Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Bluetooth audio w e38 w miejscu kaseciaka

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Prototyp z nowym modelem bluetooth.
    Audio działa, teraz dorobić sterowanie z klawiszy radia i kiery...


    Spokojnie, platanina kabli zostanie zminimalizowana do takiej plytki...
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 14-07-2016 o 21:19

  2. #22
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Rozumiem, że bliźniaczy model (e39) wyposażony w navi 16:9 i multifunkcję również podda się takiej modyfikacji?

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Rozumiem, że bliźniaczy model (e39) wyposażony w navi 16:9 i multifunkcję również podda się takiej modyfikacji?
    Myślę, że jedynym problemem jest tuner radiowy o czym wspomniałem wcześniej.
    Co innego urządzenia na I-bus, a co innego arduino. Należałoby napisać program pod wszystkie 3 rodzaje tunerów. Tylko żeby to zrobić to trzeba je mieć
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    cursor, masz oczywiście rację i dobrze że na to zwrociles uwage. prawdopodobnie przyjalbym ta samą metode wykrycia wejscia w tryb TAPE jaki jest w DVB-T modzie. To skutkowało by pewnie niekompatybilnością z innymi tunerami(tzn trzeba by rozważać każdy osobno)

    Jednak przemyslałem to tak - Jak prosto wykryć że USER chce posłuchać TAPE (czyli BT) bez wgłębiania się w podsłuch komunikatów na szynie ibus? ano podpinając sie pod silnik napędzający mechanizm - jesli tam ise pojawi napięcie, to NA PEWNO tuner o tym zdecydował i NA PEWNO ma lecieć audio i NA PEWNO można reagowac na klawisze BM i MFL przesyłając sterowanie do modułu BT

    zejście napiecia z tego silnika oznacza że tuner przełączył się na coś innego (radio czy coś) i nie należy już "przechwytywać" klawiszy BM i MFL... dopóki nie powróci napięcie na silniku oczywiście.

    ZAKŁADAM że kody od klawiszy BM (tylko tak naprawdę prawe pokretlo) i kody z MFL sa niezmienne poprzez te nasze modele wszystkie...

    co myślisz?

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    ZAKŁADAM że kody od klawiszy BM (tylko tak naprawdę prawe pokretlo) i kody z MFL sa niezmienne poprzez te nasze modele wszystkie...

    co myślisz?
    No właśnie to był największy problem w przypadku DVB-T. MFL nie sprawdzaliśmy, ale prawa gałka działała inaczej w X5 po lifcie, a inaczej w E38
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    hmm. ale sprawdziliśmy że kody klawiszy leca inne?
    czy to nie był właśnie problem wejścia w "tryb TV" - czyli układ nie wiedział że wybrano TV (bo to się różniło nieco) - więc olewał gałę...

    kurde w necie nigdzie nie piszą żeby było różnie w różnych wersjach...

    no nie pamiętam jak to było z tym X5...

    tymczasem układ powstaje jako e38FL 16:9BM, narazie tyle, kiedy pierwsze testy z pełną obsługą będą gotowe, oraz efekty będą OK , dam znać... wtedy jeśli będzi ektoś chętny to się zastanowimy czy w takim konkretnym autku tez będzie śmigać. O ile w ogóle ktoś to będzie chciał ... ;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Lispol się spisał. Części dotarły dziś. Płytka audio gotowa... teraz tylko chęci I czas... może w weekend...

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    No i działa.

    Wrzucę jakiś filmik jutro jak dam rady.

    Ogólnie to przeoczyłem jedną rzecz - to apropos sterowania z kierownicy, naciskając klawisz "next" na kierownicy, powoduje że kaseciak też na to reaguje, czyli niby przewija taśmę (oczywiście nic nie przewija tak naprawdę) ale niestety w tym czasie jest audio wyciszane. Tak to po prostu działa i nie zmienię tego.
    Odpuściłem sterowanie z kierownicy, działa gałka prawa i myślę że to wystarczy...

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    filmik zrobiony.
    tak to wyszło.

    https://www.youtube.com/watch?v=Mn33b0qrcoE

    wg mnie OK...
    zastanówcie się czy ktoś się pisze, nie będzie mnie teraz kilka dni ale jak wrócę to będę kompletował zamówienie do 3 szt. jakie już mam, więc jak ktoś chce to pogadamy.

    zamontowanie tego wymaga wlutowania się do kilku ( 8 chyba) punktów wewnątrz BM .
    Jeśli ktoś podjedzie , mogę to zrobić na miejscu (wysyłać to chyba bym nie ryzykował - lepiej znaleźć jakiegoś fachmana na miejscu)

    jako ciekawostkę zauważyłem że steruje też apką youtube w telefonie... ale trzeba ją ręcznie włączyć. jak nic nie jest uruchomione w telefonie, to samozapłonowa jest muzyka (i dobrze....)

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    79
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Poznań
    ja jestem chętny ale w moim e38 mam monitor 16/9 i BM54 przełożony z e39

    jeszcze pytanie co się dzieje w momencie kiedy gra muzyka a zadzwoni telefon
    Ostatnio edytowane przez marconz ; 20-07-2016 o 22:57

Podobne wątki

  1. [Audio/Video] Audio via bluetooth
    Przez b0rek w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 19:17
  2. [elektryka] E38 Pomocy!!!!! Co powinno znajdować sie w tym miejscu?????
    Przez Nagiel89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 10:06
  3. [audio] Założenie zestawu Bluetooth do zestawu 4:3 w E38
    Przez chester w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 21:18
  4. [audio] inne radio w miejsce kaseciaka pod klapka e38
    Przez JACEKK. w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 20:58
  5. [audio] e38 audio inaczej niż standardowo?
    Przez Ariss_82 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 11:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •