Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 730d 193km ślizga i rozłącza skrzynia 5p24

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Skąd
    Lubelskie

    Post 730d 193km ślizga i rozłącza skrzynia 5p24

    Witam, mam zamiar zakupić w najbliższym czasie e38 po lifcie z motorem 3.0d 193km w cenie niskiej z powodu zaniedbania auta. A mianowicie najbardziej interesuje mnie skrzynia w tym aucie jest to ZF 5hp24, po wbiciu D i dodaniu gazu żeby ruszyć najpierw wchodzą obroty i dopiero po około 2 może 3 sekundach auto zaczyna jechać, podczas jazdy jest też coś takiego jak by skrzynia się rozłączała i auto jak by nie miało mocy (wiem bo jeździłem już 193km). Czytałem że to może być kosz forwardu czy jakoś tak. Co o tym myślicie ? Interesuje mnie też koszt bo jeśli to kosz forwardu+tarczki cierne 6 sztuk+ olej+filtry+ uszczelki to może zmieszczę się w 3 tyś może 3,5tyś. A muszę wiedzieć jaki to koszt przed zakupem auta, żebym nie wpakował się w minę.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zielona krówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    304
    BMW
    745 E65
    Skąd
    Poznan
    Zadzwoń do Sebka wszystkiego się dowiesz

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Skąd
    Lubelskie
    Możesz podać numer ?

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hunter999 Zobacz posta
    po wbiciu D i dodaniu gazu żeby ruszyć najpierw wchodzą obroty i dopiero po około 2 może 3 sekundach auto zaczyna jechać, podczas jazdy jest też coś takiego jak by skrzynia się rozłączała i auto jak by nie miało mocy (wiem bo jeździłem już 193km).
    Przyczyn może być więcej - czasem problemem jest sterowanie, a nie kosz forwardu.
    Ze sterowaniem są większe problemy i jest tylko kilka warsztatów w Polsce które to umieją sprawdzić i naprawić.
    A najczęściej podmienia się samo sterowanie i patrzy czy pomogło ;-) - bo do tego nie trzeba wyjmować skrzyni...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    poziom oleju najpierw bym sprawdził.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Skąd
    Lubelskie
    Podczas mocnego ciśnięcia tego muła zauważyłem że skrzynia szarpie przy zmianie biegów i po wbiciu R nic się nie dzieje przez 2-3 sekundy potem jedzie dopiero, czytałem że to na 99% konwerter czyli sprzęgło i tarcze cierne

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Każda awaria ma swoje fizyczne - a tu hydrauliczne - wyjaśnienie. W jaki sposób konwerter miałby opóźniać załączanie R? A tarczki - przecież to nie ma wpływu na szybkość załączania, tylko na przenoszenie siły przez załączone sprzęgło (siły czyli momentu obr.)

    Załączanie zależy głównie od narastania ciśnienia na tłoku sprzęgła. Są do tego odpowiednie procedury pomiarowe. Bez pomiarów ciśnień nie ma diagnozy tylko domysły.

    poziom oleju najpierw bym sprawdził.
    Bez tego ani rusz.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 02-08-2016 o 11:00
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Każda awaria ma swoje fizyczne - a tu hydrauliczne - wyjaśnienie. W jaki sposób konwerter miałby opóźniać załączanie R? A tarczki - przecież to nie ma wpływu na szybkość załączania, tylko na przenoszenie siły przez załączone sprzęgło (siły czyli momentu obr.)

    Załączanie zależy głównie od narastania ciśnienia na tłoku sprzęgła. Są do tego odpowiednie procedury pomiarowe. Bez pomiarów ciśnień nie ma diagnozy tylko domysły.


    Bez tego ani rusz.
    ...też mam takie wrażenie.

    Zaczynam mieć podobny problem jak kolega, który zaczął ten wątek (może mniej nasilony), choć od ostatniego mocno kompleksowego remontu skrzyni minęło 8 lat i 130kkm (poprzednio skrzynia tez przejechała 130kkm). Sterownik skrzyni nie jest pęknięty. Myślałem że może założenie przewymiarowanego tłoka ciśnienia głównego Transgo pomoże, ale niestety nie pomogło. :(

    Problem też mam w tym, że obdzwoniłem kilka warsztatów, w kliku byłem i raczej nikt żadnych pomiarów to nie robi (ani zaworów, ani ciśnień). Wszystko idzie na domysły. Rozbierzemy wymienimy coś tam złożymy ....i zobaczymy (8 lat temu wyło mi 13,5 koła w ten sposób po 3 wyjęciach i włożeniach). Wszędzie mam wrażenie że diagnostyka to jakieś dno (bo może trochę się znam i poczytałem też trochę (jeden to mnie nawet zapytał czy ja przypadkiem nie mam warsztatu co skrzynie naprawia). Jak człowiek się chce dowiedzieć w warsztatach co konkretnie zrobią to czasem biorą to jako afront, a czasem robią się nawet agresywni. Generalnie poziom przemądrzalstwa sięga 133%... a konkretów nic. Diagnostyka elektroniczna ogranicza się do podpięcia pod jakiś ogólny tester OBD, skasowaniem adaptacji, a po rozebraniu to ew. propozycja zmierzenia oporu cewek (mających po 8 Ohm) miernikiem za 100-200zł, typu co ma błąd pomiaru 15-20 Ohm :).


    1. Weź(cie) mi coś doradź(cie) - gdzie z tym jechać i z kim gadać w Warszawie i okolicach, kto to potrafi przebadać, bo jakoś mam nie najlepsze doświadczenia po tych telefonach i wizytach i po poprzedniej naprawie i diagnozach?

    2. Czy myślisz że problem może rozwiązać: http://www.sonnax.com/parts/3854-ove...tion-valve-kit ?
    ...tylko ktoś wie gdzie mają do tego kit do instalacji?, bo to wiertełko do instalacji tłoka niestety 500$ kosztuje...
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 29-11-2016 o 14:34

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No masz kolegę hatecraft, widać że zna się na rzeczy.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    hetecraft - ty masz warsztat / naprawiasz skrzynie? albo kogoś polecasz w okolicy, co to rzetelnie przetestuje i ma zestaw i założy ew. taki tłoczek (ad. 2)?

    PS. zapomniałem dodać że problem głównie na zimnym, poziom oleju był uzupełniany przy okazji wymiany tłoka i nie pomogło

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynia 730d
    Przez bawarczyk01 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2016, 10:11
  2. Skrzynia 5HP24- rozłącza napęd podczas redukcji
    Przez SPEJSON w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 08:55
  3. [skrzynia] Problem ze skrzynia M57 193km
    Przez BRABUS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •