Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Skrzynia biegów tryb awaryjny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    2
    BMW
    e65
    Skąd
    Dęblin

    Post Skrzynia biegów tryb awaryjny

    Problem z moim bmw e65 735i wygląda następująco:

    Skrzynia wchodzi w tryb awaryjny przy trzecim biegu,bmw było oddane do serwisu napraw skrzyni automatycznych. Wymieniony został komputer skrzyni, który znajduje sie w niej po numerze vin, była zrobiona adaptacja i nadal nic to nie pomogło. Następnie wymienione byly "zaworki od hydrauliki" na nowe to tez nic nie pomogło. Stwierdzili ze skrzynia jest uszkodzona mechanicznie. Kupiłem druga sprawną skrzynie biegów, gdy została zamontowana do mojego bmw niestety okazał sie ten sam problem, do trzeciego biegu i znowu tryb awaryjny. W serwisie skrzyń stwierdzili że zrobili co mogli, elektryk również się poddał. Błędy które wyskakują to: NO MESSAGE(BRAKE LIGHT SWITCH), RECEIVER EGS, TRANSMITTER DME-DDE.

    Proszę o pomoc, może ktoś się spotkał z takim problemem?
    Pozdr Piotrek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja, ale wymiana na druga skrzynie rozwiazala problem, tryb awaryjny po 3ciem biegu czesto równa sie pęknięciu kosza E, jak dobrze pamietam.
    Marny ten serwis od skrzyń automatycznych, chyba probowali na chybil trafil naprawic ta skrzynie, mi z takimi objawiami powiedziano, mechaniczne uszkodzenie, oleje, mechatroniki, zaworki nie pomoga.

    Podaj błędy z kodami.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 02-08-2016 o 22:02

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Po błędzie który podałeś, wychodzi na to, że uszkodzony jest czujnik świateł stop :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    57
    BMW
    750i e38 740iL e38 735i E38 735iA e32 730i V8 e32
    Skąd
    WOŁOMIN
    Rozważam kupno E65.Często psują się w nich skrzynię,bo w ogłoszeniach sprzedaży trochę takich egzemplarzy jest? Zazwyczaj sprzedawcy informują,że to tylko przekaźnik skrzyni,ale jakoś nie przemawia to do mnie,bo to brzmi jakbym kupował od handlarza.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Pytasz czy często się psują skrzynie w e65. Wszystko zależy od tego jak kto jeździ i czy wymienia w nich olej. Jak ktoś często stosuje "kick down" to rzeczywiście skrzynia przy 200kkm przebiegu może mieć już dość. Wymiana oleju w skrzyni też jest ważna, ja wymieniam co 50tys przebiegu wraz z nową misą i filtrem, ale znam "specy" co twierdzą że oleju w skrzyni nie wymienia się :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Z Zobacz posta
    Zazwyczaj sprzedawcy informują,że to tylko przekaźnik skrzyni,ale jakoś nie przemawia to do mnie,bo to brzmi jakbym kupował od handlarza.
    Przekaźnik chyba należy rozumieć jako konwerter, ale ogólnie nie ma za bardzo znaczenia co mówią.
    Jeżeli są problemu ze skrzynia najczęściej będzie to poważniejsza naprawa, albo wymiana.

    Jeżeli reszta auta jest cos warta, to bym się nie przejmował skrzynia. Wszystko kwestią ceny.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wymiana skrzyni 6HP nie jest takie oczywista i prosta. Po pierwsze musi być ta sama "Stücklista" a po drugie mechatronic trzeba będzie przekładać z oryginalnej.
    Można jeszcze przekodować ale to nie byle kto i nie za byle jakie pieniądze.
    Jak by to wszystko było takie proste to byle handlarzyna od razu taką skrzynię wymienia.
    To nie E38 i nie 5hp ze sterownikiem pod maską.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Jak skrzynia będzie z takiego samego modelu to nie trzeba mechatronika przekładać, przekłada się jak nie jest z dokładnie takiego samego modelu.
    Przełożenie mechatronika to 15min roboty z przerwą na herbatę :)
    Co do kodowania nie jestem pewny czy jest konieczne.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 11-08-2016 o 21:29

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 730d Skrzynia 6HP26 - tryb awaryjny - kody błędów
    Przez Rapik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 14:12
  2. [skrzynia] Skrzynia tryb awaryjny + wariujace zegary
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 17:29
  3. Problem ze skrzynia (tryb awaryjny) odczytane błędy
    Przez kfiatyghk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 11:07
  4. Tryb awaryjny?
    Przez Boltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •