Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Spalony sterownik skrzyni automatycznej. Na jaki wymienić?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post Spalony sterownik skrzyni automatycznej. Na jaki wymienić?

    Spalił mi się sterownik skrzyni w 730d.

    Szukam identycznego ale znaleźć nie mogę.

    Zauważyłem, że są 2 nr OEM sterowników. Nr sterownika i nr zaprogramowanego sterownika.

    Jakim numerem mam się sugerować przy szukaniu? Czy może szukać po nr sterownika a wtedy da się wgrać soft do M57?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jestem w szoku, że na takim dużym forum nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie...

    Sam je znalazłem. W razie jak ktoś będzie w podobnej rozterce to podaję rozwiązanie:

    Sugerowałem się nr samej części i jakimś cudem znalazłem sterownik o identycznym numerze OEM. O dziwo pochodził z E39 535i. Nie byłem do końca pewny czy to zadziała ale zaryzykowałem.

    DIS okazał się po raz kolejny moim najlepszym przyjacielem w warsztacie. Całe oprogramowanie dostosował do mojej wersji silnikowej. Zrobił nawet więcej bo wgrał najaktualniejszą wersję. VIN w sterowniku też zaktualizowany do właściwego. Na koniec podał nowe dane które mogę sobie wydrukować i przykleić nową karteczkę z nr VIN i oprogramowania na sterownik.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Witam.
    Grzebanie DISem jest konieczne, żeby sterownik działał?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez xedossfm Zobacz posta
    Witam.
    Grzebanie DISem jest konieczne, żeby sterownik działał?
    Pewnie jakbym dorwał sterownik z takiego samego modelu to nie. Ale to okazało się bardzo trudne. Nawet sam sterownik było ciężko znaleźć. Wszystko o innych numerach.

    Nie próbowałem po prostu zamontować odpalić i jechać. Więc jednoznacznie też nie powiem, czy DIS jest konieczny.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Pewnie jakbym dorwał sterownik z takiego samego modelu to nie. Ale to okazało się bardzo trudne. Nawet sam sterownik było ciężko znaleźć. Wszystko o innych numerach.

    Nie próbowałem po prostu zamontować odpalić i jechać. Więc jednoznacznie też nie powiem, czy DIS jest konieczny.
    Dokładnie tak. Mając sterownik z E38 730d(nawet o innych numerach części) to nic praktycznie nie musiałbyś robić i działałoby to, aczkolwiek chyba były różnice zależnie od rocznika(inny numer softu)

    Generalnie skrzynia na sterowniku z innego modelu(np. 535i, która też ma 5HP24) będzie jakoś działać. Problemem będzie zmiana biegów, ponieważ soft będzie czekać na wyższe obroty(z racji benzyny). Więc awaryjnie da się taki sterownik włożyć i dotoczyć się do kogoś, kto ogarnie właściwy soft

    Jestem w szoku, że na takim dużym forum nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie...
    Akurat trafiłeś jak byłem na urlopie, a później tematu nie zauważyłem :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Jak spuścić cały olej skrzyni automatycznej i go wymienić
    Przez nbe32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 15:46
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •