Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z ASC

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska

    Post Problem z ASC

    Witam
    Pacjent to e38 1998 po lifcie. Może ktoś mi wyjaśnić jak działa kontrola trakcji w e38. Czy jest tak że przy wykryciu poślizgu zamyka przepustnice i dodatkowo hamuję kołem poprzez klocek hamulcowy?? Pytam się dlatego że gdy złapię poślizg jadąc w lewo auto gaśnie, pali bezpiecznik 30A prawdopodobnie jest on od skrzyni automatycznej. Po przepaleniu bezpiecznika auto nie odpala i wywala błąd brak programu sterownika silnika i skrzyni.

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    ASC samo powinno tylko przymykać przepustnicę - nie przyhamowuje
    ASC+T umie przyhamować jedno koło gdy straci przyczepność i manipuluje przepustnicą
    DSC dodatkowo ma czujnik skrętu kierownicy -- dopiero tu możliwe jest stabilizujące dohamowanie koła w łuku i przywrócenie toru jazdy. Poprzednie systemy tego nie potrafią.

    Palenie bezpiecznika sugeruje zwarcie na pompie DSC lub w komputerze DSC, choć zwykle od razu wywala błąd i deaktywuje pompę.
    EDIT:
    E38 po lifcie zwykle miało DSC.
    A który to dokładnie bezpiecznik?
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 01-08-2016 o 11:46
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Właście zgłebiłem temat i na 100 % mam DSC. Z inpy wysterowałem elektrozawory hamulców oraz pompę i nie pali tego bezpiecznik. Jest to bezpiecznik 2 od prawej w tym pakiecie 5 bezpieczników 30 amperowych. Posiadasz może opis tych bezpieczników?? Chyba ten sam bezpiecznik spaliło mi przy problemie z termostatem aktywnym ale już nie pamiętam.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Podaj nr bezpiecznika (nie amperaż!!!)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Podaj nr bezpiecznika (nie amperaż!!!)
    Te bezpieczniki są nie opisane, jedyny informacja przy module bezpieczników to motor sicherungen.

    Znalazłem coś takiego:
    EF1 = 30A, MAF, Cam sensor #1, DME, T-Stat, Evap emission valve (some say it's 30A - DME, Injectors, SMG Hydraulic unit)
    EF2 = 30A, Fuel injectors, Both Vanos solenoids, Cam sensor #2, SAS pump electrical valve (some say it's 30A - DME, Idle control valve, Fuel tank ventilation valve, Fuel pump)
    EF3 = 20A, Cam sensors, MAF, Crank Sensor, Heated O2 sensors (some say it's 30A, others say 25A - E-box fan, Transmission RPM sensor, CPS, MAF sensor, Fuel pump relay, SAP relay, A/C Compressor relay, Fuel tank leakage diagnostic module, SMG selector lever)
    EF4 = 30A, DME (some say it's 30A - Oxygen sensors and oxygen sensor heater circuits)
    EF5 = 30A, Unloader relay, power to coils (some say it's 30A - Fuel injector relay)

    Wygląda na to że jest to bezpiecznik EF4 który zasila grzałki sondy lambda.
    Ostatnio edytowane przez zamor89 ; 03-08-2016 o 16:18

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    57
    BMW
    750i e38 740iL e38 735i E38 735iA e32 730i V8 e32
    Skąd
    WOŁOMIN
    U mnie w 740iL ASC nie działa,ale mnie to nie potrzebne :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    okazuje się że kontrola trakcji nic nie ma z tym wspólnego, wczoraj przepaliło bezpiecznik 5 razy na trasie 10 km. Jest to bezpiecznik od komputera silnika oraz skrzyni automatycznej. Ktoś ma jakiś pomysł co może powodować jego przepalanie??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Zapewne zwarcie na jednym z przewodów które są poprzez niego zasilane. Np przetarta wiązka o silnik lub skrzynię...

Podobne wątki

  1. Problem z ASC
    Przez red_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 11:07
  2. Problem z ABS / ASC+T
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 22:59
  3. [pozostale] Problem z ASC+T
    Przez korzeń w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 08:29
  4. Problem ASC
    Przez robak190382 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 15:26
  5. Problem ASC
    Przez kataniarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 05:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •