Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [ elektryka] zbyt nisko ustawiaone xenony w e 38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    [ elektryka] zbyt nisko ustawiaone xenony w e 38

    Co zrobić xenony od wczoraj świecą na nisko ok 25-30 m.
    Przy zapalaniu świateł widać ich pracę góra-gół (samoustawianie) ale świecą zdecydowanie za nisko.

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    no więc tak:

    jeżeli xenon świecił dobrze a teraz się sam obniżył to może się okazać że czujnik na wahaczu się przestawił (on steruje wysokością lampy)

    warto jednak ręcznie ją jeszcze raz ustawić (tym pokrętłem plastikowym na górze lampy) i badać sprawę ... czy nie będzie się dalej obniżać
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    na boki ?? hmm to nie bixenon :) ale poważnie mówiąc to chyba raczej nie ...
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    czujnik na wachaczu ?? którym i gdzie ?? ostanio całość rozbebrałem i nic niespotkałem takiego a też mam to samopoziomowanie i to nie na xenonie :)
    - regulacja oczywiście pokrętłem plastikowym na górze lampy - jak dobrze poszukacie to znajdziecie tam jeszcze jedno takie samo pokrętło regulujące kąt świecenia :) ale nim na boki niepowalczycie

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Z przodu i z tyłu auta masz taką kostkę (chyba prawa stona) na wachaczu dolnym zainstalowaną .Ona jest odpowiedzialna za ustawiania się i kąt padania snopu światła ksenonowego na droge. Czyli po ludzku wieziesz ziemniaki w bagarku i dupa usiadła tył odczytuje ,przód odczytuje i ustawia :D :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Z przodu i z tyłu auta masz taką kostkę (chyba prawa stona) na wachaczu dolnym zainstalowaną .Ona jest odpowiedzialna za ustawiania się i kąt padania snopu światła ksenonowego na droge. Czyli po ludzku wieziesz ziemniaki w bagarku i XXX usiadła tył odczytuje ,przód odczytuje i ustawia :D :D
    W piątek miałem wymieniane wachacze przednie. Możliwe że podczas wymiany coś mechanik źle poskręcał.
    Pojade do niego jutro...

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    anatolu ... niewożę ziemniaków to raz :) i nie mam kostek przy wachaczach bo ostatnio wachacze na stole leżały i nic na nich niebyło co mnie dziwi no i na koniec to nie mam xenonów ... a mam to poziomowanie niekumam czasami czy może być inny wariant taki jak poziomica w reflektorach bo czasami jak ganiam po wybojach to widzę jak lampa zmienia wysokość świecenia ...

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    anatolu ... niewożę ziemniaków to raz :) nie mam xenonów ... a mam to poziomowanie niekumam czasami czy może być inny wariant taki jak poziomica w reflektorach bo czasami jak ganiam po wybojach to widzę jak lampa zmienia wysokość świecenia ...
    Ziemniory to przykład :D Skoro nie masz ksenów to wydaje mnie sie ,ze masz elektryczną regulacje,ale wg mnie to powninno działac podobnie albo to działa ręcznie...
    Jak się myle niech nie ktos poprawi...

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli są fabryczne xenony to czujniki położenia auta są na prawych wahaczach > jeżeli brak tego czujnika to można przyjąć 2 wnioski : auto było fabrycznie bez xenonów albo zmęczenie materiału.
    Przy zwykłych lampach nie ma czujników na wahaczu tylko ustawienie jest elektryczne impuls do silniczka przy lampach idzie bezpośrednio z potencjometru.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    czasami jak ganiam po wybojach to widzę jak lampa zmienia wysokość świecenia ...
    Może masz luźną lampe :D bo jeśli nie masz xenonów to nie masz samopoziomowania
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •