Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 82

W±tek: uszkodzone f01

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    82
    Dzis mialem okazje przejechac sie nowym e60 z 3,0 silnikiem diesla. Powiem jedno moja 7 nie umywa sie do nowej 5!!! Ta 5 jest po prostu miód! Jestem wysoki i nawet w 7 dotykam g³owa dachu a w 5 siedzi mi sie idealnie. Nie wspomne nawet o skrzyni DKG, zmienia biegi tak szybko ze to jest prawda ze czlowiek tak szybko nie zmieni biegu :D
    Wiem, jestem na forum bmw7, ale 5 to tez BMW i mysle ze wcale nie gorsze niz np. e65
    Chyba juz wiem jakie bedzie nastepne auto. Bedzie to e60 albo nowa 5 (ktora wyjdzie na jesieni br roku)

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  2. #12
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    174
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Sk±d
    ¯ory
    Jestem wrogiem LPG nie uznaje tego jak i producenci aut. W moich oczach to taka sama bzdura jak przerabianie Diesla pod olej z frytkownicy.
    No to kolega wogóle nie powinien je¼dziæ marka BMW

    Dlaczego? bo BMW samo wk³ada³o instalacje gazowe np w modelu E36 316ig, tak tak, wiêc aprobowali takie wynalazki.
    moim zdaniem gadanie ¿e gaz nie przystoi do BMW to jak gadanie ¿e silnik 4 cyl w BMW nie przystoi... Ale np w M3 E30 to juz móg³ byæ czy w modelu 320is E30 (lata 80te a silnik bez turbiny mia³ 193KM te¿ 4 cyl i mówi siê ¿e silnik rewelka)

    Przypomne ¿e niedawno wielu by³o sceptykiem u¿ywania turbiny w silnikach, ¿e jak to t³umaczono " wspomagacze, sterydy " a jak BMW zacze³o je od jakiego¶ czasu ZNÓW stosowaæ to " REWELACJA " pojawi³o siê w s³owniku u¿ytkowników BMW.

    Tak samo moim zdaniem przystoi czy nie przystoi instalacja w E32 czy w F01 (Chcia³bym tylko znów przypomnieæ ¿e za cenê nowego E32 mo¿na by³o znacznie wiêcej kupiæ w ówczesnych czasach ni¿ teraz za cene F01.) wiêc nierozróznia³bym modeli starych czy nowych. W mysl powiedzenia z filmu 60 sekund(mocno parafrazuj±c):

    " Ka¿dy bogaty debil mo¿e mieæ F01, ale tylko cz³owiek z niewybrednym smakiem E23 745 "
    Zapraszam do sklepu internetowego www.ASO-BMW.pl - czê¶ci oryginalne i zamienne w jednym miejscu! Zarejestruj sie i skoprzystaj z dodatkowych rabatów nawet do 15%

  3. #13
    Ciekawe rzeczy tutaj czytam...

    Sadze ze gaz w F01/02 to sprawa o ktorej mozna zapomniec. Juz sama nowa 7ka sprawia tak duzo problemow (i nieistotne czy ON czy PB) ze kolejna instalacja raczej nie wchodzi w rachube. A inna spraw gdzie to pomiescic?

    Dzisiaj wymienialem pompe wodna w 740 i zeszlo sie grubo ponad 2 godziny - a nie obijalem sie. Ciekaw jestem n.p. kolejnej rzeczy - jak gaziarze poradza sobie z odpowietrzeniem ukladu chlodzenia (o ile bedzie parownik/reduktor - a nie faza ciekla), kiedy trzeba do tego sprzetu diagnostycznego ICOM ktory do ASO wszedl wraz z wejsciem F01?

    Pomiam fakt, ze w nowych silnikach w F01/02 jest wtrysk bezposredni, a wtryski psuja sie nawet jak woz chodzi na PB. Pomijam to ze najstarsze maja dopiero pol roku....

    Turbo w BMW jest nie dlatego ze jakos trzeba sobie radzic, a dlatego, ze normy emisji spalin sa wygorowane. Istnieje pojecie downsizing i wlasnie BMW idzie tym kierunkiem posilajac sie turbo.

    Mam pytanie do DAN V8:
    co to za skrzynia DKG w BMW? Jakos pracuje w ASO i ni cholery nie wiem o czym mowa.. Musze widocznie doczytac.

    Bo przeciez nie chodzi o 2 tarczowa SMG z M5/M6

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Volumax
    Do³±czy³
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Sk±d
    Warszawa
    Nie mam siana po sufit i paliwo do mojej e65 to powa¿ny wydatek dla mnie ale za przyjemno¶ci trzeba p³aciæ. Jestem zdania ¿e pchanie gazu do takiej fury to zbrodnia za któr± powinno siê karaæ.

  5. #15
    no niech Bezi to poczyta :shock:

  6. #16
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    174
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Sk±d
    ¯ory
    Podejrzewam, ze to do mnie by³o : ;)

    Turbo w BMW jest nie dlatego ze jakos trzeba sobie radzic, a dlatego, ze normy emisji spalin sa wygorowane. Istnieje pojecie downsizing i wlasnie BMW idzie tym kierunkiem posilajac sie turbo.
    Ja nie twierdze ¿e turbo jest z³e czy dobre, ¿e BMW sobie nie radzi. tylko wiele czytam wypowiedzi uzytkowników juz od kilku lat i takie kiedy¶ by³y argumenty np na silniki Audi. Dzisiaj ju¿ komentarze sa inne. :)
    Zapraszam do sklepu internetowego www.ASO-BMW.pl - czê¶ci oryginalne i zamienne w jednym miejscu! Zarejestruj sie i skoprzystaj z dodatkowych rabatów nawet do 15%

  7. #17
    Nie pomysl o mnie zle Jeztom ;)

    Po prostu poruszyles temat (i dobrze) a ja go tylko troche wyjasnilem. Ekolodzy wymusili male pojemosci skokowe, a zeby maly silnik jechal, nalezalo wsadzic turbo. Mi tez to srednio lezy :/

    Na pocieszenie dodam, ze 740i z E38 chodzi o niebo lepiej niz 740i z F01 (R6 plus bi-turbo). Moze katalogowo wychodzi inaczej, ale odczucia z jazdy sa inne. F01 bi-turbo jest po prostu przy przyspieszaniu glosne :hah:

  8. #18
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    174
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Sk±d
    ¯ory
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Nie pomysl o mnie zle Jeztom ;)

    Po prostu poruszyles temat (i dobrze) a ja go tylko troche wyjasnilem. Ekolodzy wymusili male pojemosci skokowe, a zeby maly silnik jechal, nalezalo wsadzic turbo. Mi tez to srednio lezy :/

    Na pocieszenie dodam, ze 740i z E38 chodzi o niebo lepiej niz 740i z F01 (R6 plus bi-turbo). Moze katalogowo wychodzi inaczej, ale odczucia z jazdy sa inne. F01 bi-turbo jest po prostu przy przyspieszaniu glosne :hah:
    byc mo¿e te¿ mnie ¼le odebra³e¶ (ehh ten internet ;) ) bo nie pomysla³em o Tobie xle, wrêcz odwrotnie. no nie ukrywam, ¿e jako¶ te¿ bardziej mnie poci±ga moc z pojemno¶ci ni¿ z turbin...
    Zapraszam do sklepu internetowego www.ASO-BMW.pl - czê¶ci oryginalne i zamienne w jednym miejscu! Zarejestruj sie i skoprzystaj z dodatkowych rabatów nawet do 15%

  9. #19
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez Adam Maciejewsk
    Nie mam siana po sufit i paliwo do mojej e65 to powa¿ny wydatek dla mnie ale za przyjemno¶ci trzeba p³aciæ. Jestem zdania ¿e pchanie gazu do takiej fury to zbrodnia za któr± powinno siê karaæ.
    a ja mam gaz w e65 i jestem zadowolony,byly male problemy ale wspolnymi silami z gazownikami i przy pomocy kolegow z forum juz ich nie mam..
    ja kasy tez nie mam jak lody ,zbieralem na e65 i uzbieralem a z oszczednosci zalozylem gaz i juz,to ze mam e65 nie znaczy ze mam wydawac kase na Pb,rocznie robie okolo 50tys km wiec naprawde mam dosyc duze oszczednosci i dzieki nim za 2 lata bede mogl sobie pozwolic na kupno np e65 po liscie lub czegos nowszego...
    tyle w temacie
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  10. #20
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Mam pytanie do DAN V8:
    co to za skrzynia DKG w BMW? Jakos pracuje w ASO i ni cholery nie wiem o czym mowa.. Musze widocznie doczytac.

    Bo przeciez nie chodzi o 2 tarczowa SMG z M5/M6
    W³asnie o ta 2 tarczow± mi chodzi. Jakis czas temu uslyszalem od kilku ludzi ze BMW nazwalo te skrzynie DKG. Jesli jednak tak nie jest to moj b³±d i poprawie na w³asciwa nazwe.

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •