Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Skrzynia L/D brak STEPTRONIC - czy można zmienić?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    12
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Prabuty

    Post Skrzynia L/D brak STEPTRONIC - czy można zmienić?

    Witam serdecznie. Uporałem się z pierwszym problemem w moim E65 czyli odpalenie audio L7. Moduł sterowania głosem był uszkodzony, przerywał obwód i nie działało nic. Na szczęscie cały system zaczął działać, jednak nie wszystkie głośniki grają więc zabieram się za końcówki mocy.
    Jednak w tym poście mam inne pytanie.
    Auto mam z początku produkcji, wersja USA i niestety nie posiadam steptronic'a. U mnie jest jedynie funkcja w kieronicy L/D. Uważam, że jest to dość dziwne rozwiązanie i moje pytanie brzmi czy jest możliwość przeróbki, żeby przełączać biegi w górę i w dół? Na forum wyczytałem, że konstrukcja skrzyni jest taka sama jak w przypadku steptronic, więć czy ktoś jest w stanie mi pomóc jak to ugryźć? Pozdrawiam
    https://zapodaj.net/5b74effd8446a.jpg.html

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moim zdaniem zmiana kierownicy i multifunkcji + odpowiednie kodowanie i reset adaptacji skrzyni(są 2 rodzaje adaptacji skrzyni, jedna dotycząca przełączania biegów, druga dotycząca współpracującego osprzętu) powinny wystarczyć.

    Zmiana kiery z racji tego, że nie masz klawiszy z tyłu kiery jak dobrze pamiętam
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nie wiem, czy jeździłeś już ze Steptronic'iem, ale jak dla mnie ta funkcja jest kant o zad rozbić. "Szybkość" reakcji (o ile w ogóle można to nazwać szybkością) pozostawia bardzo wiele do życzenia, a i kierownica przez przyciski jest nieporęczna. Ja bym za to centa nie dopłacił, a tym bardziej nie bawił się w doposażenie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Nie wiem, czy jeździłeś już ze Steptronic'iem, ale jak dla mnie ta funkcja jest kant o zad rozbić. "Szybkość" reakcji (o ile w ogóle można to nazwać szybkością) pozostawia bardzo wiele do życzenia, a i kierownica przez przyciski jest nieporęczna. Ja bym za to centa nie dopłacił, a tym bardziej nie bawił się w doposażenie.
    Popieram 100%, to bida kompletna jest.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Tak z ciekawości ile auto ma przebiegu, że kierownica wytarta tak mocno.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    12
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Prabuty
    Dzięki serdeczne za odpowiedzi, macie rację, że nie ma to większego sensu, by wydawać kasę na doposażenie w taką funkcję. Początkowo byłem zdziwiony, że w ogóle wychodziły wersje bez steptronic'a i stąd moje pytanie ale uświadomiliście mi, że wcale wiele nie tracę :)
    Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
    P.S. przebieg hmm... nie jestem pierwszym właścicielem w kraju, więc nie będę się wypowiadał co do cyfr, a na blacie wiadomo, że każdy handlarz ustawi tyle ile mu się podoba. Wiem, że można jakoś odczytać faktyczny przebieg komputerem ale nie bawiłem się w to. Ogólnie skóry, fotele są zadbane, podłokietnik też. Kierownica faktycznie wyślizgana ale przetarć nie posiada :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A mi ta funkcja wlasnie sie przydaje.. Mozna przynajmniej skuteczniej hamowac biegami i w dodatku moja skrzynia jak wiekszosc z tego co wyczytalem kopie podczas redukcji z 3 na 2 i z 2 na 1 a gdy zmieniam recznie (wczesniej niz skrzynia sama sobie redukuje w trybie D lub S ) to wtedy plynnie schodzi i wogole nie kopie.. Co prawda nie zmienia biegow jak DSG ale wcale nie jest tak zle.. Wystarczy troche pojezdzic i smialo mozna sie przyzwyczaic i bardzo skutecznie operowac przyciskami.. Jesli chodzi o mnie to z checia bym to zalozyl jesli bym nie mial :)
    Jezdzac normalnym trybem mialem pare razy sytuacje gdzie skrzynia zmieniala bieg a ja w tym czasie chcialem mocniej przyspieszyc i zanim ogarnela co chce zrobic to 3 razy szybciej zrobilbym to sam przyciskiem.. Wtedy nie miala by zawachania co robic.. Chyba ze cos z moja skrzynia jest nie tak.. Albo moje juz zuzyte sprzeglo doprowadza skrzynie do takich rzeczy..

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ostatnio zauważyłem jadąć BAB 7 w Niemczech w okolicach Kassel, gdzie są spore podjazdy i zjazdy, że skrzynia sama zrzuca bieg na niższy na stromym zjeździe, gdy naciska się hamulec. Po puszczeniu hamulca wrzucany jest od razu poprzedni, wyższy bieg. Zaskoczyło mnie to, ale przynajmniej nie musiałem przechodzić w tryb manualny :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ostatnio zauważyłem jadąć BAB 7 w Niemczech w okolicach Kassel, gdzie są spore podjazdy i zjazdy, że skrzynia sama zrzuca bieg na niższy na stromym zjeździe, gdy naciska się hamulec. Po puszczeniu hamulca wrzucany jest od razu poprzedni, wyższy bieg. Zaskoczyło mnie to, ale przynajmniej nie musiałem przechodzić w tryb manualny :)
    To dziala tak ze jezeli po puszczeniu gazu auto przyspiesza (toczy sie z gorki) to skrzynia sama zredukuje..

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 20:27
  2. [skrzynia] Brak wstecznego.Czy można pokonać trasę 500km z tym ?
    Przez matimoto w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 08:35
  3. [elektryka] Brak poduszek bocznych - wiązka jest. Czy można dołożyć?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:45
  4. Co oznacza ta komenda ?? Nie można zmienić jezyka!
    Przez Master1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •