Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Chiptuning + Turbo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59

    Chiptuning + Turbo

    Witam.
    Mam takie pytanko.
    Planuje zrobic chiptuning mojej 735i. Po konsultacji w paru firmach w zasadzie juz wybralem. Poinformowano mnie ze moc wzrosnie do ok 15%, co jest chyba ok.
    Natomiast firma, ktora to zrobi zaproponowala mi ze moga zamontowac mi rowniez turbo co moze podniesc moc miedzy 80hp-150hp. Jedynym problemem jest przeprogramowanie skrzyni biegow bo wg nich robia to tylko w niemczech. Moze macie jakies doswiadczenia w tym temacie???

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59
    Sory powinienem umiescic ten temat w innym dziale :P

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59
    No dzieki za podpowiedz. Dopiero zaczalem myslec cos na ten temat wiec wszystkie propozycje mile widziane :)

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Marcin ale po co aż 2 turbiny ?? Tu mowa o turbo a nie bi turbo jeśli dobrze kumam ??
    Jak skrzynia wytrzyma i reszta to myśle ,że koszt bedzie w granicy 10 tyś . Mówie o nowych gratach (IC,turbo) które bedzie ładować z 1-1,5 bara bez kucia silnika .

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Anatol przy silniku V8 jedynie może być bi-turbo.. a nawet jeśli dobrze kojarzę bi-kompresor... Masz poprostu dwa kolektory wydechowe i dwa ssące...

  6. #6
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    O fakt ja rozumowałem pod kątem M30 :D Gafa za nie przeczytanie tematu ze zrozumieniem :hah: :hah:

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59
    Dzieki za coraz wiecej informacji. Ten zestawik za 6000$ juz chyba widzialem. Moze sie nad nim zastanowie. Nastepne pytanko. Wiecie moze gdzie najlepiej taka przerobke zrobic i gdzie kupic caly osprzet ( pomijajac USA bo mysle o tym kierunku jako ostatecznosci bo co mozna dotknac jakos bardziej do mnie przemawia) ????

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59
    Znalazlem firme WPK Tuning kolo czestochowy, ktora moze wsadzic turbo do mojej 7.
    Z osprzetem zaspiewali mi ok 20000zl.
    Moze ktos wie cos na temat tej firmy bo nie chce wtopic.

  9. #9
    20tys ...


    troche kosmiczna cena jak na pierwszy rzut oka ... Ale to dlatego ze ni wiem jakie przyrosty i jakie czesci ... Z myslales nad wytrzymaloscia skrzyni biegow ? :) Bo to jest najwiekszy problem w 7er ...

    Ja swoje M52B28 moge bez problemu zrobic soft turbo na 270KM .. I to na seryjnych bebechach , problem w tym ze skrzynia nie wiadomo ile wytrzymuje i tego nikt ni wie ..
    Generalnie 2,8 do modyfikacji jest nr 1 :D Tylko ta skrzynia ... A manulala nie chce

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    59
    Wycena 20k jest wycena wstepna. Poprosilem ich o konkretne sporzadzenie tego co zamierzaja zamontowac i jakich przyrostow mocy moge sie spodziewac. Napisalem rowniez ze interesuje mnie jak owe "uturbienie" silnika wplynie na jego zywotnosc oraz zywotnosc innych podzespolow w tym i skrzyni biegow.
    Nie spiesze sie z ta przerobka bo chce miec pewnos ze wszystko bedzie tip top.
    Ale faktem jest ze chcialbym podniesc moc o jakies 150-200hp. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •