Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zapłon rozrząd w m73n kontrola ustawienia

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post Zapłon rozrząd w m73n kontrola ustawienia

    Koledzy mam pytanie jak sprawdzić ustawienie pracę lub wypadanie zapłonu w m73n w V6/iV8 podgląd jest inpy w V12 są dwie cewki i rozdzielacz .Jak już pisałem silnik mam już gotowy zaliczona Chorwacja w silniku zrobiona pełna regeneracja głowic ori wszystkie częsci nowe kołnierze na dolocie nowe kable W/N nowe świece, ale silnik nie pracuje jeszcze tak jedwabiście jakbym sobie tego życzył . Silnik delikatnie" parska" co kilka sekund podgląd wtrysków niby w normie wg. mechanika chociaż na wykresie na 11 cylindrach skala ok.1.5cm na zielono na jednym ok 3cm tutaj jestę laikiem i polegam na wiedzy mechanika . Natomiast twierdzi że w TYCH silnikach nie da się sprawdzić czy wypada któryś zapłon lub go w jakikolwiek sposób można było regulować .
    Druga kwestia rozrząd na kołach zembatych jest regulacja mechanik poskładał głowicę i rozrząd jak to powiedział na starych śladach i że nie ma co przy rozrządzie kombinować .
    Trzecia kwestia w rozrządzie wymieniłem górny ślizg reszta nie nosiła śladów zużycia nowy ślizg jednak spowodował że łańcuch hałasuje na starym na wejściu i wyjściu były wytarte rowki .To chrobotanie jest szczególnie denerwujące na zimnym silniku na gorącym trzeba się przysłuchać czy uzbroić się w cierpliwość że się uspokoi czy tak tego nie można zostawić bo może dojść do uszkodzenia łańcucha .


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jak mechanik mógł poskładać ten silnik na starych sladach bez blokad, jak z blokadami nawet jest ciężko, bardzo ciężko. masz źle ustawiony rozrząd. ten silnik nie ma znaczników na kołach, a otwory na nich są owalne. powiem, że dziwię Ci się, że zainwestowałeś tyle w części, a nie oddałeś auta do prawdziwego mechanika. napinacz jest jeden a te ślizgi tylko plastikowe po kilkadziesiąt złotych sztuka, jak łańcuch hałasuje? dałeś nowy? obawiam się, że jest źle napięty między samymi kołami wałków rozrządu. A teraz trzeba znowu całą górę zwalać do ustawienia od nowa...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 17-07-2016 o 21:43

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    o w morde

    u mnie wlasnie beda skladac motor w tym tygodniu
    wszystkie slizgi nowe, napinacz nowy, sprezyna, docisk, lanuch nowy
    ale powiedzieli ze beda mieli blokady

    az sie boje

    jak mi poskladaja dobrze to ci kruger polece warsztat gdzie aktualnie sie serwisuje, bo ten co ty jezdzisz to jest tani, ale to chyba jedyna zaleta
    kiedys tam tez jezdzilem

    a moze to kwestia cewki?
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 17-07-2016 o 22:44

Podobne wątki

  1. [silnik] N62 745i na zimno wypada zapłon.
    Przez Łukasz 730 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 15:53
  2. [zapłon] e38 750 5.4
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:04
  3. Nie odpala, Zapłon w kolektorze ssącym na Pb - m30
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 12:07
  4. Zapłon w m60 ??
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 15:56
  5. Słaby zapłon
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •