Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Na zimnym silniku metaliczne tykanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy

    Post Na zimnym silniku metaliczne tykanie

    Chciałem zapytac czy wy też na zimnym silniku słyszycie takie metaliczne tykanie coś na podobe dźwięku małego silnika benzynowego najbardziej słychać to koło pompy wysokiego ciśnienia CR.... Nie wiem czy to normalne bo samochód mam dopiero 3tygodnie i dopiero go poznaje.... Dodam jeszcze że na zimnym mam lekko falujace obroty. Które po przejechaniu 300 metrów znikają ale wcześniej pisali mi że to sterowniki i swiece

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Nie chcę Ciebie martwić ale falujące obroty to może być problem związany własnie z listwą wtryskową i wtryskiwaczami. Po odpaleniu samochód od razu załącza na wszystkie gary, czy np. pracuje na połowie cylindrów? Nie trzęsie Ci się lekko buda? Spróbuj odpalić poczekać chwilę na biegu jałowym i zobacz czy po chwili nie załączy reszty cylindrów. Aczkolwiek może być tak jak napisałes, że swiece i sterownik bo ten w e65 psuje się niemal nagminnie...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Nie u mnie właśnie na odwrót zapala odrazu na wszystkie a po chwili dopiero trochę trzęsie buda i lekko falują obroty wystarczy trochę przejechać i normalnie pracuje

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Czyli objawy w sumie takie jakby Ci po odpaleniu odłączył czesc cylindrów. Może to być też czujnik cisnienia paliwa na listwie wtryskowej, skoro mówisz, że dziwne odgłosy słychać własnie z common raila.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Na zimnym silniku metaliczne tykanie

    Ja miałem identycznie świece i sterownik świec. Po wymianie od 2 lat spokój.
    Wystarczy podłączyć do kompa jeżeli masz błąd jakiejś świecy to masz winowajcę falowania obrotów.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Pojechałem po pracy podpiac pod komputer i przezyłem szok tak jak kolega lukassolski mowi mam błedy od swiec zarowych tego sie spodziewałem kolejno 4212 4222 4232 4242 4252 4262 czyli wszystkie ,ale tego sie spodziewałem ...problem polega na tym ze mam jeszcze 4332 Zawór regulacji ciśnienia na szynie, 41AB ciśnienie doładowania płyta, 4152 i 43E2 od klap, 3F01 Czujnik ciśnienia doładowania i tutaj mam pytanie czy mozliwe ze te pozostałe błedy prucz świec wyskoczyły przez to ze gdy wymieniałem kolektor dolotowy nie rozpiełem akumulatora a przy wymianie odpinałem wtyczki tak jak ta od szyny CR

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    Post

    Przy wyłączonym zapłonie nie będzie żadnych błędów ,świece i sterownik do wymiany co do telepania przy dobrej kondycji silnika i okresie letnim nie ma prawa nic być odpalasz i powinien pracować równiutko.Nierówna praca może być spowodowana zaworem regulacji ciśnienia trzeba to sprawdzić w parametrach rzeczywistych.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Kup kabelek, zorganizuj sobie program ISTA (na chomiku tego masa) i sprawdź wtryski wg instrukcji twin7: http://7er.pl/showthread.php/47849-I...-i-użytkowania

    Ja bardzo rzadko odpinam akumulator. Jak czytam niektóre posty, to więcej problemów można sobie zrobić odpięciem akumulatora, niż błędami od wypiętych wtyczek. Akurat kolektor ściągałem kilka, może nawet i kilkanaście razy i nigdy nie odpinałem baterii. Faktycznie kilka razy mi się pojawiał błąd czujnika ciśnienia na szynie (jak otwierałem drzwi w czasie roboty, to się chyba elektronika aktywuje). Po wykasowaniu jednak nie było po nich śladu.

    Podaj nam które błędy pojawiają się na nowo po wykasowaniu. Jeśli żaden, to ja bym szukał bardziej problemu w konwerterze.

    Też po zakupie miałem wszystkie świece spalone. Niekoniecznie jest to sterownik świec. U mnie wszystkie świece były padnięte, a sterownik był OK. Kupiłem jednak drugi i wymieniłem, żeby znowu kolektora nie musieć ściągać. Obroty nie falowały ani trochę. Gdyby nie wpięcie się kompem, to bym nawet nie wiedział, że świeczki są martwe. Jeśli myślisz, że od świec Ci obroty falują, to jestem pewny, że nie tutaj przyczyna. Świece dogrzewają tylko w bardzo duże mrozy. Latem są praktycznie nieaktywne.

    Co do metalicznego cykania, to może być naciągnięty łańcuch rozrządu. Czasami się zdarza ta przypadłość we wszystkich silnikach e65. Najlepiej wyczaić mocno naciągnięty łańcuch właśnie po odpaleniu silnika (zanim napinacz hydrauliczny zdąży nabić ciśnienia) albo przy gaszeniu, kiedy zarzęzi, gdy wszystko się zatrzymuje.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-07-2016 o 22:16

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Mi właśnie gaśnie normalnie nic nie zrzezi ale coś w tym musi być.... A właśnie przy wymianie parokrotnie otwierałem i zamykałam drzwi i coś się silniku Kalibrowało może stąd te błędy bo ewidentnie wszystkie od części od których dopięte miałem wtyczki.... A powiedz mi jaki kabel najlepiej do isty jakbyś mógł jakiegoś linka z allegro czy eBay podrzucić byłbym bardzo wdzięczny.... Ja mam ten kabel elm327 ale on na pewno isty nie obsłuży.pozdrawiam

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Expertem tutaj nie jestem. Ja ma zwykły kabel, który obsługuje INPĘ i DIS. Poszedł bez problemu z ISTA.

Podobne wątki

  1. [diagnoza] Niskie obroty na zimnym silniku
    Przez Czeskii w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 15:32
  2. [silnik] 10l/h na zimnym silniku 735iA
    Przez dzielak5 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:32
  3. [silnik] klekot w silniku na zimnym
    Przez slaju79 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 00:21
  4. [silnik] Lekkie drgania na zimnym silniku?
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 10:41
  5. stukanie na zimnym silniku
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •