Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Prosze o rozkodowanie takiego błędu 745D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    17
    BMW
    E65 745D
    Skąd
    Kutno / KLodzko

    Post Prosze o rozkodowanie takiego błędu 745D

    Witam wszystkich i proszę o pomoc z tym błędem bo nie mogę znaleźć odpowiedzi odnośnie tego błędu 496A partical filter system Bank 2 Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A możesz wrzucić screen z błędem?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Filtr cząstek stałych mocno obciążony. Ciśnienie zwrotne na bank 2 przekroczone. Nie widać wszystkiego na fotach. Lepiej screen'a wrzucać. Kupiłeś tą 745d z ogłoszenia o które pytałeś?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najprościej mówiąc. Filtr DPF mocno zapchany.
    Podstawa to go wyczyścić(da się go dopalić w czasie jazdy, ale trzeba wiedzieć jak), a później sprawdzić czy wszystko w porządku z osprzętem silnika, żeby problem nie powrócił
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    17
    BMW
    E65 745D
    Skąd
    Kutno / KLodzko
    Masz na myśli wymuszenie Disem czy jazda 30 minutowa no obrotach koło 2 tyś.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    U mnie też podobno błąd występował zimą, jak cały tydzień jeździłem przy -14'C na odcinkach po max 3km. Przelecisz trasę i będzie OK. Tyle, że ja miałem błąd 480A, który dokładnie oznacza "wstępne zapełnienie filtra cząstek stałych". U Ciebie oznaczenie jest inne, bo masz dwa DPFy, ale znaczenie błędu jest to samo.

    Błąd oznacza przekroczone wypełnienie (tak, jak Zbichu napisał), które nie zostało wypalone. Powinieneś zapewnić warunki na wykonanie pełnego procesu regeneracji filtra. Jak oznaczenie błędu będzie z "B" na końcu, to znaczy, że filtr się zapchał tak, że trzeba go wypalić serwisowo. Jeśli masz tego typu problem, to zatankuj kilka razy paliwa premium. Są one czystsze po spaleniu.

    W DIS możesz zobaczyć ile minęło od ostatniej regneracji. Pamiętaj, że nie może być błędu przepustnicy, inaczej regeneracja nie zajdzie.

    Jeśli jednak latasz trasy, to znaczy, że DPF zapełnił się już popiołem ze spalonego oleju silnikowego. Popiół nie poddaje się regeneracji i z biegiem czasu wypełnia na tyle DPF, że nie wymaga on wymiany na nowy.

    Moja rada jest taka, żeby w mieście nie butować spod świateł. Przyspieszać spokojnie - tak, jak większość aut. Z Twoim silnikiem to spacerek, zapewniający, że nie będzie zbyt kopcił, więc i filtr mocno się nie zapcha. Kolejna zasada - im zimniejszy silnik, tym delikatniej jechać. Zimny diesel wali smugą znacznie bardziej, niż w pełni nagrzany.

    Nie jest też prawdą, że regeneracja zachodzi tylko na trasie. Wiem po swoim samochodzie, którym robię odcinki 6km rozbite na połowę. Widzę w kompie, że regeneracja mimo to potrafi zajść i to nie na w pełni nagrzanym silniku, nawet zimą. Do regeneracji nie jest wymagana, jak czasami słyszę/czytam, 800'C. To jest temperatura wypalania w filtrze. Żeby regeneracja się załączyła, wymagana temperatura spalin to 200'C, co nie jest wielkim wyzwaniem, bo jak obserwowałem, to na zimnym silniku kilka minut po odpaleniu jest już 115'C.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 31-07-2016 o 11:22

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    17
    BMW
    E65 745D
    Skąd
    Kutno / KLodzko
    Dzięki serdeczne za pomoc w czwartek podepnę się pod DIS i dam znać czy problem się rozwiązał sam czy trzeba będzie mu pomóc Pozdrawiam Marcin

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Marcineku51kl Zobacz posta
    Masz na myśli wymuszenie Disem czy jazda 30 minutowa no obrotach koło 2 tyś.
    Wszystko zależy od ciśnienia spalin
    Niejednokrotnie miałem tak, że tylko muskanie gazu umożliwiało dopalanie. W innym przypadku blokował się z powodu zbyt dużego ciśnienia spalin


    Do regeneracji nie jest wymagana, jak czasami słyszę/czytam, 800'C.
    Trochę Ci się pomyliło. Do regeneracji potrzebna jest temperatura min. 80*C, ale temperatura cieczy. Podają to nawet ISTA oraz DIS.
    Przy nietrzymających termostatach silnik nie osiąga nawet 70*C
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 153 CAN DME load signal w 5hp30 Prośba o rozkodowanie błędu skrzyni
    Przez Prezeslaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 12:49
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 14:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •