Tak sobie czytam i chcę podzielić się swoimi odczuciami po wgraniu wsadu ze sterownika skrzyni z Alpiny. Jak dobrze pamiętam kolega winmediacenter przegrywał pamieć przez gniazdo diagnostyczne używając do tego jednego ze znanych nam wszystkim programów. Nie wiem czy to właśnie to miało wpływ na to, że jego skrzynia źle pracowała. Nie porównywałem nigdy odczytanych plików, za to mogę powiedzieć, że u siebie zmieniłem wsad na stole przy użyciu programatora. Zrobiłem to w 2016 roku i do dziś oprócz subiektywnych przyjemnych odczuć nie zauważyłem nic niepokojącego w działaniu układu. Skrzynia zmienia biegi szybciej, szybsza reakcja konwertera, a dodatkowo mam normalny tryb manual. Jak nie dotykam przycisku kick-down to nie ma szans, że sama mi zmieni bieg na wyższy. Podobnie jest przy redukcji. Trzeba naprawdę nisko zejść na obrotach, żeby sama zadecydowała o zmianie biegu na niższy. Dodatkowo zmodyfikowałem sobie swój wsad ze sterownika silnika. Podsumowując ja jestem zadowolony tym bardziej, że nic mnie to nie kosztowało.