Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: [E65] Regeneracja amortyzatorów EDC

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja już pytałem się jakiś czas temu w Nagengascie ile kosztuje regeneracja takich NIVO jak mam. Jako, że nie ma tam EDC koszt jest dużo niższy. Warunkiem regeneracji jest sprawny miech, bo oni miechów powietrznych nie regenerują. Koszt jaki mi podali jakieś pół roku temu to 450pln od sztuki, więc opłaca się regenerować. Jeżeli chodzi o sprawność na stacji to ciężko mi porównać, bo nie wiem czy na każdej stacji wyjdzie to samo. Po sprowadzeniu auta wszystkie były w okolicach 75% na 18'' kołach. Rok później gościu mi nawet nie sprawdzał tego. Potem wjechałem na 20'' ze starymi, twardymi oponami to wyszło chyba 50%, ale było to też na innej stacji. A pół roku później znowu na 18'' wyszło 70%.

    Chcę wymienić amory, bo auto zaczęło się prowadzić dziwnie. Niby trzyma się drogi, ale czasem potrafi zacząć lekko myszkować. Zastanawiam się też, czy dla świętego spokoju nie wysłać do kompletu też magla.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Sprawdź sobie magiel i opony

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Opony mają jeden sezon. Mam dobrego oponiarza. Jak coś jest nie tak, zawsze mi mówi, więc raczej one odpadają. Magiel też już był sprawdzany. Nie cieknie i nie puka. Stąd na pierwszy plan wyszły amory (podejrzewam zużyte łożyska) i od tego zacznę.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Amortyzator ma prostą funkcję - ma nie dopuszczać do bujania. Na prostej drodze nawet na zrąbanym amorku auto jedzie normalnie, jedynie przy większych prędkościach jest ponton (doświadczenie z poprzednich aut). Na zakręcie auto tylko siada i odbija, co jest bardzo niebezpieczne, bo auto lubi nawet wpaść w poślizg.

    damned1, jak Ci auto myszkuje, to popatrz na gumy na tylnym pająku, bo mój kolega z pracy dokładnie ma taki sam objaw, jak u Ciebie i ASO Audi mu właśnie to znalazło.


    Z tego, co jednak pamiętam, to je chyba wymieniałeś...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-05-2017 o 14:04

  5. #25
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tak. To jest już zmienione jakoś w styczniu chyba. Podlecę na Ślężną do Foryna. Podobno zęby na zawieszeniach zjedli :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A co się zmieniło najbardziej? Bo może sobie zafunduję? Tylko u mnie to kupa roboty by była :/

    auto jakby inaczej wybiera nierownosci ale ................. miałem dwa amory prawy przód i prawy tył rozwalone plus słabe wahacze z przodu i fajnie jezdzilo sie 50 tys km temu wiec teraz i tak mam o niebo lepiej ale wydaje mi sie ze jest duza roznica na sprawnym edc

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Dobra ja już po wymianie + regeneracji i jest mały problem. Na przód wjechały nowe Sachsy + nowe łożyska amortyzatora i jest problem ze zbieżnością. Kąt pochylenia jest dodatni. Górny margines to 14' a ja mam 25' na lewym i 55' na prawym. Gościu próbował wyregulować tą śrubą w kielichu, ale udało mu się zniwelować tylko o 5'.

    Co ciekawe na początku roku auto miało robioną zbieżność i tam wyszło odpowiednio 4' na lewym i -14' na prawym. Co trzeba byłoby jeszcze sprawdzić? Sanki były opuszczane (wymiana poduszek silnika + regeneracja przekładni). Możliwe, że one się źle spasowały?
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 31-05-2017 o 12:11

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Magiel też już był sprawdzany. Nie cieknie i nie puka.
    Dlaczego regenerowałeś magiel jak pisałeś ,że był ok ?
    Co w nim robiłeś ,co wymieniałeś i ile Cie skasowali za niego ? Gdzie go regenerowałeś ?
    Co do kątów to chyba jedynie coś z kołyską no chyba ,że łożyska amorów jakieś inne ale nie wierzę.

  9. #29
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Łożyska amorów dobierałem po numerze. Przyszły Lemfordery ze startymi numerami, więc de facto OEM.

    Magla nie dało się sprawdzić na aucie do końca, a że wysyłałem amory, to żeby rozwiązać sprawę magla, jego też wysłałem. Stwierdzono brak wycieków, ale był luz z lewej strony. Wymieniony został mechanizm samoregulacji (nie wiem, czy to to samo, co opisywał kiedyś Jaro). Za sprawdzenie, wymianę mechanizmu i osłon wzięli coś koło 270pln. Przy czym regeneracje w prawdziwym tego słowa znaczeniu zaczynają się u nich od 450pln. Wysyłałem do Nagengast z Gdańska.

    Dziś jeszcze zrobię test na autostradzie.

    Co do kołyski, gdyby źle podeszła, to jedna strona dostałaby dużego minusa, a druga plusa. Tutaj obie wyszły na plus. Sprężyny poszły stare i mam wrażenie, jakby auto wyżej stało teraz, a to może też mieć wpływ.

  10. #30
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Masz nowe amory to logiczne, że auto stoi wyżej. Poczekaj z miesiąc I zobaczysz, czy usiądzie. Nic więcej się tutaj nie wymyśli.

    A problem masz z pochyleniem, a nie zbieżnością jak wnioskuje.

    Możesz też mieć niewłaściwe sprężyny, może ktoś kiedyś załozył, a miałeś padnięte amory I w sumie było ok.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Zużycie amortyzatorów EDC w e65.
    Przez Zodiac w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 22:11
  2. [E32] Regeneracja amortyzatorów EDC
    Przez Paweł 730i w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 20:47
  3. Regeneracja amortyzatorów EDC.
    Przez Jarek971 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 22:40
  4. [E38] Regeneracja amortyzatorów EDC
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 13:03
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •