Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E38 Skrzynia nie zmienia biegów, Czujnik ABS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Weksior
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    15
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post E38 Skrzynia nie zmienia biegów, Czujnik ABS

    Witam, Drugi dzień i już coś wychodzi no ale trudno. Wczoraj zrobiłem bez problemu 400km skrzynia chodziła bardzo płynnie bez najmniejszych szarpnięć. Dzisiaj z rana pojechałem na kompa i skasowanie błędów i sprawdzenie co jest z abs. Okazało się, że lewy tylni jest do wymiany(już zamówiony), błędy skasowane. dosłownie zaraz po odpięciu kompa chciałem jechać do domu i zauważyłem że skrzynia zmienia tylko na 1,2,3 albo 1,2. Kiedy w czasie jazdy zmienie na "4" i znów na "D" skrzynia zmieni normalnie do czasu aż znów zmniejszy bieg i już większego nie zapoda. Elektryk powiedział, że możliwe jak skasowaliśmy błędy to auto przez to że czujnik jest uszkodzony nie potrafi sobie na nowo zrobić "adaptacji" i dlatego tak się stało. A Wy? Jak myślicie od czego może się tak dziać? :)

    E38 m60b40 94r

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Skrzynia zachowuje sie tak jakby była w trybie awaryjnym. Uszkodzony czujnik to nie bedzie ci sie tempomat włączała. Zmień czujnik skasuj błędy i mozesz zrobić adaptacje skrzyni biegów wtedy pisz co dalej sie dzieje. Jesli masz skrzynie w trybie awaryjnym powinno sie wyświetlać na wyświetlaczu informacja.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Weksior
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    15
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Bydgoszcz
    Właśnie nic nie wyświetla, że tryb awaryjny. Jak pociągne do 6000 obrotów to zmieni sobie po kolei do 5 normalnie. Czujnik już mam, jutro zakładam i zobaczę co dalej to dam znać. :)
    Ostatnio edytowane przez Weksior ; 29-06-2016 o 22:02

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Weksior
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    15
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Bydgoszcz
    Auto rozebrane, poskładane i trochę się zawiodłem no ale cóż. Czujnik abs okazał się dobry. Problem tkwił w tym, że ktoś mądry poobcinał kable od czujników przy komputerze abs jak i z tyłu w bagażniku. Na lewym tylnim kole i prawym przednim były też jakieś przerwy z obwodzie więc zostało to wszystko porobione i okazało się że cały problem jest w komputerze abs(spalony albo coś, strasznie się grzeje) zostało mi nic innego jak kupić takim komputer i zobaczyć co dalej. Ogólnie po polutowaniu wszystkich kabli od czujników tak jak być powinny skrzynia jakby wróciła do żywych :) ale czy na pewno to się okaże :) Mam nadzieję, że po wymianie kompa już będzie wszystko ok z licznikiem prędkości, tempomatem itd :) Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    No to sie juz dowiadujesz jakiego poprzedniego właściciela miało twoje auto. Komputer to nie jest jakis straszny wydatek tylko bedziesz musiał go zaprogramować. Ale moze sie okazać ze to tez pompa juz szwankuje, oby nie.

    Ale na handel to najlepiej poobcinać kable zeby nic nie świeciło zamiast powiedzieć otwarcie o problemie i obniżyć cene na naprawę. Polska wlasnie.
    Teraz kto inny niech sie martwi. Nikt nie mysli z tych ludzi ze ktoś sie moze zabić przy niesprawnych hamulcach w takim ciężkim aucie. Sku---- ny nie ludzie co tak robią. Mechanik złota rączka najlepiej cały komputer wyciąć i wyrzucić i auto naprawione. Echh brak słów.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Weksior
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    15
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dokladnie jak mówisz. Aktualne jestem za granicą i 7 czeka w Polsce aż wrócę i doprowadzę ją technicznie i wizualnie do jak najlepszego stanu mam nadzieję. Z tego co zdążyłem zaobserwować to jeszcze z elektryki brak oświetlenia wnętrza, drzwi, bagażnika i po wyjęciu kluczyka fotele tracą pamięć, zegary, radio i klimatronik świecą normalnie niestety nie zdążyłem się tym zająć. Podejrzewam ktoś od czego mogę zacząć i czego szukać jak wrócę odnośnie tego? Ogolnie hamulce niby miałem 2miesięczne i faktycznie tarcze wyglądały dobrze i hamowały też dobrze jak na 2tonowe auto. :) dzięki z góry

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Za oświetlenie wnętrza pamięć foteli sterowanie centralnym zamkiem odpowiada moduł komfortu schowek strona pasażera tam się znajduje. Wyłączenie wnętrza oświetlenia w aucie można przestawić poprzez naciśnięcie na 3 sekundy włącznik światła koło lusterka wstecznego w dachu, zobacz bo może ktoś wyłączył to specjalnie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Pawik83
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    BMW 740iA
    Skąd
    Kwidzyn
    Weksior i jak tam ogarneles sprawę ?

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
    Bóg stworzył BMW bo miał gust...A inne samochody.... Hmm....miał też poczucie humoru...

    Moje 740iA
    http://7er.pl/showthread.php/25395-Witam-pawik83

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] Skrzynia nie zmienia biegów
    Przez Patromierz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 16:29
  3. [skrzynia] Rozgrzana skrzynia 5hp24 nie zmienia biegów
    Przez Makaron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:15
  4. Inny wymiar koła/automat nie zmienia biegów
    Przez Cyga w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:47
  5. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •