Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Program w 740d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz

    Program w 740d

    Interesuje mnie zrobienie programu w mojej 740d :D Mam pytanie czy ktos zna jakis jezdzacy egzemplarz i jak sie sprawuje po takim zabiegu. Aktualnie jest jeden na allegro z moca 300KM i 700Nm czyli cos tam ciekawego da sie juz wycisnac. Jezeli ktos ma jakies doswiadczenia w temacie albo cos na ten temat wie chetnie wyslucham :) Ps. W moim drugim aucie program juz mam ale bylo kupione nowe i juz sporo tysiecy zrobilo od tego czasu. Ciekawe jakby to zniosla siodemeczka :) Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Skrzynia w seryjnej 740d- ze względu na moment obrotowy jak lokomotywa- dostaje nieźle w d..e, a Ty jeszcze myślisz o podkręceniu motoru?

    Jeśli wszystko chodzi jak trzeba, to nie kombinuj i ciesz sie z bezawaryjnej eksploatacji.
    Naprawde brakuje Ci mocy w tym motorze?? :shock:

    PS: wiem, że moje uwagi nic nie wnoszą do tematu. Moje pytania są retoryczne.

    Pozdro

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Wiem o skrzyni ze wg mauala high torque to 560Nm, mocy mi brakuje wczesniej mialem prawie 200Km na tone :( Gdybym nie mial wlasnie watpliwosci o bezawaryjnosc to bym nie pytal :) Wiem ze Hrabia Mateusz robil softa w CS na 310PS i 750Nm. Ktos go zna i wie jak mu to sie sprawuje?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Tuning diesla polega na zwiększeniu ciśnienia doładowania a że 740d ma dwie turbiny wiec w tym silniku tkwi ogromny potencjał, ale problem polega na jego wykorzystaniu. Ze skrzynia manualną, bez wahania kręciłbym bary ku górze, ale automat.... nie mam pojęcia jaką masz skrzynie najlepiej poszukaj danych dopuszczalnego momentu obrotowego.

    560 Nm przy 1750 obrotach to mało?? 8.4 s do 100km/h :P
    "Old School Style"

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Moment jest piękny - ale czemu nie jak można wiecej, jednak w przypadku aut w automacie po prostu nie mozna, padają skrzynie i to juz nie raz słyszalem...

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    W każdej firmie profesjonalnie tuningującej chip-y powiedzą Ci od razu, że zapłacisz dużo za niewiele i bardzo Ci tego odradzą, bo oni podniosą Ci moc o 30KM i 40Nm aby było "bezpiecznie" bo automat się do tego zabiegu nie nadaje a skasują Ci za to 2500zł
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    W każdej firmie profesjonalnie tuningującej chip-y powiedzą Ci od razu, że zapłacisz dużo za niewiele i bardzo Ci tego odradzą, bo oni podniosą Ci moc o 30KM i 40Nm aby było "bezpiecznie" bo automat się do tego zabiegu nie nadaje a skasują Ci za to 2500zł
    Znowu bez przesady. CompSport - tam gdzie robił HrabiaMateusz- kasuje ok 1500-1800zł . Ja robiłem w EcuSofcie swojego busa i zapłaciłem 1200. A w dieslu 40Nm to dosyć dużo i napewno poczujesz różnicę.
    W Ecusofcie jest możliwość wgrania programu i przetestowania go. Nie spodoba się to wrócą do parametrów fabrycznych.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak, tak ale kolega tam mówił o mega solidnych wartościach, jak wiadomo diesle BMW od zawsze biły rekordy w podnoszeniu mocy po przez samą elektronikę ale niestety zostaje to tylko dla aut z manualem w automacie nie można podnieść mocy o 70KM i 200Nm (mniej więcej nie wiem ile ma golas 740d) bez skrzywdzenia skrzyni biegów a i nawet samego silnika :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Gdzieś na jakiejś stronie wyczytalem ze bezpieczna moc do ktorej mozna sie pokusić w 740d to 280KM i 620Nm. nie wiem czy bym się odważył kręcić go wiecej. Podobno potęcjał silnika jest ogromny. Z wypowiedzi slyszalem ze moc mozna w nim podnieść do 380KM ze wzgl na 2 turbiny. Ile w tym prawdy nie wiem ale wiem jedno skrzynia tego nie wytrzyma... nie 5hp30...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Ja tez myslalem nad chipem i chyba sie skusze wiosna. Jest na nas firma Tune-Up chca mi zrobic program za 1400 zl. Trwa to caly dzien bo dostrajaja to indywidualnie i hamuja w tym czasie auto kilka/kilkanascie razy. Twierdza ze moga podniesc moc do ok 280km nie ruszajac zbytnio momentu obrotowego. Ponizej wykres mojego auta z ich hamowni, stwierdzili ze wynik mocy jest przeklamany ze wzgl na sprzeglo hydrokinetyczne.

    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •