Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Kolektor Ssący E65 3.0d FL

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Właśnie jestem po zdemontowniu kolektora....Wnioski --na klapkach wyciek oleju dość spory, na szóstym tłoku duży luz ale najgorsze że na trzecim klapka a dokładnie ten plastikowy oblew -utracony kawałek wielkości centymetr na cztery milimetry grubość ok milimetr max dwa... Myślę że stało się to dużo wcześniej bo na tym utraceniu był już spory naga.... Czas jaki zajęła mi ta operacja ok godziny robiłem to pierwszy raz.....mam zamiar wymienić na nowy a przy okazji świece i sterowniki świec i tu mam dwa pytania gdzie dokładnie znajduje się owy sterowniki i jeszcze raz pytanie jeśli ktoś kupował kolektor to proszę napisać gdzie kupował i ile zapłacił bo tak jak pisałem tam gdzie teraz przebywam 612 euro i nie wiem czy to ich wymysł czy ogólnie tak jest cena.. DZIEKI WIELKIE POZDRAWIAM

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Nie opłaca się zakładać nowego kolektora, ja przy 300kkm moje klapki wywalałem (były jak nowe tylko lekko brudne) zamontowałem zaślepki i auto chodzi tak jak chodziło, nawet mi spalanie lekko spadło.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    ... nawet mi spalanie lekko spadło.
    Na pewno nie spadło w wyniku usunięcia "klapek".

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    78
    BMW
    e65 3.0d wcześniej e39 3.0benzynka
    Skąd
    birmingham uk
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Na pewno nie spadło w wyniku usunięcia "klapek".
    Mogło spaść bo przecież samochód sie lżejszy zrobił😂

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Rzeczywiście. Nie wziąłem tego pod uwagę :) Rozpatrując jednak to, jakie zadanie mają klapki taka zmiana wagi całkowitej pojazdu nie rzutuje na zmianę spalania, a już tym bardziej osiągów. Tu spodziewałbym się efektu odwrotnego.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    2
    BMW
    7 E65 3.0d 2007r
    Skąd
    Lublin
    Witam
    ja moją e65 3.0d z 2007r salon pl, odkupiłem od starego troszkę te auto zapuścił, dpf ciągle zapchany przez zepsutą elektronikę przepustnicy ,błąd 43e2 siłownik zaworu przepustnicy uruchomienie , kupiłem od rogera z nysy po regeneracji ,tydzień było ok a potem lipa kolejna przepustnica zalana olejem z dolotu ,przy 160tkm wywaliłem dpf i włożyłem zaślepki z allegro do kolektora nic się nie dzieje auto śmiga tak jak miała 10tys km ,dpf musiałem usunąć bo dziennie mam 3km do pracy w jedną stronę

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Moja E65 ma już 340tys km (od początku w jednych rękach), samochód w dalszym ciągu posiada DPF jak i kolektor z klapkami (kolektor wymieniony 40 tys km temu) - nic nie cieknie, spalanie w normie - żadnych problemów, błędów czy podobnych sytuacji. Myślę, że jeżeli masz 3km do pracy to szkoda 7er męczyć :P

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Tak na marginesie dodam, że osoby, które decydują się na usunięcie klap wirowych w M57N2 muszą liczyć się z znacznie szybszą wymianą (usunięciem) filtra cząstek stałych.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Zbichu - jakaś argumentacja w temacie? Z tego, co wiem, to klapki praktycznie cały czas są otwarte. Sterowane są podciśnieniem, więc tylko jak dodajesz gazu, to się otwierają. Zamykają się tylko na wolnych obrotach i jak odejmujesz gazu - ale dopiero jak spadnie ciśnienie. Głównym dławieniem (podnoszenie temperatury spalin) jest tutaj przepustnica. Być może czegoś nie wiem, także rzuć jakimiś konkretnymi informacjami, bo warto się doszkolić.


    Cytat Zamieszczone przez Leppernsm Zobacz posta
    mam zamiar wymienić na nowy a przy okazji świece i sterowniki świec i tu mam dwa pytania gdzie dokładnie znajduje się owy sterowniki i jeszcze raz pytanie jeśli ktoś kupował kolektor to proszę napisać gdzie kupował i ile zapłacił bo tak jak pisałem tam gdzie teraz przebywam 612 euro i nie wiem czy to ich wymysł czy ogólnie tak jest cena.. DZIEKI WIELKIE POZDRAWIAM
    Sterownik świec masz na środku pod kolektorem dolotowym. Taki prostokąt pod rurą chłodzenia. Będziesz widział po kablach, które idą do świeczek.

    Niektórzy na forum wymieniali to bez ściągania kolektora. Ja natomiast sporo się namęczyłem mimo jego demontażu, także trzeba być mega sprytnym, żeby to ogarnąć na skróty. Póki jednak działa, to ja bym nie wymieniał. Jakby było z nim coś nie tak, to byś miał błąd w kompie. Pamiętaj, że świece się dokręca koniecznie z momentem zadanym przez producenta. Jak dociągniesz zbyt mocno, to później przy demontażu je ukręcisz. Natomiast jak za słabo, to nagar wejdzie w gwint i efekt końcowy będzie taki sam. W specyfikacji każdej ze świec masz też moment ukręcenia, więc jak odkręcasz, to też koniecznie kluczem dynamometrycznym. Nie będzie chciało iść, to lepiej to dać do speców, co mają do tego odpowiedni sprzęt.

    Z ceną za kolektor, to zależy co Ci będą chcieli zamotnować - zamiennik na eBay widziałem za 380EUR, nowy za 500-600EUR. Zamienników nigdy nie widziałem na żywo, także trudno ocenić ich wartość funkcjonalną, a stawka jest dosyć wysoka, bo jak będzie lipa, to sporo kosztów narobi.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-07-2016 o 19:38

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Tak w skrócie. Klapy wirowe mają za zadanie jak sama nazwa wskazuje doprowadzić do zawirowania zasysanego powietrza poprzez zmianę długości kanału dolotowego w silnikach wielozaworowych. Celem jest lepsze wypełnienie cylindrów mieszanką w niskim zakresie obrotów co skutkuje lepszym spalaniem i co za tym idzie lepszą skutecznością silnika w zakresie do około 2000 obrotów. Wiem, że ludzie różnie czują i opisują jak zachowuje się auto po usunięciu, lub programowym wyłączeniu klap, ale nadwrażliwcy jak i hamownie zgłaszają obniżenie momentu obrotowego w low part load czyli 0-2000rpm. W silniku M57 nie jest jakaś poważna różnica, ale np. w silnikach TFSI nawet gruboskórny ignorant zauważy różnicę siedząc za kółkiem. Jeśli chodzi o Dpf, to auta z M57xx po usunięciu klap puszczają tzw. "bąka" podczas raptownego przyspieszania z niskich obrotów, a filtr to wyłapuje jeśli jeszcze jest. Każdy użytkownik 3.0d BMW pozna po kilku gaszeniach auta czy kolektor został pozbawiony klap, zakładając nawet, że koło pasowe jest w szczytowej formie :) Klapy nie były najlepszym pomysłem BMW, ale zakładając, że przeciętny użytkownik serwisuje auto do max 200 tkm. to ich trwałość nie ma już takiego znaczenia. Zresztą wypuścili chyba biuletyn, w którym zalecają wymianę kolektora po 150 tkm. Natomiast klapy pełnią kilka funkcji i współpracują z takimi podzespołami jak egr czy turbina więc nie są jakimś zbędnym dodatkiem. Oczywiście jeśli są w kiepskim stanie i budżet nie pozwala na wymianę kolektora, to lepiej, bezpieczniej, (taniej) jest je usunąć.

Podobne wątki

  1. [silnik] odma, ,kolektor ssący
    Przez lazaruk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 14:21
  2. [silnik] kolektor ssący!!
    Przez Adus81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 17:43
  3. Kolektor ssący
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 09:02
  4. [mechanika] kolektor ssący w E65 3,0d po FL.
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •