Koledzy mam pytanie jak sprawdzić ustawienie pracę lub wypadanie zapłonu w m73n w V6/iV8 podgląd jest inpy w V12 są dwie cewki i rozdzielacz .Jak już pisałem silnik mam już gotowy zaliczona Chorwacja w silniku zrobiona pełna regeneracja głowic ori wszystkie częsci nowe kołnierze na dolocie nowe kable W/N nowe świece, ale silnik nie pracuje jeszcze tak jedwabiście jakbym sobie tego życzył . Silnik delikatnie" parska" co kilka sekund podgląd wtrysków niby w normie wg. mechanika chociaż na wykresie na 11 cylindrach skala ok.1.5cm na zielono na jednym ok 3cm tutaj jestę laikiem i polegam na wiedzy mechanika . Natomiast twierdzi że w TYCH silnikach nie da się sprawdzić czy wypada któryś zapłon lub go w jakikolwiek sposób można było regulować .
Druga kwestia rozrząd na kołach zembatych jest regulacja mechanik poskładał głowicę i rozrząd jak to powiedział na starych śladach i że nie ma co przy rozrządzie kombinować .
Trzecia kwestia w rozrządzie wymieniłem górny ślizg reszta nie nosiła śladów zużycia nowy ślizg jednak spowodował że łańcuch hałasuje na starym na wejściu i wyjściu były wytarte rowki .To chrobotanie jest szczególnie denerwujące na zimnym silniku na gorącym trzeba się przysłuchać czy uzbroić się w cierpliwość że się uspokoi czy tak tego nie można zostawić bo może dojść do uszkodzenia łańcucha .