Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [ zawieszenie] co tak wali?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46

    [ zawieszenie] co tak wali?

    Witam.
    Od pewnego czasu walczę ze stukami w mojej Bawareczce.
    Wymieniłem końcówki drążków, stabilizatora i jego gumki, wahacz.
    Na szarpakach nic nie stuka i nie ma luzów - ALE JAK WYJADĘ NA DROGĘ - MASAKRA.
    Mała nierówność, próg zwalniający i Wali. Co to może myć??? Dodam jeszcze, że amorki tłumią równo po 70%. Czy ktoś miał podobne problemy i jak je można usunąć?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    podnies auto i ciagaj za sprezyne, moze obsady wybite? jak auto stoi na twardym to i na szarpakach tego niewidac

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    1. Funkcja "Szukaj" wiele Ci wyjaśni.
    2. Sprawdź drążek środkowy.
    3. Sprawdź mocowania wszystkich plastików , osłon i wszystkiego czego się złapiesz od dołu.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    podnies auto i ciagaj za sprezyne, moze obsady wybite? jak auto stoi na twardym to i na szarpakach tego niewidac
    facet go podniósł - koła wisiały i szarpał za sprężynę i mówił, że wszycho oki. obsady - czyli nad amorkiem łożysko?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    16
    u mnie jest to samo, tez bardzo wali, nowe wachacze, nowy drazek srodkowy, poduszki tez niby ok, to nie sa zadne oslony, a i funkcja szukaj nic nie pomogla, mysle nad sprawdzeniem zawieszenia w aso bmw

  6. #6
    A łączniki stabilizatora sprawdzone? Bo one potrafią niewinnie wyglądać a generują dużo szumu (głośne, tępe stukanie)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    A łączniki stabilizatora sprawdzone? Bo one potrafią niewinnie wyglądać a generują dużo szumu (głośne, tępe stukanie)
    wymienione ;(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Ja bym obstawiał amortyzatory, mimo to że mają jakąś tam sprawnośc to nic nie świadczy... u szwagra w bawarce amorki miały sprawność 78% 75% (amorki z EDC) po wciśnięciu ECD, robiło się lepiej ale nadal postukiwało...

  9. #9
    no to w tym zawieszeniu nie ma filozofii (choć diagnoza nie zawsze jest prosta). Jak wymienione łączniki, to zostają: końcówki drążków, wahacze, drążek środkowy (z kulami) i ewentualnie podpora drążków (wywalona tuleja gumowa - z prawej strony auta). Jeśli te elementy są dobre, to dalej przekładnia kierownicza albo jakieś niuanse w kolumnach McPersona.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam ten sam problem ... wymienione zostały ostatnio dwa wachacze, drązek środkowy końcówki drazków kierowniczych łożysko piasta sprężyny ... i dalej to samo ... z tym że u mnie dzieje się tak tylko z prawej strony :/ kompletnie nie mam pojecia co to może być ale nie ukrywam, że irytuje mnie to niemiłosiernie !! Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •