Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: (E38 740i) Parę problemów i pytań z tym związanych :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW

    Lightbulb (E38 740i) Parę problemów i pytań z tym związanych :)

    Witam, niedawno zakupiłem bmw 740i z 1995r z automatyczną skrzynią biegów bez tipa w kolorze petrol mica metallic.
    Zauważyłem kilka problemów związanych z elektryką i innymi drobnostkami.
    Na sporo pytań odpowiedzi znalazłem na niektóre nie jednoznacznie więc spytam tutaj czy dobrze wszystko rozumiem :) Jest to moje pierwsze BMW więc proszę o jakąś wyrozumiałość :)
    Szyberdach gdy złożę całkowicie jest ok 2 może 3mm za nisko - regulacja odbywa się za pomocą śrub czy da się elektronicznie ?
    Zauważyłem też że strzałka od temperatury jest za nisko gdy auto się już nagrzeje , ale problem rozwiązałem bo okazało się że mam nie do końca sprawne zegary , a OBD podczas jazdy pokazywało 80-90 stopni więc z tego co wyczytałem to dla m60b40 to wartości odpowiednie ?
    Kolejna sprawa : podczas jazdy raz na jakiś czas gaśnie mi lewy ksenon , ale jak wyłącze i włącze światła to zapala się od nowa ? ( żarnik na wyczerpaniu ? starter ? przetwornica ? )
    Komputer pokazuje mi następujące błędy : bremlicht prufen , rucklicht prufen , nebellich hi prufen oraz eremsbelag prufen.
    I z tego co zrozumiałem to mam problem z kończącymi się klockami hamulcowymi ? ( bądź z czujnikami )
    Oraz z tylnym oświetleniem ? I faktycznie nie mam tylko prawego stopu i oświetlenia baganika - za to odpowiedzialne są te błędy ?
    Na dodatek jakby tego było mało to mam uwaloną śróbę na silniku od plusa (+) do której idą dwa kable .
    Auto pali od strzała , zachowuje się normalnie , biegi wchodzą idealnie gładko , moc ma - gdyby nie komunikaty na komputerze nie wiedziałbym że jest coś nie tak.
    Proszę o jakieś nakierowanie mnie czy dobrze myślę i jak mógłbym zaradzić na te problemy :)
    Z góry bardzo dziękuję , forum czytam cały czas , ale tyle wiedzy nowej na raz to już trochę mi się miesza w głowie.
    Pozdrawiam
    Dawid

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Komunikaty sa od stopu,przeciwmgielnych tyl,i chyba od tablicy rej w kazdym badz razie coś jeszcze z tyłu w swiatłach.Xenon mrugajacy w moim przypadku raz okazał sie zarnik a raz przetwornica.Plus pod maska służy np.do podania prądu kablami.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW
    Rozumiem , dzięki za szybką odpowiedź ! :)
    Nic się nie stanie jak będę tak jeździć z tym xenonem ? tzn nie spali się nic dalej oprócz żarnika jak będę go włączał i wyłączał co jakiś czas ?
    No i ten szyberdach mnie interesuje bo aktualnie muszę go ręcznie regulować żeby przylegał do dachu .
    Skręcić ten plus pod maską ? dodam że idą tam 2 kable jeden gruby i jeden jakiś cieńszy - jutro dodam zdjęcie.
    A no i pytanie ostatnie , mogę jeździć bez pokrywy silnika tej plastikowej co idzie na górę ? Bo połamane ma 3 zatrzaski i na razie ją zdjąłem.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW
    Wiem że tworze nowy post ale chciałem odświeżyc temat.
    Otóż borykam się z problemem tych świateł stopu.
    Żarówki i oprawki są ok , bo przekładałem od kumpla z e38 i u niego świecą u mnie nie.
    Trzecie światło stopu się normalnie świeci.
    W czym jest problem ? Bezpieczniki ? Gdzie je znaleźć ? I czy to może wina LCM-u ?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Może styki w lampie zaśniedziały.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW
    Wydaje mi się ze lampa jest ok, jakby padł moduł lcm to by trzeci stop świecił?
    Tak samo wykluczyłem czujnik pod pedałem

Podobne wątki

  1. [elektryka] Dokładka PDC - parę pytań.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:07
  2. 1997 BMW E38 740 i parę problemów
    Przez luzynski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 15:01
  3. [pozostale] 730i Parę pytań związanych z E38
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 10:01
  4. [silnik] Pare pytań związanych z zakupem
    Przez Sobon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •