - ja akurat mam na myśli że to właśnie uszczelka lub jakieś pęknięcie :) Wiadomo ze po rozebraniu tak czy siak trzeba się jej przyjrzeć i w sumie w N62 to juz by wypadało uszczelniacze wymienić ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Skąd
    Legnica
    dzisiaj bylem jeszcze dodatkowo na tescie spalin w plynie chlodniczym (nie wiem czy to jest miarodajne), ale wyszlo niestety, ze sa spaliny wiec raczej to jednak uszczelka, bo co innego??? dodatkowo dzisiaj odczytalem tez bledy i wyskoczyly mi 29E8, 29E7, 2d13?? moga one byc zwiazane z wydmuchana uszczelka?? No nic nie pozostaje mi nic innego jak szukac dobrego warsztatu

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tiaa92 Zobacz posta
    dzisiaj bylem jeszcze dodatkowo na tescie spalin w plynie chlodniczym (nie wiem czy to jest miarodajne), ale wyszlo niestety, ze sa spaliny wiec raczej to jednak uszczelka, bo co innego??? dodatkowo dzisiaj odczytalem tez bledy i wyskoczyly mi 29E8, 29E7, 2d13?? moga one byc zwiazane z wydmuchana uszczelka?? No nic nie pozostaje mi nic innego jak szukac dobrego warsztatu
    Po za uszczelką jak wyżej pisane było to moze być uszkodzona sama głowica, musisz oddać do dobrego warsztatu który ją sprawdzi i od razu wszystko powymienie - uszczelniacze. Najgorsze, że musisz zdjąć obie głowice bo nie wiadomo która jest padnięta. Chyba że widzisz np gdzieś minimalny wyciek oleju !?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Czy to uszczelka, czy pęknięta głowica, robota w zasadzie niemal taka sama. Ja raczej stawiam na uszczelkę. Pęknięta głowica to rzadkość. Nie sądzę przy tym, żeby LPG miało zrobić tutaj jakąkolwiek krzywdę. W zasadzie wszystkie nowoczesne instalacje jak dajesz mocno w palnik, przełącza od razu na benzynę.

    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    ... z 5-8tys ogarniecie tego...
    Chyba w BMW w Niemczech na oryginalnych przepłaconych częściach :). Ja bym szacował z 1500-2000zł już z materiałami, jeśli to uszczelka. Uszczelniacze przy okazji, ale to też nie powinien być jakiś zabójczy koszt, bo same uszczelniacze drogie nie są, a ich wymiana na ściągniętej głowicy też nie wymaga wiele czasu.

    Swego czasu, jak miałem kupić Mercedesa S500L z błędami rozrządowymi (wytarta zębatka i styrany łańcuch), we Wróblu we Wrocławiu wycenili mi taką robotę na 5.000zł łącznie z częściami, przy czym robota polega na wyciągnięciu silnika. Nie sądzę więc, że ściągnięcie nawet dwóch głowic w BWM to taki potężny koszt.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-08-2016 o 11:44

Podobne wątki

  1. [E65/66] Witam E66 750Li
    Przez KrzychuR1 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 21:52
  2. Olej w płynie chłodzącym
    Przez osama binladen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 09:25
  3. [E65/66] E66 750Li
    Przez fujisss w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 06:57
  4. czujnik ilości oleju w silniku
    Przez studentgrzes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •