Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [ blacharka] Uszczelka przedniej szyby - fakty i mity?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [ blacharka] Uszczelka przedniej szyby - fakty i mity?

    Witam,

    przed zakupem mojej 7-mki pytalem Was co sprawdzac itp. i dowiedzialem sie, ze mankamentem jest jakosc uszczelki przedniej szyby, co powodowac moze problemy z silnikiem wycieraczek i elektronika, ktora znajduje sie na podszybiu (jesli dobrze zrozumialem).
    Po kupnie auta, (uszczelka oczywiscie wydlada na sparciala) podjechalem do serwisu szyb (porzadny zaklad i sprawdzony) z zapytaniem ile kosztuje taka uszczelka z wymiana.
    No i gosc powiedzial mi, ze w E38 za szczelnosc odpowiedzialny jest klej, ktorym szyba jest wklejona a nie uszczelka, ktora jest elementem estetyki. Nie mogl niestety obejrzec auta, bo nim sie tam nie pojawilem ale coz... jak to jest, wymieniac ta uszczelke?
    W sumie wierzylbym gosciowi, bo przerob tam maja tak wielki, ze na pewno niejedna E38 robili.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2

    Re: Uszczelka przedniej szyby - fakty i mity?

    [quote="Gwozdziu"]Witam,

    przed zakupem mojej 7-mki pytalem Was co sprawdzac itp. i dowiedzialem sie, ze mankamentem jest jakosc uszczelki przedniej szyby, co powodowac moze problemy z silnikiem wycieraczek i elektronika, ktora znajduje sie na podszybiu (jesli dobrze zrozumialem).
    Po kupnie auta, (uszczelka oczywiscie wydlada na sparciala) podjechalem do serwisu szyb (porzadny zaklad i sprawdzony) z zapytaniem ile kosztuje taka uszczelka z wymiana.
    No i gosc powiedzial mi, ze w E38 za szczelnosc odpowiedzialny jest klej, ktorym szyba jest wklejona a nie uszczelka, ktora jest elementem estetyki

    i tak i nie

    faktycznie za szczelność odpowiada przede wszystkim klej ale jezeli uszczelka jest sparciala do nie dochodzi do szyby i pięknie sobie woda spływa - widziałem to na własne oczy.Uszczelka nowa w aso kosztuje 160 pl.Wymieniac!Nawet dla własnego spokoju.

  3. #3
    Ale tu chodzilo nie tyle co o uszczelke , a o podszybie , ktore jak dobrze pamietam nie jest klejone a na zatrzaski lub przykrecane .. Juz sam nie pamietam czy mowie dobrze czy mysle o czyms innym :D

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    ja miałem wymienione podszybie orginalna część kosztuje 168 zł i nie jest ona klejona !! do ywmiany trrzeba ściągnąć ramie wycieraczek.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    Trolu ma racje, to nie jest klejone, bo to ma plastikowy stelaz i gumy na koncach

    jutro chyba ja odbiore to cykne fotke

    wiec ten szybiarz myslal pewnie o innej uszczelce

    i on i ja mówimy o tej samej uszczelce-podszybiu - jest montowana na spinki jest plastikowo-gumowa,kosztuje 160 pln , i wiem o czym mówie bo sam ją wymieniałem :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    mi lalkiernik wyskrobał stara sparciałą i zapodał ładnie klejem do szyb teraz juz nic nie cieknie ;D
    Deutsche Bank

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Aaaa, to wszystko jasne. Nie chodzi o "uszczelke" czy tez uszczelnienie samej szyby, tylko "cos" na zatrzas na podszybie.
    Szybiarz zrozumial, ze chodzi mi o wyjecie szyby i wlozenie na nowej uszczelce (a tej nie ma w tym przypadku bo szyba jest wklejana) i stad nieporozumienie :)
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Czy ktos moze podac nr czesci tej uszczelki ?
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Dzieki juz zamowilem :)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •