Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Kolektor Ssący E65 3.0d FL

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy

    Post Kolektor Ssący E65 3.0d FL

    Witam.
    Wiem że wiele jest już na ten temat postów.. Ale chciałbym trochę odświeżyć ten temat.... Mianowicie przymierzam się do przegladniecia moje kolektora.... I mam kilka pytań... Czy w tym kol. Po fl. Urywają się klapki? Jak wyciągnę kolektor czy mogę zweryfikować stan klapek nie ściągając ich z kol. I czym się przy weryfikacji kierować... Oraz jeśli ktoś wymieniał ile zapłacił bo w serwisie gronau Westfalen DE powiedzieli mi 612 euro a na starych postach pisali że płacili po 380 euro.
    Dziękuję proszę o odp.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    W kolektorze w E65 FL klapki również się urywają, aby to zweryfikować należy zdemontować kolektor i sprawdzić luz, który na nich powstał - oczywiście zakładając, że żadna jeszcze się nie urwała. Jeżeli luz jest już duży istnieje wielkie ryzyko, że klapka się urwie i spowoduje uszkodzenia w silniku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Kolektor Ssący E65 3.0d FL

    Na forum znajdziesz zwolenników i przeciwników wywalania klapek. Ja swoje wywaliłem i śpię spokojnie ale nie wymagały tego bo po około 200tys km rocznik 2007 wyglądały naprawdę bardzo dobrze tylko oblepione całe. Nie zauważyłem jakich skutków ubocznych po zabiegu juz 2 lata wszystko jak należy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    A jak ze spaniem u ciebie po usunięciu klapek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    A jak ze spalaniem po usunięciu klapek....u mnie średnio 8 l. ....tempomat 130 ----7.3

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    78
    BMW
    e65 3.0d wcześniej e39 3.0benzynka
    Skąd
    birmingham uk
    Jak ty jeździsz😲😲😲 u mnie spalanie średnie to 12.5. Na trasie 8
    A w 2007 czasem nie poprawili tych klapek?

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez radek79 ; 11-07-2016 o 13:07

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Spalanie to naprawdę indywidualna sprawa nie zauważyłem zmiany bo odrazu wywaliłem dpfa bo był skończony i zrobiłem chipa. Wiec średnio mam około 10l bez oszczędzania jak mało jeżdzę po mieście to koło 8.5 sie zamyka. A jak głownie miasto to cieżko poniżej 12. Rekord miałem na trasie 400km praktycznie cały czas 130 wyszło 6.4l

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Ale ktoś weryfikowal stan tego dpfa bo normalnie to mi też wyskoczył komunikat że na 200 tys do wymiany .....ale w ukrytym menu zrobiłem że go wymieniłem... Tu nie mam kanału jak będę w Polsce to mam zamiar go ściągnąć i obejrzeć.... W aso DE powiedzieli mi żadna regeneracja tylko wymiana ale nie chcieli nawet sprawdzić w jakim jest stanie... A cena w DE 3000euro na allegro nowy zamiennik 1200 zł

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Kolektor Ssący E65 3.0d FL

    Tak sam sprawdziłem był tak zawalony ze proces wypalania sie rozpoczynał co kilkaset kilometrów i cały czas przybywało oleju. Decyzja mogła byc tylko jedna.
    Jeżeli nie masz podobnych objawów co ja i regularnie jeździsz odcinki kilkudziesięcio kilometrowe i co najważniejsze sprawne termostaty to dpf długo pożyje
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 11-07-2016 o 16:55

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Leppernsm Zobacz posta
    Witam.
    Wiem że wiele jest już na ten temat postów.. Ale chciałbym trochę odświeżyć ten temat.... Mianowicie przymierzam się do przegladniecia moje kolektora.... I mam kilka pytań... Czy w tym kol. Po fl. Urywają się klapki? Jak wyciągnę kolektor czy mogę zweryfikować stan klapek nie ściągając ich z kol. I czym się przy weryfikacji kierować... Oraz jeśli ktoś wymieniał ile zapłacił bo w serwisie gronau Westfalen DE powiedzieli mi 612 euro a na starych postach pisali że płacili po 380 euro.
    Dziękuję proszę o odp.
    Sam kolektor jako nowy to koszt 500EUR, bo jest tylko oryginał, więc te 380EUR to bujda według mnie, chyba, że za ich wyciągnięcie i zakorkowanie. Same klapki nie występują jako część zamienna; trzeba wymieniać cały kolektor.

    Klapki łatwo zdiagnozować jak ściągniesz kolektor. Jak poruszasz klapkami, to będziesz czuł która jest obluzowana. Poza tym warto dobrze wyczyścić wszystko, jeśli planujesz z powrotem to poskładać, a syfu tam często się zbiera bardzo dużo. Musisz pamiętać, żeby sprawdzić dobrze mechanizm i gumki wokoło klapek - lubią się uszczerbiać. Klapka najczęściej jednak ulega uszkodzeniu gdy jest tam bardzo dużo brudu. Wtedy klapka ciężko pracuje i w końcu się ukręca wałeczek sterujący od wajchy. Jak klapka jest zamknięta, to dajesz mocno w palnik i ssanie jest tam silne, że wciąga klapkę do komory spalania, a tam robi jesień średniowiecza.

    Nie ma z tym dużo roboty, ale najwygodniej i najszybciej rozebrać podszybie. Nie trzeba się wtedy męczyć. Robiłem to już kilkadzieścia razy u siebie jak walczyłem ze słynnym "cieknącym kolektorem" (wyciek oleju).

    Klapki nie zakłócają regeneracji DPF. Monitoruję to u siebie na bieżąco i wszystko jest OK, a zrobiłem już 17.000km od ich wyrzucenia. Nie zauważyłem żadnych objawów ich wyciągnięcia, poza tym, że kolektor w końcu przestał mi cieknąć.

    Cytat Zamieszczone przez Leppernsm Zobacz posta
    A jak ze spalaniem po usunięciu klapek....u mnie średnio 8 l. ....tempomat 130 ----7.3
    U mnie komputer też takie farmazony pokazywał. Złapałem go na przekłamywaniu 1,3-1,5l. Zrobiłem kalibrację i dalej leci w kulki o 0,5-0,8l. Będę musiał jeszcze raz go poprawić. Wtryski przy tym mam niemal idealne - korekcja wg ISTY jest od -0,5 ... +0,3, więc bardzo dobrze (dopuszczalny od -4 ... +5). Dla zainteresowanych jak sprawdzić sobie wtryskiwacze zapraszam do posta dzięki wysiłkowi kolegi twin7 w dziale INSTRUKCJE - LINK.

    Cytat Zamieszczone przez Leppernsm Zobacz posta
    W aso DE powiedzieli mi żadna regeneracja tylko wymiana ale nie chcieli nawet sprawdzić w jakim jest stanie... A cena w DE 3000euro na allegro nowy zamiennik 1200 zł
    Jasne, że żadna regeneracja, a w szczególności nie chemiczna. Chemia zmienia strukturę wkładu i później bardzo szybko się on ponownie zapełnia. Takie rzeczy można doraźnie zrobić. Nowy DPF do e65 nie jest jakimś wielkim kosztem i wymiana to relatywnie prosta sprawa, więc nie rozumiem po co kombinować, stąd absolutnie popieram wymianę na nowy.
    Jak ktoś chce przedłużyć żywotność DPF i nie tylko, dobrze jest lać prawdziwe pełne syntetyki, a nie hydrockracki (nie ważne, że na butelce napisane jest "Full Synthetic" - to kłamstwo regulowane prawnie tylko w Niemczech) i lać paliwa premium. Widziałem test ADAC, gdzie było napisane, że zasyfienie spalin paliw premium jest nawet 40% niższe, niż stadnardowego ON. Najlepiej poszukać danego oleju silnikowego na niemieckim sklepie internetowym i zobaczyć, czy na butelce jest "HC", czy "Full Sythese".

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Jeżeli nie masz podobnych objawów co ja i regularnie jeździsz odcinki kilkudziesięcio kilometrowe i co najważniejsze sprawne termostaty to dpf długo pożyje
    Dokładnie, Łukasz ma rację. Ja jeżdżę sporo w mieście. Czasami nawet i po dwóch tygodniach jadę gdzieś w trasę np. 20km. Jak do tej pory nie mam problemów z DPFem i nawet zauważyłem, że w mieście mi się regeneruje (widzę po m od regeneracji w kompie; poziom oleju silnikowego mi nie wzrasta). Od termostatów ważniejsza jest przepustnica. Z tymi termostatami to dyskusyjna sprawa, bo ja jeżdżę czasami na niedogrzanym silniku, a mimo to regeneracja zachodzi. Wcześniej jeździłem też na zepsutych obu termostatach i silnik mi się grzał do max 74'C. Zanim się zorientowałem przejechałem dobre kilka tysięcy. Wyczytałem, że do zajścia regeneracji nie musi być określona temperatura silnika, ale temperatura spalin ma być powyżej 200'C, co jest relatywnie proste - dla jasności, jest to temperatura inicjacji - wtedy jest załączana regeneracja i temperatura w DPF wzrasta do temperatury wypalania wsadu (800'C).
    Zaznaczam przy tym, że w silniku mam co 15.000km niskopopiołowy prawdziwie syntetyczny Motul 5W40 i tankuję tylko paliwa premium - może to ma u mnie rózwnież wpływ na bezproblemową eksploatację.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 11-07-2016 o 19:59

Podobne wątki

  1. [silnik] odma, ,kolektor ssący
    Przez lazaruk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 13:21
  2. [silnik] kolektor ssący!!
    Przez Adus81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 16:43
  3. Kolektor ssący
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 08:02
  4. [mechanika] kolektor ssący w E65 3,0d po FL.
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •